Liko tik kelios dienos iki pirmojo gegužės sekmadienio, kada minėsime Motinos dieną. Tradiciškai šią dieną mamoms dovanojamos gėlės, saldumynai ir atvirukai, tačiau galbūt šiais metais norėsite padaryti kažką išskirtinio. Be abejo, gėlių puokštę su atviruku galima padovanoti, bet norėtųsi dar kažko, kas būtų mamai maloni staigmena. Jeigu trūksta idėjų, galbūt padės šis sąrašas!

 

mama

8 patarimai, kaip nustebinti mamą Motinos dienos proga:

 
  • Paruošti pusryčiams, pietums ir vakarienei mamos mėgstamiausių patiekalų. Visus metus mamos planuoja valgiaraštį kiekvienai dienai, kol kiti šeimos nariai užsiima kitais dalykais, deja, ne visada labai prasmingais. Todėl bent Motinos dienos proga, nors būtų geriau, kad tai taptų, tarkime, kassavaitinė jūsų šeimos tradicija, perimkite šią atsakomybę iš mamos ir sudarykite dienos meniu iš patiekalų, kuriuos mama dievina. Gali būti, kad iš mamos paveldėjote gerus genus ir sugebėsite beveik intuityviai pagaminti ne ką prasčiau nei ji!
 
  • Pagaminti albumą, kuriame būtų nuotraukų nuo mamos vaikystės iki dabar. Šiam kūrybiniam darbui reikės šiek tiek daugiau laiko, nes reikės susisiekti su tetomis, dėdėmis, seneliais ir surinkti išlikusias nuotraukas iš senų albumų, kai mama dar buvo netekėjusi. Kiekvieną nuotrauką galima trumpai aprašyti. Vartydama tokį nuotraukų albumą mama nostalgiškai prisimins praėjusias dienas ir nusišypsos.
 
  • Suorganizuoti SPA dieną. Suaugę vaikai, kurie gyvena toli nuo mamos ir kasdien nesimato, gali per Motinos dieną mamą pakviesti į SPA procedūras. Parinkite procedūras, kurios, jūsų manymu, labiausiai tiktų ir patiktų mamai (tinka įvairios veido procedūros, masažai, manikiūras ir pedikiūras). Apsilankymo SPA procedūroje kuponą įteikite kartu su pavasarinių gėlių puokšte. Jeigu atrodo, kad mama viena tikrai nevažiuos į SPA, tuomet padovanokite du kvietimus į grožio ir sveikatos procedūras. Antruoju kvietimu galės pasinaudoti tėtis, gera mamos draugė arba net jūs. Ko gero, dviese su mama lankytis SPA dar smagiau!
 
  • Su broliais ir seserimis surengti improvizuotą šokių ir dainų vaidinimą. Ir visai nesvarbu, kad vienintelė jūsų žiūrovė bus mama! Išsirinkite muzikinį filmą, kuris patinka mamai ir pabandykite atkurti vieną sceną (išmokite dainos žodžius, šokio žingsnelius, pasigaminkite panašius į filmo veikėjų drabužius). Tai tikrai sukels daug juoko ir teigiamų emocijų namuose!
 
  • Pradėti namuose daryti kažką gražaus, apie ką ji seniai svajojo. Dažniausiai namų dekoru rūpinasi mamos. Tačiau Motinos dienos proga galima leisti jai pailsėti ir šį darbą perimti į savo rankas. Tai gali būti miniatiūrinis daržovių darželis, mažytė bibliotekėlė arba net šiuolaikiškas palėpės atnaujinimas. Ši veikla suris daugybę jūsų laiko, bet mamos veide tikrai pamatysite laimę ir šypseną, todėl kiekviena minutė, praleista darbuojantis, bus verta to.
 
  • Pakviesti savaitgalį į išvyką po gražias apylinkes, esančias toliau nuo miesto. Sukraukite jos daiktus, paimkite ją anksčiau iš darbo (jeigu mama neturi laisvos dienos) ir nuvežkite ją automobiliu į gražią vietą, kurioje ji galėtų atsipalaiduoti. Tai gali būti tik mamos ir vaikų, mamos ir tėčio, mamos, tėčio ir vaikų arba tik mamos (jeigu prieš tai ji išreiškė norą pabūti šiek tiek vienumoje) išvyka. Kadangi įprasti savaitgaliai bėga namuose, tvarkantis ir viską valant, tai gali būti puikus būdas atsipalaiduoti.
 
  • Kartu su tėčiu, broliais ir seserimis sutvarkyti namus ir atlikti visus mamos tą dieną numatytus darbus. Kiekvienas tai gali, ypač jeigu pamiršo iš anksto pasirūpinti staigmena mamai. Tiesiog rytą reikėtų atsikelti anksčiau, pasiimti šluotą ir iššluoti visus namus, pagaminti patiems arba užsakyti maisto į namus, išskalbti, padžiauti ir išlyginti drabužius, sutvarkyti kambarius, nuvalyti dulkes ir kokybiškai kartu praleisti dieną. Motinos dieną mama turėtų jaustis kaip karalienė namuose.
 
  • Parašyti mamai ilgą, sentimentalų laišką ranka. Tik rašant tokį laišką svarbu būti atviriems ir sąžiningiems. Į laišką galima įklijuoti gražių nuotraukų, piešinėlių, nepamiršti daug kartų paminėti, kaip labai mylite savo mamą. Tokį laišką mama atsivers ne vieną kartą ir visada jį skaitant jos veide nušvis šypsena.