Nuo gegužės prasideda vestuvių maratonas ir tęsiasi visą vasarą. Šį mėnesį įvyks ir, ko gero, laukiamiausios vestuvės pasaulyje – D. Britanijos princo Harry ir Meghan Markle. Daugelis tikisi, kad ši šventė bus vienas iš įspūdingiausių įvykių gyvenime, tačiau viską gali sugadinti vestuvių etiketo nežinojimas ir nepaisymas. Štai kelios vestuvių etiketo taisyklės, kurių nederėtų laužyti!

 

vestuves

8 vestuvių etiketo taisyklės, kurių nevalia laužyti:

 

  • Visada atsakyti į kvietimą į vestuves. Sunku patikėti, bet labai daug žmonių, gavę kvietimus į vestuves, nesivargina atsakyti. Būsimieji jaunavedžiai praleido nemažai laiko planuodami svečių sąrašą, todėl nemandagu kvietimą tiesiog ignoruoti. Pagal etiketo taisykles atsakymą į kvietimą reikėtų išsiųsti kuo greičiau po to, kai jį gavote. Be to, jeigu pasakėte, kad atvyksite, atsiminkite, kad įsipareigojote tai padaryti, nesvarbu, kas benutiktų. Nebūkite tie jaunuosius verčiantys nerimauti svečiai, kurie atsakymą atsiunčia likus savaitei ar mažiau iki suplanuotos vestuvių dienos!

 

  • Paisyti aprangos kodo. Labai svarbu rengtis taip, kaip nurodė nuotaka. Dauguma jaunavedžių kvietime aiškiai parašo, koks bus aprangos kodas šventėje ir svečiai į tai turėtų atkreipti dėmesį. Be to, svečiai niekada neturėtų rengtis baltai! Balta spalva rezervuota tik nuotakai, todėl rekomenduojama rinktis kitų atspalvių aprangą.

 

  • Jeigu kvietime į vestuves nenurodyta kitaip, neįspėjus neatsivesti pašalinio žmogaus. Prieš nusprendžiant eiti į vestuves su partneriu, draugu, reikėtų atidžiai išnagrinėti kvietimą į vestuves. Jei jame paminėta, kad galite ateiti kartu su, pavyzdžiui, antrąja puse arba atsivesti draugą, tada taip ir galite daryti. Tačiau jeigu kvietime parašytas tik jūsų vardas, vadinasi, vestuvių organizatoriai nenumatė to, kad jūs ketinate ateiti ne vieni. Vestuves surengti yra brangu. Todėl savaime suprantama, kad į šventę kviečiami tik tie, kurių vardai paminėti kvietime. Blogo tono ženklas atsivesti vieną ar daugiau žmonių, jeigu to nenurodyta kvietime.

 

  • Dovanos ir dėkingumas. Įteikti dovaną jauniesiems vestuvėse yra privaloma, nebent kvietime parašyta kitaip. Paskutiniu metu dažniausiai dovanojami pinigai, kurių svečiai turėtų dovanoti tiek, kiek gali: ne per mažai, bet ir ne per daug nuskriaudžiant save ir savo šeimą. Ketinant dovanoti dovaną ne pinigais, reikėtų parinkti kažką gražaus, kokybiško, kas tinka šiai progai ir būtent šiems jauniesiems.

 

  • Netrukdyti vestuvių fotografui dirbti. Šiais laikas kiekvienas jaučiasi kaip fotografas ir su savo išmaniaisiais telefonais fotografuoja visą vestuvių ceremonijos eigą. Labai dažnai tokie fotografai mėgėjai sugadina profesionalų kadrus ir galiausiai jaunieji neturi gražių nuotraukų atsiminimui. Svarbu gerbti fotografų darbą, nesimaišyti jauniesiems ir nefotografuoti iš to paties kampo, kaip ir pasamdytas profesionalus fotografas.

 

  • Netrukdyti vestuvių filmuotojui dirbti. Panašios etiketo taisyklės galioja ir kalbant apie vestuvių filmuotojus. Reikėtų gerbti jų darbą ir duoti profesionalui erdvės dirbti. Suprantama, kad visi nori įamžinti pačias jautriausias akimirkas (pirmąjį bučinį, pasižadėjimo vienas kitam akimirką), tačiau reikėtų leisti tai padaryti profesionalui: tada ir rezultatai bus geresni!

 

  • Nepadauginti alkoholio. Visi nori vestuvėse smagiai leisti laiką, bet reikėtų žinoti ribas, vartojant alkoholį, kad nenutiktų nemalonių incidentų. Be to, niekada nevairuoti išgėrus. Geriausia, jei vestuvių svečiai užsisakytų viešbučio kambarį pernakvoti ir išvažiuotų namo rytą, kai nekyla abejonių dėl blaivumo.

 

  • Neviešinti socialiniuose tinkluose nuotraukų iš vestuvių anksčiau negu jas įkelia patys šventės kaltininkai. Vestuvių etiketo taisyklės yra nekelti jokių nuotraukų ir įrašų į „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“ ir kitus socialinius tinklus, kol jaunavedžiai to nepadarys pirmieji. Tai jų šventė, tad jie ir turėtų turėti pirmenybę viešinti nuotraukas iš vestuvių.