Dažniau ar rečiau galvos skausmai kamuoja beveik visus. Priežasčių, kodėl jie atsiranda gali būti daug ir įvairių – nuo dehidratacijos, alergijų, persidirbimo ar nuovargio. Dauguma tokio pobūdžio galvos skausmų didelio nerimo nekelia, tik norą, kad jie greičiau praeitų. Tačiau kartais galvos skausmas gali įspėti ir apie sunkesnius negalavimus.

 

galva

6 ženklai, kad galvos skausmas gali įspėti apie kai ką rimčiau:

 

  • Galva skausmingai tvinkčioja. Skaičiuojama, kad apie 6 % vyrų ir 18 % moterų kenčia nuo migrenos. Pirmą kartą migrena gali labai išgąsdinti, tačiau ilgainiui nuo tokio tipo galvos skausmų kenčiantys asmenys pradeda atpažinti įspėjamuosius ženklus apie artėjantį priepuolį. Stiprūs skausmai apibūdinami kaip tvinkčiojimas ir pulsuojantis pojūtis, atsiranda jautrumas šviesai ir garsui. Gali varginti aštrus, duriantis skausmas veido ar akių srityje. Kai kurie žmonės patiria labai stiprius, spaudžiančius skausmus, tarsi ant galvos būtų uždėtas lankas. Dažnai patiriant migrenos simptomus būtina kreiptis į gydytoją. Priepuolius galima suvaldyti, vartojant vaistus ir taikant terapijas.

 

  • Kūno sustingimas ir neaiški kalba. Galvos smegenų aneurizmą sunku pastebėti ir diagnozuoti iš vieno simptomo. Nerimą keliantys simptomai, lydintys stiprų galvos skausmą: sunku kalbėti, neaiški kalba, sunku mąstyti ir suprasti kitus žmones, sunku judinti rankas ir kojas, kūno sustingimas ir dilgčiojimas, regėjimo pokyčiai, veido nukarimas.

 

  • Sunkumas susikaupti. Smegenų sukrėtimą patirti labiausiai rizikuoja profesionaliu sportu užsiimantys asmenys ir aktyvūs paaugliai. Iš pradžių galima nesuprasti, patyrus smegenų sukrėtimą. Jį išduoda negalėjimas susikaupti ir staigus atminties dingimas. Tada būtina ieškoti medicininės pagalbos.

 

  • Galvos skausmas toks stiprus, kad prižadina naktį. Vienas iš sunkiausiai diagnozuojamų vėžio tipų yra smegenų vėžys. Kadangi yra daug smegenų vėžio tipų, reikia suprasti, kokie simptomai kelia didžiausią nerimą. Jeigu skausmas toks stiprus, kad net prižadina naktį ir yra intensyviausias rytais, laikas apsilankyti pas gydytoją. Gali prireikti atlikti smegenų tomografiją ir ištirti kraujagyslių būklę, atsižvelgiant į simptomus.

 

  • Kaklo sustingimas arba karščiavimas. Pavojingas meningitas diagnozuojamas palyginus retai. Virusinis galvos ir (ar) stuburo smegenų dangalų uždegimas pasižymi tokiais simptomais: karščiavimas, kaklo skausmas. Kilus įtarimams, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes laiku pradėjus gydymą, liga gali būti išgydoma.

 

  • Ilgai nepraeinantis galvos skausmas. Niekaip nepraeinantis galvos skausmas skatina padvigubinti vaistų dozę, litrais gerti vandenį ir būti užmerkus akis. Jei galvos skausmas ilgai nepraeina, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei galvos skausmai vargino ir anksčiau, bet pasikeitė jų pobūdis ir vieta, reikia pakartotinai apsilankyti pas gydytoją ir pakoreguoti gydymą.