Birželio 17 dieną minima Islandijos nepriklausomybės diena. Turistai šią šalį viduryje vandenyno labai mėgsta ir nenuostabu: čia tiek daug gamtos stebuklų! Ar teko lankytis šioje nuostabaus šiaurietiško grožio saloje? Ne? Tai gal laikas pradėti planuoti lankytinų vietų maršrutą ir dėti pinigus į kiaulę – taupyklę, kad sena svajonė taptų realybe!

 

Islandija

10 įdomių vietų, kurias verta aplankyti Islandijoje:

 

  • Banginių stebėjimas. Mielų jūrų milžinų galima pamatyti skirtingose šalies vietose, įskaitant ir Islandijos sostinę Reikjaviką. Kelios įmonės organizuoja 2 – 3 valandų trukmės banginių stebėjimo turus. Vietiniai Islandijos gyventojai banginius ir medžioja, todėl banginių mėsos galima paragauti šalies restoranuose. Banginius geriausia stebėti nuo gegužės iki rugsėjo.

 

  • Geizeriai. Dėl ugnikalnių aktyvumo po žemės paviršiumi visoje šalies teritorijoje yra daug geizerių, požeminių šaltinių ir terminio vandens baseinų. Tikriausiai visi sutiks, kad pamatyti karštųjų versmių staigų išsiveržimą iš žemės gelmių yra labai jaudinanti patirtis. Strokuro geizeris prie Kvitos upės yra populiarus geizeris – fontanas. Daug geizerių aptinkama Haukadaluro slėnyje šalies pietuose.

 

  • Landmanaloigaro kalnai. Spalvotieji riolito kalnai, lavos laukai ir Heklos ugnikalnis – dažnai turistų lankomos vietos. Įspūdingas gamtovaizdis atrodo lyg būtų iš kitos planetos. Populiariausios veiklos čia – žygiai ir jodinėjimas žirgais. Aplankyti galima bet kada, nors, be abejo, geriausia – vasarą.

 

  • Maelifelio ugnikalnis, Myrdalsjokulo ledynų parkas. Dėl tobulos kūgio formos Maelifelis atrodo kaip klasikinis ugnikalnis. Šiltuoju metų laiku nutirpsta sniegas ir atsidengia žalias paviršius, padengtas samanomis. Parke yra daug ką pamatyti ir nuveikti: čia gausu ugnikalnių karštųjų versmių ir kitų labai gražių vietų. Rekomenduojama vykti vasarą.

 

  • Kirkjefelo kalnas. Netoli nedidelio miestelio, Grundarfjorduro, vakarų Islandijoje lygumoje stūkso didingas kalnas. Šio nuostabaus kalno apylinkėse galima pamatyti nedidelių krioklių ir pasigrožėti įspūdingąja Šiaurės Pašvaiste. Verta aplankyti šį žmonių ūkinės veiklos nesugadintą gamtos plotelį. Iki kalno veža autobusai iš didžiųjų Islandijos miestų.

 

  • Skaftafelio ledo urvas Vatnajokulo nacionaliniame parke. Ledo žemė – šalis tiesiogine prasme yra padengta ledu ir sniegu. Nuostabūs, milžiniški ledo urvai traukia nuotykių ištroškusius keliautojus. Kelionių agentūros organizuoja trumpas išvykas prie ledynų, nuo kurių galima aplankyti ir urvus. Rekomenduojama lankytis žiemą, kai ledas nėra nutirpęs ir yra saugu įeiti į ledo urvų vidų.

 

  • Žydroji lagūna Grindaviko mieste. Geoterminiame spa siūlomos labiausiai atpalaiduojančios ir natūralios vonios. Iki jo yra maždaug 40 minučių kelio automobiliu nuo Reikjaviko. Vanduo iš požeminių karštųjų versmių pasiekia iki 37 – 39° ir yra labai naudingas sveikatai ir odai. Įvairios atpalaiduojančios ir gydomosios procedūros vilioja čia apsilankyti daugelį viešinčių Islandijoje.

 

  • Šiaurės pašvaistė. Šiaurės fenomenas yra viena populiariausių turistų pramogų. Mirguliuojančios šviesos tampa ypač ryškios dėl padidėjusio saulės aktyvumo. Šiaurės pašvaistę geriausia stebėti atokiose vietose, toliau nuo miesto šviesų. Geriausia šiaurės pašvaistę stebėti nuo rugsėjo vidurio iki balandžio vidurio.

 

  • Halgrimo bažnyčia. Unikali bažnyčia pastatyta viduryje Reikjaviko. Tai aukščiausias ir geriausiai atpažįstamas pastatas šalyje. Architektūrą įkvėpė Juodieji kriokliai – dar vienas Islandijos gamtos stebuklas. Tai privalomas pamatyti objektas, lankantis Islandijos sostinėje. Nuostabi panorama atsiveria nuo bažnyčios viršaus.

 

  • Gudlfoso krioklys. Įspūdingasis krioklys yra populiariausia turistų atrakcija Islandijoje. Jis yra išsidėstęs kanjone ir sudaro trijų pakopų terasas, per kurias šniokščianti Kvitos upė krenta kaskadomis ir sudaro Gudlfoso krioklį. Čia nėra jokių tvorų – tik natūrali aplinka. Krioklį galima pamatyti visada, bet intensyvesnis vandens kritimas būna vasaromis.