Greičiausiai kiekvienas ne kartą troško sužinoti, kas laukia ateityje ar kada bus palankus metas įvairiems dalykams įgyvendinti. Vedami smalsumo dauguma laikraščiuose ieško horoskopų. Tik ar verta jais tikėti? Vis dėlto vedų astrologai iki šiol laikomi vienais tiksliausių ateities prognozių sudarytojų.

 

vedu horoskopas

Kas yra vedų astrologija?

 

Astrologija – tai savitas mokslas, kai remiantis dangaus kūnų padėtimi ir judėjimu, asmens gimimo data bei vieta mėginama nuspėti žmogaus likimą. Jau ne vieną tūkstantmetį tikima, kad tam tikras planetų ir žvaigždžių išsidėstymas daro įtaką gyvenimui ir gali nulemti asmenybės bruožus. Dėl to šiuolaikiniai astrologai pagal tam tikras metodikas sudarinėja įvairias lenteles ir diagramas. Jomis remdamiesi nustato bendrus ir asmeninius horoskopus.

 

Viena seniausių šios srities mokyklų laikoma induizmo astrologija. Manoma, kad ji susiformavo maždaug prieš 5 000 m. senovės Indijoje, kur vadinta Jyotisha. Ši astrologijos kryptis – tai viena iš 6 disciplinų, skirtų suprasti ir studijuoti vedų tekstus.

 

Šiais laikais vedų astrologija grindžiama 9 planetų ir 12 Zodiako ženklų santykiu. Paprastai astrologai ateitį prognozuoja pagal žmogaus gimimo vietos ir laiko duomenis, kuriais remiantis sudaromi individualūs horoskopai. Dangaus kūnų išsidėstymo žemėlapiai gali padėti atskleisti asmenybės bruožus, santykius su aplinkiniais, gana tiksliai numatyti būsimų įvykių tikimybę, palankius ir nepalankius gyvenimo periodus.

 

Zodiako ženklų išskirtinumas

 

Zodiaku vadinama įsivaizduojama dangaus sferos juosta. Ją sudaro centre esanti ekliptika (Saulės centro metinis kelias), kuri suskirstyta į 12 lygių 30° dalių. Kiekviena jų turi savo Zodiako ženklus, pavadintus pagal tam tikrus žvaigždynus.

 

Daugeliui gerai pažįstama Vakarų astrologija, kuri grindžiama atogrąžų Zodiako ženklais. Pagal jį planetų judėjimas matuojamas remiantis Saulės padėtimi pavasario lygiadienį. Vedų astrologija grindžiama žvaigždiniu Zodiaku, kurį sudaro žvaigždės, kurių padėtis nekinta. Planetų judėjimas nustatomas remiantis pastarųjų padėtimi.

 

Bėgant metams išryškėjo šių dviejų sistemų skirtumai. Pavyzdžiui, per pastaruosius 2 000 m. dėl Žemės sukimosi aplink savo ašį pradinė ekliptikos ilguma pajudėjo maždaug 22°. Todėl Vakarų astrologijoje kiekvienos planetos padėtis, palyginti su žvaigždiniu Zodiaku, pamažu pereina į kitą ženklą. Tačiau vedų astrologijos sistemoje planetų padėtis vis dar atitinka tikruosius Zodiako ženklus.

 
Zodiako ženklas Datos Gamtos elementas Valdanti planeta
Mesha (Avinas) Balandžio 15 d.–gegužės 15 d. Tejas (Ugnis) Marsas
Vrishabha (Jautis) Gegužės 16 d.–birželio 15 d. Prithvi

(Žemė)

Venera
Mithuna(Dvyniai) Birželio 16 d.–liepos 15 d. Vayu (Oras) Merkurijus
Karkata

(Vėžys)

Liepos 16 d.–rugpjūčio 15 d. Jala (Vanduo) Mėnulis
Simha(Liūtas) Rugpjūčio 16 d.–rugsėjo 15 d. Tejas (Ugnis) Saulė
Kanya

(Mergelė)

Rugsėjo 16 d.–spalio 15 d. Prithvi (Žemė) Merkurijus
Tula(Svarstyklės) Spalio 16 d.–lapkričio 15 d. Vayu (Oras) Venera
Vrishchika(Skorpionas) Lapkričio 16 d.–gruodžio 15 d. Jala (Vanduo) Marsas
Dhanus

(Šaulys)

Gruodžio 16 d.–sausio 14 d. Tejas (Ugnis) Jupiteris
Makara

(Ožiaragis)

Sausio 15 d.–vasario 14 d. Prithvi (Žemė) Saturnas
Kumbha

(Vandenis)

Vasario 15 d.– kovo 14 d. Vayu (Oras) Saturnas
Meena

(Žuvys)

Kovo 15 d.– balandžio 14 d. Jala (Vanduo) Jupiteris

 

Asmenybės bruožus atskleidžiantys Zodiako ženklai

 

Mesha (Avinas). Šio ženklo atstovai energingi, pasitiki savimi, ambicingi ir darbštūs, todėl jiems puikiai sekasi verslas, geba greitai priimti tinkamus sprendimus. Jie pasižymi puikia intuicija, yra spontaniški ir mėgsta nuotykius.

 

Vrishabha (Jautis). Gimusieji po šiuo ženklu pasižymi puikiais protiniais gebėjimais, lakia vaizduote, yra praktiški, kantrūs ir atkaklūs, todėl sekasi profesinėje srityje. Jiems svarbiausia meilė, santykiai su draugais ir artimaisiais.

 

Mithuna (Dvyniai). Tai kūrybingi, smalsūs žmonės, kurie yra kupini naujų idėjų. Šio ženklo atstovai yra puikūs oratoriai, geba sudominti aplinkinius. Jie taip pat domisi įvairių sričių dalykais, mėgsta keliones ir turi daug draugų.

 

Karkata (Vėžys). Šio ženklo atstovai pasižymi jautrumu, yra nuoširdūs ir atlaidūs aplinkiniams. Jie geba veiksmingai spręsti šeimoje iškilusias problemas, o intelektualių įžvalgų gausa padeda ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir siekiant karjeros aukštumų.

 

Simha (Liūtas). Tai tikri lyderiai, kurie dėl savo ambicijų ir atsakomybės jausmo tampa puikiais vadovais. Nors jie atrodo išdidūs, tačiau iš tikrųjų yra patikimi ir nuoširdūs. Šiems žmonėms svarbiausia meilė ir šeima.

 

Kanya (Mergelė). Šie žmonės pasižymi jautrumu, atsakomybės jausmu ir nepakantumu melui. Jie linkę globoti ir užjausti tuos, kuriems reikia pagalbos. Nors šios asmenybės atrodo silpnos, iš tikrųjų jų vidinė stiprybė padeda atlaikyti didžiausius sunkumus. Joms svarbiausia šeima ir draugai.

 

Tula (Svarstyklės). Šio ženklo atstovai pasižymi išskirtine intuicija, geba išklausyti kitus ir yra itin jautrūs. Šie žmonės retai parodo savo jausmus, kliaujasi logika ir stengiasi patys įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Jiems svarbiausia ramus ir harmoningas gyvenimas.

 

Vrishchika (Skorpionas). Gimusieji po šiuo ženklu yra talentingi, pasižymi protiniais gebėjimais, geba greitai priimti tinkamus sprendimus, todėl tampa puikiais vadovais. Tai iniciatyvūs, šiek tiek maištingi žmonės, kuriems geriausiai sekasi individuali veikla.

 

Dhanus (Šaulys). Tai ryžtingi, pozityvūs ir gana aukštus reikalavimus sau keliantys žmonės. Jie yra energingi, mėgsta nuotykius, visada padeda aplinkiniams ir bet kokioje situacijoje įžvelgia nemažai privalumų. Šioms asmenybėms itin svarbi nepriklausomybė, todėl joms sunku įsipareigoti kitam žmogui.

 

Makara (Ožiaragis). Šio ženklo atstovai yra uždari, įžvalgūs, verslūs ir ambicingi, tačiau dažnai siekia tik paprastų dalykų, todėl tampa puikiais savo srities specialistais. Šie žmonės labai vertina draugystę, saugumą ir šeimą.

 

Kumbha (Vandenis). Gimusieji po šiuo ženklu yra intuityvūs, atidūs ir kūrybingi. Dažniausiai domisi skirtingais dalykais, tačiau geba juos suderinti. Tai patikimi, nuoširdūs ir svajoti mėgstantys žmonės.

 

Meena (Žuvys). Šio ženklo atstovai labai jausmingi, geba išklausyti, paguosti. Dažnai padeda tiems, kuriems reikia pagalbos. Šie žmonės yra ištikimi ir pasiaukojantys draugai. Tai kuklios asmenybės, kurioms dvasiniai dalykai svarbesni už materialius.

 

Įdomu

 
  • Manoma, kad vedų astrologijos pagrindus sukūrė senovės filosofai, kurie šias žinias gavo iš Visatos kūrėjo Brahmos.
  • Kai kuriuose istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad horoskopais grįsta astrologija Indijos regione galėjo susiformuoti dėl helenizmo įtakos.
  • Šiuolaikinėje Indijoje astrologija laikoma mokslu, o kai kuriuose šalies universitetuose galima įgyti ir šios srities diplomą.
  • Tikėjimą horoskopais bandoma paaiškinti Forerio efektu, pagal kurį teigiama, kad įmantriomis ir bendrinėmis frazėmis asmenybę aprašančius teiginius žmonės linkę vertinti kaip būdingus tik jiems, nors iš tiesų tos pačios frazės gali apibūdinti beveik visus asmenis.
  • Indų kultūroje astrologija užima labai svarbią vietą. Pavyzdžiui, naujagimiams indai vardus suteikia remdamiesi vaikui sudarytu vedų astrologiniu žemėlapiu. Taip pat į pastarąjį atsižvelgia priimdami sprendimus dėl santuokos, kurdami verslą, persikraustydami į naujus namus ir pan.