„Jeigu namuose knygų lentyna didesnė už televizorių, vadinasi, su šių namų šeimininkais viskas gerai“, – sakė Rasa Pavarienė, pristatydama savo knygą „Liber de Domo. Knyga apie namus“.

 
Rasa Pavarienė

Rasa Pavarienė, Vinco Alesiaus nuotrauka.

 Knygos pristatyme, vykusiame pačioje senamiesčio širdyje įsikūrusiame restorane „Dom 16“, dalyvavo tokie žinomi žmonės kaip: žurnalistė ir TV laidų vedėja Rūta Lapė, prodiuseris Dovydas Laukys, Simo Jasaičio mylimoji, modelis Elma Šegždavičiūtė, verslo konsultantas Žilvinas Grigaitis, modelis Asta Muralytė, verslininkas Laurynas Suodaitis, solistė Agnė Sabulytė, etiketo ekspertė Alvyda Jasilionytė, Nidos kunigas Jonas Liorančas ir kiti.

 

„Tai knyga, gimusi iš mano, kaip nekilnojamojo turto brokerės, darbo patirties. Prieš penkiolika metų, dar dirbdama kriminalinėje policijoje ir dalyvaudama kratose, nepraleisdavau progos apžiūrėti kitų namus. Man įdomu būdavo viskas: interjeras, žmonių įpročiai, tipiniai ir netipiniai sprendimai, kuriant namus ir jų interjerą. Į šią knygą sudėjau visą savo patirtį ir žinias apie namus: kada ir kaip juos keisti, pirkti ir parduoti. Knygoje galima rasti kokį tūkstantį atsakymų į klausimus, susijusius su namais. Nes namai – tai mes. Jie privalo augti ir keistis kartu su mumis“, – sakė knygos autorė NT ekspertė Rasa Pavarienė.

 

„Į šią knygą R. Pavarienė sudėjo visą savo tikrą, neišgalvotą ir nepagražintą patirtį. Atvirai, neišsisukinėdama, kaip tikra ekspertė papasakojo apie visus kiekvienų namų kampus. Tai knyga apie mano, jos pačios ir jūsų visų namus. Tikiu, kad skaitant vietomis ims pyktis, norėsis prieštarauti. Tuo ši knyga ir įdomi“, – sakė komunikacijos ekspertė, knygos redaktorė Svajūnė Marcinkevičienė.

 

Neatsitiktinai knygos pristatymui pasirinktas ir restoranas „Dom 16“. Pasirodo, XIX a. šioje vietoje veikė vienas garsiausių knygynų Vilniuje. Be to, pasak „Dom 16“ įkūrėjos Jūratės Plungytės, šis restoranas – tai namai, gimę iš meilės gurmaniškam maistui, vynui ir estetikai.