Pastaraisiais metais mados kūrėjai atrodo tvirtai pasiryžę palikti kuo mažiau vietos vaizduotei ir paskatinti mados gerbėjas subtiliai apsinuoginti. Perregimos ar vien iš nėrinių siūtos suknelės dominuoja ant raudonojo kilimo. Taip pat vis drąsiau toks seksualus ir itin moteriškas įvaizdis pasirenkamas gatvės stiliui sukurti. Tad kaip tokius įmantrius drabužius pritaikyti kasdienybėje?

 

(Ne)nauja tendencija Romantic,Stylishly,Dressed,Young,Adult,Beautiful,Woman,Relaxing,In,A

 

Subtiliai sluoksniuoti audinius ir kurti įmantrias nėrinių klostes sumanūs siuvėjai pradėjo dar XIX a. Žinoma, anuomet padorumas reikalavo, kad kuo daugiau kūno būtų pridengta, visgi seksualumas gyvavo ir moterys rasdavo būdų jį išreikšti. XX a. pradžioje ši tendencija įgavo naujų formų ir moterys vis ryžtingiau atidengdavo ne tik figūros linkius, tačiau ir pradėjo dėvėti tai, kas tuomet buvo vadinama „rentgeno spindulių“ sijonais ir suknelėmis. Tai iš kelių perregimų ar nėriniuotų audinių sluoksnių suformuotas rūbas, moteriai judant šiek tiek atidengiantis kojas. Tokie drabužiai neapnuogindavo, tačiau leido aiškiai pamatyti moteriškos figūros siluetą. O ant perregimo audinio sluoksnio prisiuvus daugybę ilgų kutų ar plonyčių blizgaus audinio juostelių buvo sukurtos ikoniškosios prieškario metų suknelės. Galiausiai scenoje pasirodė legendinė Merilyn Monroe ir 1962 m. atlikdama dainą „Happy birthday, Mr. President“ pasipuošė balta, kelius siekiančia suknele, kuri šviesoje tapdavo perregima. Vienus toks įvaizdis papiktino, kiti liko sužavėti. Tačiau mados pasaulis po šio pasirodymo jau niekada nebebuvo toks, kaip anksčiau. Garsios ir drąsios moterys – Jane Birkin ir Cher perregimų audinių tendenciją išlaikė gyvybingą XX a. 8–9 dešimtmečiais. O 10-asis dešimtmetis tapo tikru perregimo įvaizdžio atgimimu. Permatomi ir nėriniais puošti audiniai nuostabiai derėjo su tuomet dominavusiu grandžo stiliumi, tad savo kolekcijose tokių kūrinių nuolat pristatydavo „Alaïa“, „John Galliano“, „Jean Paul Gaultier“, „Prada“ ir „Versace“.

 

Nereikėtų stebėtis, kad ir šį šiltąjį sezoną garsiausių mados namų kolekcijose karaliauja perregimi audiniai. Jie pritaikomi visur – nuo palaidinių iki suknelių. „Christian Dior“ darbai kūną pridengia ryškiais raštais margintais perregimais audiniais, o „Saint Laurent“ siuva iš subtilaus ir vandenį primenančio prancūziško šilko. Stilistai tikina, kad į madą su trenksmu grįžo vadinamieji aristokratiški sijonai – šiek tiek pūsti, dažnai derinami su korsetu. Juos naujausiose kolekcijoje akcentuoja „Christian Dior“, „Zimmermann“, „Bottega Veneta“, „Vera Wang“. Nors anksčiau perregimus drabužius buvo galima išvysti tik ant raudonojo kilimo arba įspūdingose Holivudo puotose, tačiau dabar toks įvaizdis lengvai pritaikomas ir kasdienybėje. Nors, žinoma, gatvėje apnuoginti krūtų spenelių didžioji dalis moterų dar nenori, tačiau pasipuošti perregima palaidine jau tampa priimtina. Įtakingojo mados žurnalo „Vogue“ stiliaus skilties redaktorė Hannah Jackson rašo, kad tokia tendencija yra savotiškas moterų protestas prieš jų kūno seksualizavimą. Ironiška, bet tai daroma rodant, kad moters kūnas neprivalo būti pridengtas ir kad dailiosios lyties atstovės neturi gėdytis nuogumo. Ar perregimų audinių mada žymi socialinę revoliuciją, ar tai visgi tėra stiliaus reikalas, atsakyti kol kas niekas negali. Visgi mados gerbėjos ir socialinių tinklų žvaigždės iš tiesų skelbia, kad šią vasarą būtina įsigyti bent vieną perregimą rūbą.

 

Taisyklės, kurių verta paisyti

 

Perregimi, lengvi, plevenantys audiniai padeda sukurti romantišką ir švelnų moterišką įvaizdį. Apsinuoginimo iliuzija, stilistų teigimu, yra tai, ko šią vasarą turėtų siekti mados gerbėjos. Visgi tinkamai pasirinkus derinius ir paisant kelių pagrindinių taisyklių, perregimais audiniais galima sukurti tiek gundantį, tiek konservatyvų stilius. Pirmiausia būtina nuspręsti, kokio įvaizdžio siekiama. Jeigu pasirenkamas seksualus ir puošnus įvaizdis, po perregimų audinių suknelėmis ir palaidinėmis pakanka apsivilkti lygius kūno spalvos apatinius. Kelnaitės turėtų visiškai pridengti sėdmenis ir būti aukštu liemeniu. Tai gali būti net ir dabar itin madingi vadinamieji mikrošortai. Liemenėlė irgi turėtų būti uždaresnė. Šią vasarą itin aktualios sportinio stiliaus braletės. Perregimos suknelės gali būti sujuosiamos plačiais, ant klubų nugulančiais diržais. Mat šią vasarą paryškinti juosmens ir klubų liniją itin svarbu. Visgi norint sukurti oficialesnį įvaizdį, po perregimo audinio palaidine rekomenduojama vilktis apatinį sluoksnį. Tai gali būti tampriai priglundanti kūno arba tamsiai pilkai ruda (taupe) palaidinukė su petnešėlėmis. Perregimo audinio šiek tiek pūsti sijonai labiau tinka kokteiliniam įvaizdžiui kurti. Tad su jais į darbą keliauti nederėtų. Štai suknelės gali tapti dalykiniu drabužiu, tik po perregimo audinio sluoksniu teks vilktis pavilkinio stiliaus suknelę. Pageidautina, kad ji būtų tokios pat spalvos, kaip ir viršutinis sluoksnis. Stilistai siūlo subtilų nuogumą, dėvint perregimus audinius, pridengti oversized stiliaus švarkais ir prisiminti, kad dėvint tokius drabužius daug įtakos įvaizdžiui turi aksesuarai. Perregima suknelė ir aukštakulniai – šventiškas įvaizdis. Ta pati perregimo audinio suknelė, sportiniai bateliai ir laisvas švarkas leidžia sukurti kasdienį ir aktualų laisvalaikio įvaizdį.

 

Madingi nėrinių kerai

 

Vasaros mėnesiai paprastai stilistų vadinami gėlių, pastelių ir nėrinių sezonu. Šie mieli mergaitiški akcentai atsispindi „Versace“, „Louis Vuitton“, „Givenchy“ ir „Schiaparelli“ 2023 m. pavasario ir vasaros kolekcijose. Visgi šįmet daugiausia dėmesio skiriama nėriniams bei nertiems drabužiams. Stilistai užsimena, kad iš tiesų nėrinių detalės ar iš nėrinių pasiūti drabužiai modernioje madoje išlieka aktualūs nepaisant sezoniškumo. Šią žiemą mados kūrėjai siūlė puoštis seksualiais juodais nėriniais, o apnuogintą kūną nuo šalčio pridengti spalvotu dirbtiniu kailiu. Visgi šiltymetis leidžia drąsiau eksperimentuoti su šiuo supermadingu akcentu. Šią vasarą rekomenduojama rinktis visiškai perregimus nėrinius arba kiauraraštį. Tai praktiška karštomis dienomis. Ryškiausia tendencija – balta suknelė iš nėrinių arba bent puošta nėrinių akcentais. Visgi pristatydami šio sezono modelius mados kūrėjai žaidė su spalvomis. Daugelis vasariškų nėriniuotų modelių buvo neutralių spalvų. Tai sugrįžimo į romantizmo erą simbolis. Tačiau „Proenza“ mados savaitėse pristatė įstabių dangaus mėlynumo (Cerulean spalva) nėrinių kostiumėlių, o talentingasis Jasonas Wu sukūrė puošnius ir lengvus alyvinius ansamblius. Kiek atsitraukta buvo nuo itin ryškių spalvų. Mat ryški raudona, rožinė ar geltona su nėrinių detalėmis rizikuoja atrodyti arba vulgariai, arba vaikiškai.

 

Vasarą, mados apžvalgininkų ir stilistų teigimu, neabejotinai bus prisimintos dar dvi tendencijos. Vadinamajam muzikos festivalių sezonui bus siūloma puoštis bohemiško stiliaus suknelėmis su nėrinių detalėmis, nertomis liemenėmis ir lengvais kiauraraščio apsiaustais. Tokie neįpareigojantys drabužiai puikiai dera su džinsais ar džinsiniais šortais bei trumpintomis palaidinėmis. Vakarui mieste verta paieškoti satino sijono, suknelės arba palaidinės, kraštuose apsiūtos nėrinių juostelėmis. Tokie rūbai subtilūs ir šiek tiek primena prabangų apatinį trikotažą. Tvyrant karščiams toks rūbas atrodo vėsus, kaip vanduo lengvai slysta oda ir suteikia gaivumo, o atėjus vakarui ir padvelkus vėsai nėriniais puoštą satiną galima pridengti dailiais, trumpintais švarkeliais arba jaukiu (pageidautina baltu) oversized švarku.

 

Stilistai primena, kad net dėvint nėriniais puoštus drabužius nebūtina autis aukštakulnių. Šiuolaikinė mada tolerantiška ir ragina eksperimentuoti derinant iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus akcentus. Tad šią vasarą nėrinių sukneles verta derinti su basutėmis masyviu padu ar net lengvais sportiniais bateliais.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė