Statistika skelbia, kad Lietuvos vaikų finansinis raštingumas vienas blogiausių tarp Europos Sąjungos šalių, tačiau šio antradienio pavakarės LNK laidoje „Yra, kaip yra“ 17.35 val. vaikai, dar besimokantys mokykloje, drąsiai pasakos apie savo verslus ir pelnus.

 

YKY_vaiku_verslai

 

11 metų Jovaras užsiima reklamos paslaugomis, už vienos reklamos gamybą prašo 15 – 20 eurų. Vaikas laidoje sakys, kad kiekvieną dieną stengiasi rasti naujų klientų – siuntinėja daug laiškų įmonių vadovams su savo paslaugų pasiūlymu. Anksčiau Jovaras turėjo kolegą, kuris filmuodavo ir montuodavo, tačiau dabar viską daro pats.

 

VSR_aktoriai

 

Jovaro mama Jurga laidoje kalbės, kad ji nuo mažens turėjo problemų su sūnaus aktyvumo, net teko pakeisti kelis darželius. Moteris atskleis, kad sūnus nuo ketverių metų nuolatos skaito knygas, o jo IQ yra labai aukštas, lyginant su bendraamžiais.

 

VSR_aktoriai_2

 

Jurga pasakos, kad ji net pusę metų praleido Olandijoje, kur dalyvavo specialiuose kursuose kaip auklėti ir ugdyti ir tokius vaikus, tačiau vėliau suprato, kad jos sūnus yra labai smalsus vaikas. Moteris prisimins, kad Jovaras yra verslus nuo pat mažų dienų – vaikas su keramikos mokytoja prigamindavo įvairių daiktų ir juos parduodavo, o iš uždirbtų pinigų, net už 100 eurų, nupirko mamai kvepalus.

 

YKY_vaiku_verslai

 

Kita laidos dalyvė – 11 metų mergaitė Talina, save vadina pradedančiąja verslininke. Pradžioje Talina gamino rankdarbius ir juos pardavinėdavo. Šiuo metu jauna mergaitė investuoja į paskolų klubą, kuris gali žmonėms skolinti pinigus. Ateityje Talina nori atidaryti savo nuosavą restoraną ir šiuo metu daug domisi motyvacija ir lyderyste.

 

Jovaras_YKY

 

Laidą „Yra, kaip yra“ su Asta Stašaityte-Masalskiene apie vaikus, darančius verslą, žiūrėkite šią antradienio pavakarę 17 val. 35 min. per LNK.

 

Jovaras_su_mama_YKY