Visi žino, kad ateis vasara ir norėsis bent šiek tiek paatostogauti, bet vasaros atostogoms iš anksto ruošiasi tikrai ne kiekvienas. Labai dažnai susivokiama, kad laiko iki laisvų dienų ar savaičių liko mažai, o kišenėse praktiškai švilpauja vėjai. Optimistai pasakytų, kad net ir tokioje situacijoje ne viskas prarasta: net ir likus nedaug laiko kažkiek susitaupyti pavyks, jei taupymo plano nebeatidėliosite ir griežtai susiveršite diržus iki pat numatytos vasaros atostogų datos.

 

atostogos

Paskutinės minutės patarimai, kaip sutaupyti pinigų prieš atostogas:

 
  • Rasti papildomą pajamų šaltinį. Be abejo, rasti naują darbą greitai, ko gero, nepavyks, o ir susiradus apie atostogas šią vasarą tektų tik pasvajoti, bet tai nereiškia, kad papildyti piniginę šlamančiais neįmanoma. Egzistuoja daug smulkių darbelių, už kuriuos gal ir negausite milijonų, bet vienas kitas euras į kišenę juk geriau nei iš jos, ar ne? Pavyzdžiui, galima už tam tikrą mokestų pavedžioti kaimynų šunis, nupjauti veją, savaitgaliais prižiūrėti pažįstamų vaikus ir pan.
 
  • Išnuomoti savo butą ar kambarį per „Airbnb” platformą. Tą galima padaryti ir iki atostogų ir per jas – taip būsite tikri, kad jūsų gyvenamasis plotas nuolat neša tam tikras pajamas.
 
  • Atšaukti nereikalingas prenumeratas. Labai dažnai vartotojai susigundo pasiūlymu išbandyti vieną kitą programėlę, televiziją ar kitą pramogą internete, jeigu pirmą savaitę ar mėnesį naudojimasis paslauga būna nemokamas. Toliau jie jau automatiškai moka už šias paslaugas, kurios patuština piniginę. Todėl, jei norite turėti daugiau lėšų, atšaukite visas nebūtinas prenumeratas.
 
  • Nustoti arba tiesiog rečiau valgyti mieste. Maistą gaminti namuose yra pigiau. Į darbą galima įsidėti pietų dėžutę su vakarykščio maisto likučiais. Kavą taip pat galima ruošti namuose arba darbe, nebūtina pirkti išsinešimui.
 
  • Palyginti kainas. Visada ieškoti nuolaidų, akcijų, pasinaudoti kuponais. Apskaičiuoti, kiek sutaupėte pinigų, pasinaudoję akcijomis, ir tą sumą, kurią sutaupėte perkelkite į kitą sąskaitą ar taupyklę, skirtą atostogų planams.
 
  • Parduoti nebereikalingus daiktus. Šiais laikais yra daug būdų, kaip parduoti daiktus ar drabužius, kurių jums nebereikia. Prieš atostogas pradėti pardavinėti daiktus gali būti gera mintis, nes žmonės ieško namų dekoracijų, dovanų, aprangos, laisvalaiko prekių iš antrų rankų, ypač, jei jos yra autentiškos.
 
  • Nebeleisti pinigų pramogoms. Iki atostogų neiti į kiną, o pasikviesti draugus žiūrėti filmą arba kartu pasigamintą vakarienę namuose.
 
  • Palikti kreditines korteles namuose. Labai dažnai žmonėms pavyksta sutaupyti pinigų, kai, eidami į prekybos centrus ar į miestą, su savimi pasiima tik grynuosius pinigus, o visas korteles palieka namie. Realiai matant, kaip greitai mažėja pinigų pluoštelis piniginėje, nesinori labai išlaidauti. Atsiskaitant kortele sunkiau iš karto suvokti, kiek iš tikrųjų daug pinigų išleidžiate dalykams, kurie galbūt nėra labai būtini.