Ar manote, kad viską žinote apie kavą? Atlikite šį trumpą testą ir sužinokite naujų, įdomių faktų apie šį daugelio mėgstamą tonizuojantį gėrimą ir kavos pupeles, iš kurių jis ruošiamas!

 

kava

  1. Tiesa ar mitas? Kavos pupelės techniškai iš tikrųjų yra pupelės.
 

Mitas. Kavos pupelės yra kavamedžio uogų sėklos. Jos neturi jokio tiesioginio ryšio su ankštinėmis daržovėmis (pupelėmis, žirniais ir kt.).

 
  1. Tiesa ar mitas? Kavos pupelės yra žalios spalvos.
 

Mitas. Neapdorotos kavos pupelės yra žalios spalvos. Jos paruduoja po skrudinimo.

 
  1. Į ką kavos vaisiai panašiausi?
 

a)      Šilauoges.

b)      Obuolius.

c)      Vyšnias. Kavamedžio uogos, kaip ir vyšnios, yra kaulavaisiai. Jų derlius nuimamas, kai uogos prisirpsta ir tampa raudonos. Sėklos viduje (paprastai dvi) yra vadinamosios pupelės.

 
  1. Kiek vidutiniškas subrandina kavos vienas kavamedis?
 

a)      Apie 450 g skrudintos kavos per metus. Įdomus faktas: vidutiniškai reikia apie 100 kavos pupelių, norint išvirti puodelį kavos.

b)      Apie 9 kg skrudintos kavos per metus.

c)      Apie 34 kg skrudintos kavos per metus.

 
  1. Per kiek laiko naujai pasodintas kavamedis subrandina uogas?
 

a)      1 – 2 metus.

b)     3 – 4 metus. Priklausomai nuo kavamedžio rūšies laikas, per kurį prinoks uogos, gali skirtis. Paprastai derlius nuimamas kartą per metus, tačiau kai kuriose vietose derlius gali būti nuimamas pora kartų per metus.

c)      5 – 6 metus.

 
  1. Kaip paprastai nuimamas arabikos pupelių derlius?
 

a)      Su mašinomis.

b)     Rankomis. Arabiniai kavamedžiai (lot. Coffea Arabica) yra išvesti iš natūraliai Etiopijoje augančių kavamedžių. Iš šių pupelių gaunama švelni, aromatinga kava.

 

  1. Kiek kilogramų kavos uogų per dieną gali pririnkti geras rinkėjas?
 

a)      11 kg per dieną.

b)      27 kg per dieną.

c)      90 kg per dieną. Kavos uogų rinkimas yra sunkus ir intensyvus fizinis darbas. Geras rinkėjas vidutiniškai per dieną surenka 45 – 90 kg kavos uogų.

 

  1. Kiek kavos pupelių augintojų turi pripažintą „Rainforest Alliance“ sertifikatą?
 

a)      250 – 500.

b)      10500 – 15000.

c)      Daugiau nei 160000. Daugiau nei 160 tūkst. kavos augintojų produkciją augina pagal reikalavimus nurodytus „Rainforest Alliance“ sertifikatu. Tai iš viso užima apie 2,3 milijono akrų žemės ploto. „Rainforest Alliance“ yra tarptautinė ne pelno siekianti organizacija, padedanti apsaugoti laukinę gamtą, dirvožemį, vandenis bei pagerinti darbininkų, jų šeimų ir vietinių bendruomenių gyvenimo kokybę.

 

  1. Skanios kavos paslaptis yra…
 

a)      Kavos pupelės, tiekiamos tik iš Brazilijos.

b)     Kava ruošiama iš skirtingų kavos pupelių mišinio. Norint paruošti labai skanios kavos paprastai specialistai naudoja skirtingų rūšių pupeles, kad atrastų tobulą skonio ir kvapo balansą. Dauguma kompanijų ir virėjų kavos gaminimo būdą laiko paslaptyje.

c)      Kavos pupelių skrudinimas žemoje temperatūroje.