Vyrauja nuomonė, kad išorinį grožį galima puoselėti tik brangiomis priemonėmis. Iš tiesų natūralios priemonės ir iš kartos į kartą perduodami grožio patarimai gali būti ne mažiau veiksmingi. Odos būklę gali pagerinti net paprastas vanduo…

 

Odos priežiūrai labiausiai tinka tirpsmo arba struktūrinis vanduo, geriausiai ne iš čiaupo, nes jame gali būti chloro ir kitų nenaudingų priemaišų. Vandens kosmetinėms procedūroms galima pasigaminti namie.

 

Prausimasis tirpsmo vandeniu turėtų tapti privalomu grožio ritualu, atliekamu rytais ir vakarais. Vanduo turėtų būti maloniai vėsus arba šaltas. Karštas vanduo gerai nuplauna nešvarumus, tačiau ir keramidus, kurie saugo odos drėgmę. Su karštu vandeniu prausiama oda gali pradėti sausėti ir pleiskanoti.

 

Tirpsmo vanduo naudojamas nuo seniausių laikų. Jis gaivina, valo ir net atjaunina odą. Sakoma, kad vanduo skatina odos baltymų, enzimų, atsinaujinimą. Šie baltymai atsinaujina tik drėgmėje. Be to, ląstelių dalijimosi greitis priklauso nuo drėgmės kiekio epidermyje. Bėgant metams, drėgmės odoje mažėja, ji netenka elastingumo, atsiranda raukšlės. Natūralių procesų nesustabdysi, tačiau šiek tiek įmanoma sulėtinti.

 

Visų pirma reikia gerti pakankamai skysčių. Kiek vandens reikia, galima apsiskaičiuoti pagal formulę: 30 ml vandens padauginti iš kūno masės kilogramų. Organizmas geriau pasisavina tirpsmo vandenį, o ne virintą.

 

Vanduo taip pat gerina virškinimo sistemos veiklą, stiprina imuninę sistemą, padeda numesti svorio. Suteikia švytėjimo akims, oda tampa normalios spalvos, venos – mažiau pastebimos, gerina kraujotaką ir mažina cholesterolį. Struktūrizuotas vanduo tonizuoja, atgaivina. Oda tampa švelnesnė ir stangresnė.

 

Kaip namuose pasigaminti tirpsmo vandens? Filtruotą ar šaltinio vandenį užšaldyti ir leisti jam natūraliai ištirpti. Rekomenduojama tirpsmo vandenį sunaudoti per 12 valandų.

 

Kartais rekomenduojama odą prausti tirpsmo vandeniu, kuriame plaukioja mažyčiai ledo gabalėliai. Toks vanduo dar labiau tonizuoja, gaivina ir stiprina odą. Teigiama, kad pradėjus odą prausti tokiu vandeniu nereikia jokių kremų ar losjonų.