Žąsies oda – tai būklė, kai oda pašiurpsta nuo šalčio ar stiprių emocijų. Daugeliui žmonių ši būklė yra laikina, tačiau kai kuriems – beveik nuolatinė.

 

Žąsies odą primenantys spuogeliai, mediciniškai vadinami Keratosis Pilaris, atsiranda, kai folikulas uždaro poras, kad išlaikytų kūno šilumą ir „pastato“ kūno plaukelius. Išsigandusių ir norinčių atrodyti didesniais ir grėsmingesniais gyvūnų oda taip pat pašiurpsta ir jų kailis atsistoja piestu.

 

Žąsies oda taip pat atsiranda dėl paveldimumo, vitaminų A ir C trūkumų. Jos neįmanoma visiškai panaikinti, tačiau galima problemą padaryti beveik nepastebimą.

 

Jeigu žąsies oda atsirado nuo šalčio, padės šiltas dušas ar vonia. Taip pat vertėtų šilčiau apsirengti, pasistengti atsipalaiduoti, išgerti šilto gėrimo ar suvalgyti ką nors šildančio.

 

Avižiniai dribsniai – natūrali pagalba pašiurpusiai odai. Juos galima naudoti dvejais būdais. Avižinių dribsnių (apie 90 g) galima įberti šilto vandens vonią ir joje pagulėti apie 15 minučių. Kitas būdas: į kojinę įberti avižinių dribsnių, užrišti ir įmesti į verdantį vandenį. Kai dribsniai kojinėse išvirs ir šiek tiek atvės, nušveisti ja pažeistą odą.

 

Būtina kelis kartus per savaitę šveisti odą, pavyzdžiui, soda, jūros dumbliais, druska, kavos tirščiais, mango minkštimo tyrele. Pažeistą odą taip pat galima keletą kartų per savaitę ištepti špinatų, vynuogių, citrusinių vaisių, morkų sultimis, kuriose yra antioksidantų ir organinių rūgščių, valančių odą, skatinančių jos atsinaujinimą. Po šveitimo procedūrų odą reikia ištepti drėkinamąja priemonė. Tokiai odai prižiūrėti skirtos lengvos tekstūros, bet stipriai drėkinančios priemonės, praturtintos vitaminais E ir A.