Budapešte vykstančioje TV formatų mugėje ir konferencijoje „NATPE Budapest International“ LNK televizijos formatas „Tamsoje“ buvo pripažintas geriausiu. LNK programų direktoriui Jurgiui Jefremovui įteiktas pagrindinis konkurso „PITCH & PLAY LIVE!” prizas už realybės šou-eksperimento, kuriame regintys ir neregintys žmonės pasiryžta gyventi visiškoje tamsoje, sukūrimą.

 

Budapest_1 (Small)

 

„Šis prizas – tai didelis tarptautinis pripažinimas, sėkmė, kurios nebuvo sulaukęs joks lietuviškų televizijų projektas. Pradėję kurti šią laidą, žinojome, kad einame peilio ašmenimis. Plačioji Lietuvos publika nemėgsta nei bendrauti su neįgaliais žmonėmis, nei žiūrėti į juos. Tačiau jis turėjo socialinę misiją – siekė įrodyti, kad aklas ar silpnaregis žmogus yra visavertis visuomenės narys, o kartais ir pranašesnis už reginčiuosius. Jis net gali tapti TV žvaigžde!“, – sako LNK programų direktorius Jurgis Jefremovas.

 

Budapest_3_Jurgis_Jefremovas (Small)

 

PITCH & PLAY LIVE!” konkursą organizavo dvi žinomos televizijos profesionalus vienijančios organizacijos –portalas CEETV, aprašantis  Centrinės ir Rytų Europos TV rinką, bei NATPE, asociacija, kuri vienija TV pasaulio industrijos profesionalus. Įtakinga pasaulinė organizacija NATPE įkurta 1963 m. JAV.

 

Budapest_4-Jurgis_Jefremovas (Small)

 

Konkurso finale LNK formatas „Tamsoje“ nugalėjo Serbijos televizijos „Pink“ didelio masto realybės šou formatą „The Community“ ir Rusijos televizijos „Pyatnitsa“ šou „Twins“, kurio kiekviena serija pasakoja apie dvynius, norinčius pakeisti savo išvaizdą ir tapti visiškai skirtingais.

 

Budapest_Jurgis_Jefremovas (Small)

 

Šie trys formatai buvo atrinkti iš keturiolikos, kuriuos pateikė Lietuvos, Serbijos, Vengrijos, Ukrainos, Turkijos, Rusijos, Turkijos ir Rumunijos televizijos. Formatai buvo vertinami trimis pagrindiniais kriterijais – formato originalumas, universalumas (kaip formato idėja paslanki pokyčiams ir vystymuisi) bei tarptautiškumas (kaip formatas gali būti parduodamas tarptautinėje rinkoje).

 

IMG_3405 (Small)

 

„Pradedami eksperimentą „Tamsoje” tikrai tikėjomės, kad sulauksime atgarsio, bet net negalėjome įsivaizduoti, kad jis sulauks pripažinimo tarptautiniu mastu. Juk kur kas lengviau gaminti jau patikrintą ar bulvariniais skandalais apipintą projektą, todėl didžiausias iššūkis buvo sukurti socialinį ir originalų formatą. Nepabijojome, stipriai rizikavome ir tai pasiteisino su kaupu. Dabar jau galime sakyti, kad ne tik sportininkai ir menininkai garsina Lietuvą, bet ir TV produkcijos kūrėjai pradeda skintis kelią tarptautinėje rinkoje. Tai LNK televizijos, „TymDrym“ kūrybinės komandos ir pačių eksperimento dalyvių laimėjimas“, – sako vienas iš projekto „Tamsoje” prodiuserių Dominykas Kubilius.

 

tamsoje_gabriele_800x1200 (Small)

 

„Tamsoje“ – tai realybės šou-eksperimento formatas, suteikiantis unikalią galimybę akis į akį susidurti su anksčiau nepažintu gyvenimu tamsoje ir išbandyti savo ribas. Pagal šį formatą dešimčiai savaičių visiškoje tamsoje apsigyvena regintys dalyviai, kuriems į pagalbą ateina realiame gyvenime neregintys žmonės. Pirmą kartą Lietuvos televizijų istorijoje šou vedėja tapo neregė, laidą per LNK kartu su Giedriumi Masalskiu vedė Irma Jokštytė.

 

tamsoje_vytautas_800x1200 (Small)

 

Simboliška, kad laimėjimas pasiekė prieš pat „Tamsoje“ finalą. Dalyvių likimas atiduodamas į lnk.lt žiūrovų rankas – visą savaitę balsuodami internetu „Tamsoje“ gerbėjai nuspręs, kuri neregio ir matančiojo pora laimės vieną didžiausių Lietuvos televizijos istorijoje – 20 tūkst. eurų – pagrindinį prizą. Tai paaiškės jau šį ketvirtadienio vakarą 21 val.

 

tamsoje-vedejai02 (Small)