Šventinė televizijos programa. Kalėdiniai arba naujausi filmai. Jei per šv. Kalėdų atostogas ketinate praleisti daug laiko ant sofos, pagalvokite dar kartą. Ir ne vien dėlto, kad nejudrus gyvenimo būdas kenkia sveikatai, bet ir todėl, kad pati sofa, ant kurios sėdime, gali būti kenksminga.

 

Mokslininkai iš Djuko ir Kalifornijos universitetų nustatė, kad sofų gamintojai naudoja nedegiuosius chemikalus. 85 proc. iš 102 sofų tyrėjai aptiko toksiškų gaisro antipirenų, kurie nėra pakankamai įrodyti, kaip saugūs naudoti. 41 proc. sofų sudėtyje buvo, kaip įtariama vėžį sukeliančio, gaisro antipireno Tris (TDCPP). 1970 metais ši cheminė medžiaga uždrausta naudoti kūdikių drabužėliuose, rašo rd.com.

 

Kenksmingos cheminės medžiagos išsiskiria iš sofos porolono ir pavirsta namų dulkėmis, kurias gali įkvėpti naminiai gyvūnėliai ar žmonės. Didžiausia grėsmė kyla mažiems vaikams, nes jie mėgsta šliaužioti po grindis ir kišti rankas į burną.

 

Kaip nuo to apsisaugoti? Nors kol kas neįmanoma sužinoti, ar sofoje yra kenksmingo gaisro antipireno, tačiau keletas patarimų gali padėti išvengti sveikatos sutrikimų:

 
  • Kaip įmanoma dažniau plaukite rankas ir valykite dulkes šlapiu skudurėliu.
  • Dulkių siurblio nenaudokite dažnai, nes kartais jie ne panaikina dulkes, o dar labiau jas išsklaido kambariuose.