Savęs patenkinimas padeda geriau pažinti savo kūną ir sužinoti, kas labiausiai jaudina. Tačiau ar normalu tai tęsti, kai seksualinis gyvenimas su partneriu ir taip yra aktyvus? Ilgą laiką masturbacija buvo smerkiama ir net laikoma psichikos sutrikimu, kuriam gydyti buvo naudojamos kartais labai žiaurios priemonės ir metodai. Ar reikia stebėtis, kad net šiandien, kai daugelis žino, kad mokėjimas suteikti sau malonumą, gali padėti džiaugtis geresniu seksualiniu gyvenimu, apie tai vengiama kalbėti ir tuo labiau tokį intymų veiksmą įtraukti į įprastus lovos žaidimus dviese?

 

"seksas"

Dėl anatominių skirtumų vyrų ir moterų masturbacija yra kitokia. Vyrai beveik visada masturbuojasi laikydami lytinį organą ir braukydami judesiais aukštyn žemyn. Greitis ir spaudimas tampa intensyvesnis, kol vyras patiria orgazmą. Moterų masturbacijos, vedančių iki orgazmo, rūšių yra daugiau. Tai gali būti klitorio stimuliacija – kai su pirštu arba kokiu nors daiktu švelniai braukomas klitoris. Tai gali būti makšties sienelių stimuliacija – kai į makšties vidų įkišami pirštai arba sekso žaislai. Tai gali būti krūtų ir spenelių stimuliacija. Paskutinė, bet neprasčiausia moterų masturbacijos forma – kai orgazmas pasiekiamas, ritmiškai suspaudžiant šlaunis. Tiek vyrai, tiek moterys gali masturbuoti skirtingomis pozomis. Kai kuriems vyrams patinka masturbuotis, trinant savo lytinį organą tarp minkštų pagalvių ar patalynės. Kai kurioms moterys mėgsta pasitenkinti plačiai išskėstomis kojomis, o kitos – stipresnį malonumą jaučia, kai kojos būna stipriai suspaustos.

 

Mitas, kad masturbacija neigiamai veikia seksualinių santykių kokybę arba net ji kalta dėl seksualinio poros atšalimo. Specialistų nuomone, mokėjimas save patenkinti kaip tik sustiprina seksualumą, nes žmogus labiau supranta savo kūną ir kaip jis reaguoja į tam tikrą stimuliaciją. Masturbacija vyrams gali padėti išmokti geriau kontroliuoti sėklos išsiveržimą ir net išspręsti išankstinės ejakuliacijos problemas. Moterys masturbuodamosi gali išmokti patirti orgazmą lytinių santykių metu.

 

3 priežastys, kodėl vyrams naudinga patiems patenkinti lytinę aistrą:

 
 • Gerina imuninės sistemos veiklą;
 • Didina prostatos liaukos atsparumą infekcijoms;
 • Gerina prostatos būklę.
 

4 priežastys, kodėl moterims naudinga patiems patenkinti lytinę aistrą:

 
 • Didina atsparumą grybelio infekcijoms;
 • Padeda numalšinti seksualinę įtampą prieš menstruacijas ir palengvinti kitus su menstruacijų ciklu susijusius simptomus, pavyzdžiui, pilvo spazmus;
 • Palengvina skausmingas menstruacijas, nes suaktyvina kraujotaką į dubens sritį. Taip pat sumažina su menstruacijomis susijusius pilvo bei nugaros skausmus.
 • Padeda malšinti lėtinį skausmą ir padidina skausmo slenkstį.
 

6 kiti savęs patenkinimo privalumai:

 
 • Mažina stresą;
 • Sumažina seksualinę įtampą;
 • Tai gali būti puiki išeitis žmonėms, kurie dėl kokių nors priežasčių turi susilaikyti nuo lytinių santykių;
 • Masturbacija – tai saugiausia sekso rūšis, kurios metu neįmanoma pastoti ir užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis;
 • Padeda įveikti nemigą;
 • Gerina medžiagų apykaitą ir skatina endorfinų, vadinamųjų laimės hormonų, išsiskyrimą. Tai smegenyse esančios cheminės medžiagos, padedančios malšinti skausmą ir stresą.
 • Masturbacija – puiki išeitis poroms, kuriose partnerių seksualinis pajėgumas nėra vienodas.
 

Abipusė masturbacija labiausiai tinka asmenims, kurie dar nėra pasiruošę užsiimti tikrais lytiniais santykiais. Taip pat ji tinka toms poroms, kurios ieško smagios ir intymios alternatyvos lytiniams santykiams. Tai galima daryti arba liečiant partnerį arba save, stebint partneriui. Poros gali masturbuotis tuo pačiu metu arba atskirai, stebint, klausantis ir liečiant vienas kitą.

 

Geri patarimai, kad abipusė masturbacija keltų didesnį pasitenkinimą:

 
 • Prieš lovos žaidimus aptarti su partneriu, ką darysite ir ar abu jausitės patogiai.
 • Prieš lovos žaidimus įsigyti lubrikantų, kurie sumažintų trintį ir sustiprintų malonumą.
 • Jeigu planuojama liesti vienas kitą ir, norint išvengti, spermos ant lytinių organų patekimo, rekomenduojama naudoti apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų priemones. Pastoti arba užsikrėsti ligomis galima ir tada, kai neįvyksta lytinis aktas.
 

Psichoanalizės pradininkas Sigmundas Freudas (1856 – 1939) kartą pasakė: „Vienintelis dalykas, dėl kurio masturbacija gali kelti gėdą – tai nemokėjimas to daryti“. Šiandien laikoma, kad masturbacija – tai yra sveikas suaugusio žmogaus elgesys. Ji gali padėti išsaugoti sveiką ir puikios būklės genitalinę ir šlapimo takų sistemas iki vėlyvo amžiaus. Masturbacija gali išmokyti ne tik sau pačiam suteikti didžiausią malonumą, bet ir savo partneriui. Išmokus sau suteikti malonumą galima net išspręsti daugelį problemų lovoje su antrąja puse.