Sename, gerame filme „Kai Haris sutiko Salę“ (angl. „When Harry Met Sally“) aktorė Meg Ryan pademonstravo, kaip paprasta moterims imituoti orgazmą. Tą daryti galima bet kur ir bet kada – miegamajame ar kavinėje… Kitų lankytojų akivaizdoje jauna, graži blondinė kavinėje parodo savo draugui, kad moteris gali labai įtikėtinai simuliuoti didžiausio malonumo akimirką ir, antra, kad vyras negali atskirti, ar tai tikra, ar suvaidinta.

 

seksas

Būtų juokinga, jei nebūtų liūdna. Iš tikrųjų suvaidintas orgazmas yra didelė daugelio porų problema. Ne vienas mokslinis tyrimas parodė, kad 1 iš 4 moterų lovoje vaidina. Kodėl jos tai daro – jau kitas klausimas. Kai kurios moterys bijo pasirodyti frigidiškos, kitos nenori nuliūdinti savo vyrų. Ką tai reiškia? Santykių specialistai įvardija ne vieną priežastį, kad vaidinti orgazmą – žalinga sveikatai (tiek fizine, tiek moraline prasme).

 

4 priežastys, kodėl vaidinti orgazmą – žalinga sveikatai:

 
  • Vaidindamos orgazmą moterys nutolsta nuo savo moteriškumo esmės. Seksologai teigia, kad moterys, kurios vaidina orgazmą, visų pirma labai prastai vertina save ir pačios sau neleidžia mėgautis intymiais pojūčiais ir potyriais. Tuo pačiu metu jos tarsi bando paneigti iš vidaus sklindantį moteriškumą ir vengia visiškai atsiduoti partneriui, pasijusti silpnomis ir, kaip pasakytų poetai, nenori visiškai ištirpti mylimo vyro glėbyje. Tai psichologinė būklė, kai moteris nesugeba pripažinti moters savyje.
 
  • Suvaidintas orgazmas kenkia moters sveikatai. Visų pirma seksas be orgazmo nepagamina organizme vadinamųjų laimės hormonų – endorfinų, todėl po meilės akto nepagerėja nuotaika. Ilgainiui tai net gali tapti depresijos priežastimi. Antra, laikui bėgant į dubens organus priplūsta daug kraujo. Orgazmo metu kraujotaka suaktyvėja ir kraujas neužsistovi vienoje vietoje. Imituojant orgazmą kraujas lieka dubens srityje. Jeigu kraujas užsistovi, ilgainiui jis gali turėti neigiamą poveikį raumenų audiniams, sukelti uždegimą ir įvairias sukelti lėtines ligas.
 
  • Orgazmo vaidinimas nepadeda atsipalaiduoti. Orgazmo metu kraujyje padaugėja serotonino ir endorfinų, todėl po sekso moteris jaučiasi ramesnė ir labiau atsipalaidavusi. Jeigu seksas nesuteikia orgazmo, stresas (fiziologinis ir emocinis) išlieka. Jeigu moteris vaidina orgazmą nuolat, laimės hormonų lygis sumažėja, seksas nebesuteikia atsipalaidavimo, todėl ilgainiui ji gali tapti agresyvi, konfliktiška, irzli ir įsitempusi.
 
  • Orgazmo vaidinimas kenkia santykiams. Meg Ryan vaidinama herojė tobulai suvaidino orgazmą ir Haris ja patikėjo. Tačiau taip buvo vieną kartą. Amžinai taip tęstis negali. Anksčiau ar vėliau moteris pavargs apsimetinėti, antroji pusė pastebės nenuoširdumą ir santykiams iškils realus pavojus. Psichologai sako, kad nereikėtų nuvertinti vyrų. Jeigu jis nekalba apie tai, tai dar nereiškia, kad jis nesupranta, kad orgazmą moteris vaidina. Dažniausiai vyrai tiesiog bijo pasekmių, kurios laukia, jei jie atskleistų tiesą. Moterys tampa mažiau laimingos ir galų gale vyras netenka noro jai padėti.
 

Taigi, ką daryti? Jeigu niekada nepatiriate orgazmo, nors vyras jums svarbus ir jis jus myli, psichologai patartų, nuoširdžiai pasikalbėti su antrąja puse. Apie seksą reikėtų kalbėti panašiai, kaip planuojate kažką svarbaus, pavyzdžiui, kelionę ar tai, ką veiksite per Naujuosius metus. Reikėtų išsiaiškinti, kas negerai, ką galima patobulinti, kas labiausiai patinka, o kas akimirksniu panaikina aistrą. Nėra tokių problemų, kurių nebūtų įmanoma išspręsti.