Žinomas Didžiosios Britanijos onkologas, Kembridžo universiteto profesorius Robert Thomas penktadienį Lietuvoje pristato savo naujausią knygą „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“, išverstą į lietuvių kalbą. Knygoje jis pateikia mokslines įžvalgas apie vėžinių susirgimų priežastis ir dalijasi naudingais, patirtimi bei tyrimais patikrintais praktiniais patarimais, kaip kovoti su šia liga ir kaip jos išvengti. Profesorius knygą pristatys specialiame renginyje Vilniaus universitete, jį taip pat bus galima sutikti ir Vilniaus knygų mugėje, kuri sostinėje vyks visą savaitgalį.

 

86730593_2501875826727485_7003302990580809728_o

 

Žymus mokslininkas, onkologas, Didžiosios Britanijos Kembridžo universiteto profesorius Robert Thomas jau daugiau nei 30 metų tiria ir gydo onkologines ligas. Bedfordo bei Adenbruko ligoninėse konsultuojantis medikas specializuojasi krūties, odos, žarnyno ir prostatos vėžio srityse bei kartu su mokslininkų komanda yra parengęs ne vieną dešimtį mokslinių tyrimų, tarp kurių ir vienas garsiausių – nacionalinis Pomi-t klinikinis tyrimas. Šiuo tyrimu buvo įrodytas polifenolių gausių ciberžolių, brokolių, granatų ir žaliosios arbatos derinio antivėžinis poveikis.

 

87033500_2938856592801228_8482584538726268928_n

 

Penktadienį 18 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3) profesorius pristatys savo naujausią knygą „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“, kurioje paprastai ir visiems suprantamai pasakojama apie mitybos, sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo reikšmę vėžio bei kitų lėtinių ligų prevencijai, gydymui ir pacientų gyvenimo kokybei.

 

IMG_5090

 

„Ši knyga – tarsi sveikos gyvensenos, paremtos moksliniais įrodymais, vadovas, kuris neabejotinai bus naudingas tiek medicinos specialistams, tiek sergantiems onkologine liga, tiek visiems, kurie nori išlikti sveiki. Patarimų, kaip įveikti vėžį, pilnas internetas, bet dauguma jų yra tik gandai, nepagrįsti jokiais moksliniais įrodymais. O tiesa tokia, kad net 50 proc. vėžio atvejų būtų galima išvengti pakeitus vien gyvenimo būdą. Geriausia tai, jog atsisakius tam tikrų blogų įpročių užkertamas kelias ne tik onkologiniams susirgimams, bet ir begalei kitų negalavimų“, – teigia prof. R. Thomas.

 

Prof. Robert Thomas knyga „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti_ 1

 

Žymus onkologas jau ne kartą yra lankęsis Lietuvoje ir skaitęs paskaitas, kurios sulaukė didelio visuomenės ir medikų bendruomenės susidomėjimo. Profesorius atvirai kalba apie rutininius gyvensenos veiksnius, kuriuos rekomenduoja pakeisti kiekvienam: mažinti antsvorį, rūpintis žarnyno mikroflora, atsisakyti pridėtinio cukraus, kasdien judėti bei papildyti mitybą polifenolių gausiais augaliniais produktais.

 

Prof. Robert Thomas knyga „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti_ 2

 

„Tikiu, jog nėra lengva tą padaryti, ypač kai vėžio diagnozė jau aplankiusi. Pacientas dažnai jaučia nuovargį, sąnarių skausmus, todėl įtikinti jį dar ir sportuoti ar sveikai maitintis ganėtinai sunku. Tačiau mes turime nenuginčijamų klinikinių įrodymų, jog tai padeda ir vėžio gydymas net tampa efektyvesnis“, – pasakoja R. Thomas.

 

robert-thomas-paskaita-82496991

 

Prof. R. Thomo knygos pristatymas bus verčiamas į lietuvių kalbą. Po susitikimo autorius mielai bendraus su publika ir dalys autografus naujosios knygos skaitytojams. Profesorius su skaitytojais susitiks ir knygą pristatys ne tik Vilniaus universitete, bet ir Vilniaus knygų mugėje (LITEXPO, parodų salė 3, VšĮ „Įveik vėžį“ stendas 3.37) šeštadienį nuo 12 iki 15 val.

 

robert-thomas-paskaita-82497007

 

Viešosios įstaigos „Įveik vėžį“ vadovas, iliuzionistas Arvydas Stonys jau ne vienerius metus vadovaujasi profesoriaus R. Thomo metodika, kuri ir jam padėjo suvaldyti netikėtai užklupusį vėžį. Kasdien bendraudamas su panašaus likimo žmonėmis, Arvydas mato, kad lietuviai savo sveikata ir gyvenimo būdu susirūpina, deja, per vėlai, ligai jau pažengus.

 

Anot žinomo iliuzionisto, internete galima rasti įvairiausių patarimų ir metodų, kaip įveikti vėžį. Arvydas primena, jog didžioji dalis tokios informacijos, deja, neretai laužta iš piršto.

 

„Pirmiausiai reikėtų pasidomėti informacijos šaltiniais, kuo tie patarimai remiasi. O jeigu ketinate išbandyti siūlomus papildomus gydymo metodus ar maisto papildus, tai svarbiausia, kad būtų atlikti klinikiniai tyrimai su žmonėmis, o ne su pelėmis ar ląstelėmis. Absoliuti dauguma rinkoje esančių maisto papildų neturi tokių tyrimų, tačiau aktyviai siūlomi onkologiniams ligoniams. Aš ilgą laiką vartoju profesoriaus R.Thomo ir jo kolegų mokslininkų sukurtą maisto papildą, kurio nauda buvo įrodyta klinikiniais tyrimais“, – sako vyras.

 

Profesorius R. Thomas yra žinomas pasaulyje onkologas, o jo metodikos, kuriomis vadovaujasi ir pats Arvydas, onkologijoje taikomos jau ne vienerius metus. Iliuzionistas atviras – stoti į akistatą su vėžiu nebuvo lengvas išbandymas, bet pažintis su profesoriumi buvo vienas geriausių dalykų, nutikusių jo gyvenime.

 

„Ši knyga yra didelis žingsnis ir pagalba žmonėms, susidūrusiems su vėžio diagnoze. Paimdamas į rankas knygą, visada pirmiausiai pasidomiu autoriumi, ko žmogus yra pasiekęs. Profesorius Robertas Thomas man yra tikras autoritetas ir didelis pagalbininkas kovoje su vėžiu. Džiaugiuosi, kad gyvenimo keliai mus suvedė“, – sako Arvydas.

 

Knygą „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“ lietuvių kalba išleido Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA. Knygos vertimu ir spausdinimu asmeniškai rūpinosi POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

 

„Šį penktadienį 18 val. VU Teatro salėje kartu su Kembridžo profesoriumi Robertu Thomu ir prof. Feliksu Jankevičiumi pristatysime naują knygą, kurią drįstu vadinti vėžio žinynu (34 skyriai, 498 psl.). Tik mokslu pagrįsta informacija ir jokių pletkų. Subalansuota pacientams/ artimiesiems, bet naudinga ir visiems sveikatos priežiūros specialistams“ – socialiniuose tinkluose skelbia POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

 

Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyriaus vadovė gydytoja onkologė chematerapeutė Birutė Brasiūnienė socialiniuose tinkluose paviešino nuotrauką, kurioje matyti, kad naująją prof. R. Thomo knygą skaito atostogaudama kalnuose.

 

„Ši Vilniaus knygų mugė kaip niekad aktuali onkologiniu požiūriu. „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“ ypač įdomi, nes autorius – onkologas chematerapeutas, o kai kolegos rašo knygas apie įrodymais pagrįstus dalykus, negali likti abejingas. Jei manęs atmintis neapgauna, Vilniaus knygų mugėje bus pirmas kartas, kai onkologas pristato savo knygą! Gaila, šįkart su autoriumi susitikti nebesuspėsiu. Kiekvienam linkiu atrasti savo knygą“, – linki visiems skaitytojams Birutė Brasiūnienė.