Jeigu domitės dvasinėmis temomis, neabejotinai girdėjote terminą „aura“. Tai plika akimi nematomas, bet jaučiamas dvasinis energijos laukas aplink kiekvieną gyvą būtybę. Įdomu, kad kiekvieno mūsų aura žaižaruoja skirtingomis spalvomis ir tai gali atskleisti tiek fizinę, tiek emocinę bei dvasinę būklę. Metas pažinti savo aurą!

 

Young,Woman,Muse,With,Creative,Body,Art,And,HairdoTuri kiekvienas

 

Kiekviena gyva būtybė, įskaitant žmones, spinduliuoja silpną elektromagnetinį lauką, gaubiantį fizinį kūną. Jį turi ne tik žmonės ar gyvūnai, bet ir medžiai, gėlės bei kiti augalai. Tikima, kad visas gyvas būtybes supa tam tikras subtilus energijos laukas, kuris ir vadinamas aura. Pagal kai kurias teorijas, esą žmonių auros sudėtingesnės nei kitų gyvų būtybių, nes mūsų rūšis labiau evoliucionavusi. Kad ir kaip ten būtų, kiekvienas apie tai negalvodami skleidžiame aplink save tam tikras energijos bangas, kurios veikia tiek mus, tiek aplinkinius. Ne veltui sakoma, kad nuo vieno žmogaus sklinda atpalaiduojanti energija, o kitas kaip tik nežinia kodėl sužadina nerimą ar net pyktį. Vyksta bendravimas subtiliame dvasiniame lygmenyje ir subtilūs energijų mainai, turintys įtakos net racionaliam protui. Nors mokslinių tyrimų, įrodančių auros egzistavimą nėra, dvasinį gyvenimą tyrinėjantys specialistai jos egzistavimu neabejoja. Apie auras daug kalbama ir senovės medicinoje, ypač Rytų. Ten skelbiama, esą norint pagydyti fizines ligas, pirmiausia reikia subalansuoti dvasinę žmogaus energiją.

 

Kaip pamatyti?

 

Nors aurą turi kiekviena gyva būtybė, jos pamatyti plika akimi neįmanoma. Tai gali nebent pažengę dvasinės praktikos specialistai. Įprastai šis energetinis laukas būna elipsės formos, tačiau, jeigu žmogaus vidinė būsena nestabili, aura tampa asimetriška. Vidutinis jos storis – 10–15 cm, tačiau jis gali kisti dėl asmens sveikatos būklės, gyvenimo būdo bei sąmoningumo. Kuo žmogus dvasingesnis, tuo jo aura storesnė. Gali varijuoti ir auros tankis. Kuo žmogus atkaklesnis, harmoningesnis, tuo tankesnė jo aura. Skiriasi ir auros spalvos, kurias lemia mintys, jausmai, skirtingi poelgiai. Galimi įvairūs spalvų variantai, tačiau visais atvejais aura įvairiaspalvė, turinti tam tikrą dominuojančią spalvą.

 

Paprasčiausias būdas pamatyti savo aurą – pasidaryti jos fotografiją. Tam naudojamos specialios Kirliano kameros. Teigiama, jog tai pats geriausias būdas pažinti save, sužinoti emocinę, mentalinę, dvasinę būklę. Auros fotografijas darantys specialistai ne tik nufotografuoja aurą, bet ir atlieka jos diagnostiką, paaiškina, ką reiškia gauti rezultatai ir pataria, kaip apvalyti, sustiprinti aurą.

 

Tikima, kad aurą galima pamatyti ir plika akimi, bet tam reikia daug praktikos ir pastangų. Esą ją galima išvysti medituojant prieš veidrodį, atliekant vizualizacijos praktikas.

 

Pagal kitą metodą, dominuojančią auros spalvą išduoda gimimo data. Šią teoriją išplatino garsus Naujosios Zelandijos parapsichologas Richardas Websteris. Anot jo, reikia sudėti visus gimimo datos skaičius. Tarkime, jeigu gimėte 1975 gegužės 8 d., auros dominuojančią spalvą galite suskaičiuoti taip: 1 + 9 + 7 + 5 + 0 + 5 + 0 + 8 = 35. Sudėti gautus du skaičius iki vienaženklio: 3 + 5 = 8. Sudėti skaičių nereikia tik tuomet, kai gaunamas rezultatas 11 arba 22. Gautas skaičius atskleidžia, kokia spalva dominuoja žmogaus auroje:

 

1. Raudona.

2. Oranžinė.

3.Geltona.

4. Žalia.

5. Žydra.

6. Mėlyna.

7. Violetinė.

8. Rožinė.

9. Bronzinė.

11. Sidabrinė.

22. Auksinė.

 

Tiesa, pastarasis metodas ignoruoja paplitusį įsitikinimą, kad dominuojanti auros spalva nėra pastovi, ji bėgant laikui kinta, atsižvelgiant į žmogaus gyvenimo būdą, poelgius, emocinę, dvasinę būklę.

 

Ką reiškia skirtingos spalvos?

 

Kiekvienos gyvos būtybės aura turi įvairiausių spalvų ir atspalvių, tačiau kažkuri jų būna dominuojanti. Kad ir kokia būtų dominuojanti auros spalva, ji turėtų būti ryški, skaisti, švytėti. Jeigu auros spalva drumsta, neaiški, blanki, žmogaus dvasinė būsena pakrikusi, o energija – išbalansuota. Ką rodo skirtingos spalvos?

 

Raudona. Siejama su šaknies čakra, kuri yra ties uodegikauliu ir atsakinga už tai, kaip esame susiję su mus supančiu fiziniu pasauliu. Žmonės, kurių dominuojanti auros spalva raudona, yra tikri bebaimiai. Jie prigimtinai lyderiai, einantys per gyvenimą aukštai iškėlę galvas. Tokios auros savininkai moka džiaugtis gyvenimu, į jį žiūri kaip į nuotykį ir stengiasi patirti viską, ką siūlo šis pasaulis. Adrenalino antplūdį sužadinanti veikla – jų gyvenimo variklis. Beje, tokios asmenybės įprastai itin aistringos plačiąja prasme. Negali atsispirti fiziniams malonumams, pradedant gardžiu maistu ir baigiant intymiais žaidimais. Atsargiai, jeigu auroje matyti drumstos, tamsios raudonos spalvos, ji gali įspėti apie nusivylimą, traumas, perdegimą.

 

Oranžinė. Siejama su sakraline čakra, kuri yra pilvo apačioje. Tai gyvybinės energijos saugykla, emocijų, malonumo ir kūrybingumo centras. Tie žmonės, kurių auroje dominuoja oranžinė spalva, labiau už viską vertina santykius su kitais žmonėmis ir priklausymą tam tikrai bendruomenei. Jie lengvai mezga pažintis, yra komunikabilūs, įdomūs pašnekovai. Be to, tokios asmenybės geba sėkmingai bendradarbiauti. Taip pat dauguma tokio tipo žmonių mėgsta keliauti po margą pasaulį, ieškoti nuotykių. Žavi dinamiškas gyvenimo būdas. Rodos, tokios auros savininkai niekada nepristinga energijos ir geros nuotaikos. Maža to, aura su dominuojančia oranžine spalva reiškia nesenkantį kūrybiškumą. Jei auroje matyti drumstos, purvinos oranžinės spalvos, žmogui gyvenime stinga harmonijos, jis nepakankamai išreiškia save.

 

Geltona. Siejama su saulės rezginio čakra, kuri yra keli centimetrai virš bambos. Šiame energetiniame centre gimsta pasitikėjimas savimi, asmeninė galia ir identitetas. Tie žmonės, kurių dominuojanti auros spalva yra geltona, būna kūrybingi, smalsūs, į pasaulį žvelgiantys tarsi į tūkstančio neatrastų galimybių lauką. Šios asmenybės be galo drąsios, pasitikinčios savimi, be to, itin optimistiškos. Kad ir kas gyvenime nutiktų, nepraranda tikėjimo, jog galiausiai viskas bus gerai. Pozityvi energija lengvai užkrečiama, tad ir kiti žmonės šalia tokios auros savininkų nejučia tampa laimingesni. Jeigu auroje dominuoja geltona spalva, didelė tikimybė, kad jos savininkas bus lyderis tam tikroje gyvenimo srityje. Tokie žmonės turi motyvatorių talentą, įprastai mėgstami kitų, geba grupes įkvėpti dideliems bendriems tikslams. Jeigu auroje yra tamsios, drumstos, negražios geltonos atspalvių, įspėja apie perdėtą savęs kritikavimą arba atvirkščiai – pernelyg didelį pasitikėjimą savimi, kuris jau įgavęs griaunamosios jėgos.

 

Žalia. Siejama su širdies čakra, kuri yra krūtinės centre. Šis energetinis centras vadinamas empatijos, nuoširdumo ir meilės buveine. Tie žmonės, kurių dominuojanti auros spalva žalia, yra didžiausi taikos ir harmonijos siekėjai. Trokšta pasaulyje sėti meilę. Be to, būna apdovanoti gydymo galia, kurią gali nukreipti tiek į save, tiek į kitus. Jeigu šiam gebėjimui sąmoningai skiria laiko, praktikuojasi, gali tapti galingais gydūnais. Drąsiai galima teigti, kad tie, kurių auroje dominuoja žalia spalva, yra energetiškai subalansuotos asmenybės, gebančios rasti aukso viduriuką tarp savo ambicijų bei duoklės kitiems. Jeigu žalia spalva auroje yra tamsi, drumsta, tarsi purvina, įspėja apie žmogų užvaldžiusį pavydą, polinkį vaidinti auką.

 

Žydra. Siejama su gerklės čakra, kuri yra kaklo zonoje. Tai tiesos ir komunikacijos centras. Per jį išreiškiame įsitikinimus apie save ir pasaulį. Tie žmonės, kurių auroje dominuoja žydra spalva, iš prigimties yra filosofiško būdo. Linkę gilintis į smulkmenas, viską apmąstyti, ieškoti ryšio tarp įvairiausių reiškinių ir objektų. Sukauptomis žiniomis mielai dalijasi su kitais. Jiems svarbūs jausmai, dvasinis pasaulis. Tokios asmenybės geriau nei bet kas kitas geba apie tai komunikuoti. Beje, tokios auros savininkai gana svajokliškos prigimties, kartais atitrūksta nuo realybės. Taip pat nuoširdūs, draugiški, ekspresyvūs. Jiems itin svarbus aiškumas ir tiesa. Pernelyg blanki ar purvina žydra spalva auroje gali įspėti apie energijos stygių, per didelį atotrūkį nuo realybės.

 

Tamsiai mėlyna (indigo). Siejama su trečiosios akies čakra, kuri lokalizuojama tarpuakyje. Atsako už intelektą, vaizduotę, svarbiausius įsitikinimus, gebėjimą matyti ateitį, ją įsivaizduoti ir kurti pirma mintyse, o tuomet realybėje. Iš čia kyla intuicija, ekstrasensoriniai gebėjimai. Žmonės, kurių auroje dominuoja tamsiai mėlyna spalva, ypač intuityvūs. Kai kurie net turi ryšį su subtiliuoju pasauliu, o lavindami tokius gebėjimus gali įgyti antgamtinių galių. Be to, tokios auros savininkai empatiški, jausmingi. Dažnai elgiasi spontaniškai, vertina ryšį su kitais. Jeigu spalva ypač tamsi, drumsta, žmogus tapęs pernelyg teisėjiškas. Taip pat tai gali rodyti emocinį arba mentalinį nestabilumą.

 

Violetinė. Siejama su karūnos čakra, esančia viršugalvyje. Ši čakra – žmogaus ryšys su aukštesne jėga, su Kūrėju ir apskritai vienybė su visa kuo. Dėl jos jaučiame gyvenimo prasmę ir pilnatvę. Ji leidžia žmogui atskirti gėrį nuo blogio, pajusti savo misiją gyvenime, džiaugtis buvimu čia ir dabar. Šis energetinis centras susijęs su dvasinėmis, mistinėmis patirtimis. Tie žmonės, kurių aurose dominuoja violetinė spalva, yra stiprios asmenybės. Jos traukia kitus žmones, yra lyderiai iš prigimties, gebantys mases įkvėpti bendriems darbams. Be to, tokios asmenybės ambicingos ir nenuleidžia rankų, kol nepasiekia užsibrėžti tikslo.

 

Rožinė. Kaip ir žalia, siejama su širdies čakra. Gana reta, kad auroje dominuotų rožiniai atspalviai. Jeigu taip yra, žmogus itin jautrus, nuoširdus, švelnus visomis įmanomomis prasmėmis. Taip pat jiems svarbi meilė, romantiški santykiai. Jeigu auroje dominuoja rožinė spalva, galite neabejoti, kad prieš jus stovi dar ir kūrybingas žmogus. Be to, tokios asmenybės apdovanotos gebėjimu nuraminti, paguosti kitus. Jeigu rožinė purvina, drumsta, žmogus įskaudintas meilėje, nusivylęs santykiais su kitais žmonėmis, galbūt kenčia nuo vienišumo.

 

Itin retos auros spalvos:

 

Bronzinė. Jeigu ji dominuoja auroje, tokie žmonės linkę aukotis, spręsti visuotines problemas, rūpinasi žmonijos gerove, pasaulio išlikimu. Juose dera švelnumas su drąsa ir ryžtu. Visa tai sveikintina, bet kartais praverstų ir sveikas savanaudiškumas.

 

Sidabrinė. Tokie žmonės yra idealistai svajotojai. Labai pozityvūs, kilnūs, nuoširdūs, dvasingi. Visur bando įžvelgti teigiamą pusę. Turi neįtikėtinai stiprią intuiciją. Rekomenduojama siekiant tikslų neperlenkti lazdos, antraip gresia perdegimas.

 

Auksinė. Aurą su šia dominuojančia spalva turi neeilinės, aukšto dvasingumo lygio asmenybės. Jos rūpestingos, sumanios, įžvalgios, kilnios. Dažniausiai turi aiškių lyderio savybių, yra lydimi sėkmės. Norint jos neprarasti, svarbu rasti laiko malonioms smulkmenoms, mat gyvenime svarbu ne tik tai, kas globalu.

 

Balta. Atvejų, kad auroje dominuotų balta, itin reta, galima sakyti, jų yra vienetai. Tokie atvejai siejami su dieviškąja energija. Tokios auros savininkai neįprastai dvasingi, labiau už fizinį pasaulį domina subtilusis. Jaučia stiprų ryšį su Kūrėju bei visa ko vieniu. Šie žmonės geriau už bet ką žino, kas yra besąlygiška meilė. Tos asmenybės, kurių auroje dominuoja balta spalva, dažnai vadinamos angelais Žemėje.

 

Juoda. Dar vienas retas atvejis. Jeigu auroje daug juodos spalvos, tai įspėja, kad žmogus prikaupęs daug negatyvios energijos. Jo mintys, emocijos, dvasinis stovis reikalauja apvalymo ir nedelsiant. Vadinamieji energijos blokai trikdo natūralią energijos tėkmę ir žmogus ima sunkiai sirgti tiek fiziniame, tiek dvasiniame lygmenyje. Juoda spalva gali dominuoti ir gedinčiojo auroje.

 

Specialistės komentaras

 

Tarologė, Reiki meistrė, AromaPsichologijos mokytoja Lina Balsė

 

Kuo geriau save pažįstame, tuo geriau galime pasirinkti sau tinkamiausią gyvenimo ir savirealizacijos kryptį. Jei žinome savo polinkius, stiprybes, poreikius, priimsime efektyvesnius sprendimus nuo studijų ir karjeros pasirinkimo iki santykių. Visi būdai pažinti save gali pasiūlyti vertingų įžvalgų bei tapti dar viena dėlionės detale susirinkti bendrą paveikslą. Tarp tų būdų yra ir auros diagnostika.

 

Aura – žmogaus energetinis laukas. Ji prisipildžiusi tų spalvų, kurias spinduliuoja energetiniai centrai, t. y. čakros. Kaip ir vandenynas, pagal tam tikrus parametrus ji turi savo sluoksnius, tačiau eiliniam žmogui tiek gilintis nebūtina, visiškai užtenka paprastesnio supratimo.

 

Kiekvienas energetinis centras susijęs su tam tikromis hormoninėmis liaukomis, nerviniais raizginiais, organais, taip pat emocijomis ir psichologinėmis savybėmis, sąmonės lygmeniu. Nuo gimimo sąmonė ir gebėjimai vystosi etapais. Vadinasi, vieni energetiniai centrai gali būti jau aktyvuoti ir išvystyti, kiti dar ne, ir auroje pirmųjų spalvų bus daugiau, o kitų visai mažai. Atsižvelgdami į bet kurį tuo momentu atliekamą veiksmą galime labiau naudoti vienų ar kitų energetinių centrų energiją nei kitų ir tai taip pat atsispindės auroje. Pavyzdžiui, dirbant protinį kūrybinį darbą, komunikuojant itin aktyvios bus trečiosios akies, gerklės, gal ir saulės raizginio čakros. Atitinkamai auroje dominuos indigo, žydra, geltona spalvos. Vakare išėjus su draugais į klubą aura jau spinduliuos oranžinę, žydrą, gal ir raudoną spalvas. Ramybės būsenoje, kai žmogus tiesiog yra savimi, matysime dominuojantį jo auros vaizdą, prie kurio jis tipiškai grįžta. Toks vaizdas atspindės sąmonės lygį ir asmenybę.

 

Kadaise iš smalsumo pasidariau savo auros nuotrauką – ne Kirliano metodu, o skenuojant delną ir pagal tam tikrų taškų savybes ekstrapoliuojant, kokia turėtų būti aura kuriose zonose. Mano aura pulsavo žalia ir violetine spalvomis lyg širdies ritmas. Įdomu, kad tai mano mėgstamiausios spalvos, dominuojančios garderobe ir džiuginančios širdį. Jų man niekada negana ir norisi net ne kažkur aplink, o arčiausiai savęs. Nuotrauka daryta atsipalaidavus, todėl galima manyti, jog tai mano asmenybės atspindys. Auros spalvų aprašymai yra glausti ir, kol žmogus nėra radęs savęs, nebūtinai pateiks visus atsakymus. Bet kai jau žinai, kas esi ir koks tavo kelias, pamačius auros spalvas nesunku suprasti, kad kitaip ir būti negalėjo. Tarsi gaunamas patvirtinimas tam, ką ir taip žmogus jau žinojo.

 

Įdomu

 
  • Žodis „aura“ kilęs iš graikų kalbos ir reiškia vėjelio dvelksmą.
  • Auros fotografavimo principą išrado rusų mokslininkas S. Kirlianas. Maždaug 1960 m. remdamiesi šiuo metodu mokslininkai sukūrė auros fotografavimo prietaisą.
  • Manoma, kad aura turi kelis sluoksnius: fizinį, eterinį, astralinį, mentalinį, karminį ir dvasinį. Tai, kas matuojama auros fotografijos metu, yra eterinis kūnas.
  • Auroje ir čakrose matyti visų negalavimų užuomazgos.
  • Nėra dviejų vienodų aurų – visos jos unikalios, kaip ir pirštų antspaudai.
  • Sakoma, kad meditacija bei joga stiprina ir valo aurą.
 

Autorius Jūratė Survilė