Šiandien tarp gausybės produktų grožiui ir odos priežiūrai lengva pasiklysti. Kasdien atsiranda vis naujų grožio priemonių, tačiau kartais geriausia yra tai, ką, ką žinojo jau mūsų močiutės!

 

grozis

Sveikiems plaukams:

 
 • Jeigu plaukai turi nepageidaujamą žalsvą atspalvį (neretai jis atsiranda blondinėms), gali padėti pomidorų sultys. Močiutės tokiu atveju patartų plaukus per visą jų ilgį ištepti sultimis ir palikti 10 minučių. Raudonas pigmentas neutralizuos žalsvą atspalvį ir plaukai vėl gražiai atrodys.
 
 • Aspirinas gali padėti atsikratyti pleiskanų. Pleiskanos – tai specifinė odos grybelio rūšis, o acetilsalicilo rūgštis slopina uždegiminius procesus. Taigi, norint atsikratyti galvos pleiskanų, galima sutrinti dvi aspirino tabletes, sumaišyti su šampūnu ir juo trinkti plaukus dvi savaites.
 
 • Plaukus pašviesinti galima ir nenaudojant cheminių dažų, bet mišinį iš ramunėlių nuoviro ir citrinų sulčių. Ant 25 g ramunėlių žiedų užpilti stiklinę (240 ml talpos) verdančio vandens ir palikti, kad pritraukti apie valandą. Tada į stiprią ramunėlių arbatą supilti šviežiai spaustas pusės citrinos sultis ir šiuo mišiniu ištepti plaukus per visą ilgį. Jeigu užsidėsite dušo kepuraitę ir galvą apsivyniosite rankšluosčiu, rezultatas bus dar intensyvesnis.
 
 • Plaukai bus lygūs, glotnūs ir sveiki, jei reguliariai, po kiekvieno plovimo, juos skalausite su obuolių sidro actu praskiestu vandeniu. Obuolių sidro actu parūgštintas vanduo padeda greičiau užsidaryti plaukų folikulams, todėl jie tampa minkštesni ir švelnesni.
 

Sveikai odai ir rausviems skruostams:

 
 • Jeigu dėl miego trūkumo patamsėjo paakiai, perpjaukite žalią bulvę per pusę ir palaikykite priglaudę paakių srityje. Maždaug per 15 minučių oda taps šviesesnė.
 
 • Juosteles poroms valyti gali lengvai pakeisti natūrali labai paprastas ir visiškai natūralus receptas. Reikės sumaišyti po šaukštelį medaus, miltų ir vandens, tada pamirkyti šioje masėje vatos gabalėlį ir užtepti ant probleminių odos vietų. Nuimti ir nuvalyti švariai odą po 10 – 15 minučių.
 
 • Alavijai gali labai padėti, kovojant su akne. Tiesiog reikia nupjauti alavijo lapą ir pridėti drėgną minkštimą prie spuoguotos odos. Alavijas pasižymi stipriu antiseptiniu poveikiu, todėl poveikis bus greitai ir netrukus uždegimas dings.
 
 • Galima naudoti citrinų sultis, norint panaikinti randus, likusius nuo spuogų, išbalinti pigmentines dėmes. Rūgštis, kurios jose yra, padeda balinti randus, šviesinti odą, naikinti spuogus. Viskas, ką reikia padaryti – tai išspausti citrinos sultis ir jomis ištepti tamsias odos dėmes, spuogus ir palikti per naktį.
 

Gudrybės, kurios padės užkariauti vyro širdį:

 
 • Norint, kad kvepalų galiojimo laikas pailgėtų, patariama juos laikyti šaldytuve.
 
 • Norint išvengti kvepalų perdozavimo, galima jų užpurkšti ant šukų ir pašukuoti plaukus.
 
 • Riešo oda gali padėti išsirinkti tinkamiausią skaistalų atspalvį. Įžnybkite odą vidinėje riešo pusėje ir atkreipkite dėmesį į raudoną atspalvį, kuris tada atsiras. Pagal tai reikėtų rinktis ir skruostų skaistalus.
 
 • Norint pagerinti kraujotaką ir pagyvinti veido spalvą, reikia nulenkti galvą ir paspausti kaklą 15 sekundžių. Į veidą sutekės kraujas, todėl atsiras šiek tiek natūralaus rausvumo skruostuose.