Užkritę akių vokai gali būti daug rimtesnė problema negu gali pasirodyti. Dėl jų ne tik žmonės gali atrodyti senesni nei yra, bet ir didėja kai kurių akių ligų rizika, pablogėja regėjimas. Todėl akių vokais reikia rūpintis taip pat kaip ir veido oda. Štai keletas patarimų, kuriuos nesunku pritaikyti namuose (tik reikia nepamiršti)!

 

akiu vokai

8 patarimai, kaip natūraliai pakelti užkritusius akių vokus:

 
  • Išbandyti japonų patarimą. Pakelti antakius ir užkritusius akių vokus galima ne tik gulantis po skalpeliu, bet ir atliekant vieną labai paprastą japonų sugalvotą pratimą. Šią unikalią techniką žvilgsniui atjauninti sugalvojo japonų akupresūros specialistas Taira Mizurani. Akupresūra – tai taškinis masažas. Tai vienas iš refleksologijos variantų. Jis veikia stimuliuojant biologiškai aktyvius kūno taškus. Pratimas paprastas iki negalėjimo: reikia pirštų galiukais spausti antakių sritį tiesiai virš vyzdžio. Tačiau spausti reikėtų ne tik odą, bet ir visus audinius aplink kaulą. Tuo pačiu metu reikia šiek tiek kilstelėti spaudžiamą audinį. Palaikyti tokį spaudimą pirštais vieną minutę. Akys, darant šį pratimą, turi būti užmerktos.
 
  • Daryti akių mankštos pratimus. Akių vokus stiprina ir kitas pratimas. Reikia užmerkti akis ir ant kiekvieno voko uždėti bevardį pirštą. Pakelti alkūnes. Suskaičiuoti iki 5, pirštais šiek tiek spaudžiant akių vokus. Suskaičiavę iki 5 pabandykite atmerkti akis, vis dar šiek tiek spaudžiant akių vokus. Pakartoti pratimą 10 kartų.
 
  • Gerai išsimiegoti. Nepakankamai išsimiegant veidas ir akys atrodo pavargę. Dėl nuolatinio miego trūkumo ilgainiui gali net užkristi akių vokai. Norint to išvengti, rekomenduojama eiti anksčiau gulti ir miegoti tiek valandų, kiek individualiai reikia, kad pabudę jaustumėtės gaiviai ir pailsėję.
 
  • Agurkai. Tai viena geriausiai žinomų liaudies priemonių, kuri tikrai veikia. Agurkai yra turtingi kofeino ir askorbo rūgšties, kurie mažina uždegimą ir stangrina odą. Tiesiog uždėkite kelis agurkų griežinėlius ant akių, atsipalaiduokite 15 – 20 min., nuimkite griežinėlius ir džiaukitės gaivia ir švytinčia oda.
 
  • Valgyti vynuoges. Šiose uogose yra mikroelementų, kurie saugo odą ir lėtina ląstelių senėjimo procesus. Todėl, norint išvengti ateityje pakritusių akių vokų, jau nuo šiandien į kasdienę mitybą reikėtų įtraukti vynuoges.
 
  • Ledukai. Ledas sutraukia kraujagysles ir kapiliarus bei mažina akių vokų užkritimą. Viskas, ko reikia – tai uždėti ledo kubelių ant akių vokų ir netrukus pamatysite poveikį.
 
  • Kiaušinių baltymai. Jie stangrina ir net šiek tiek natūraliai patempia odą. Švarią ir sausą akių vokų odą patepti nedideliu kiekiu kiaušinių baltymų ir palaukti, kol sudžius. Tada nuplauti su šiltu vandeniu. Netrukus pamatysite rezultatus.
 
  • Ramunėlių arbata. Ramunėlės pasižymi priešuždegiminiu poveikiu ir gali padėti atsikratyti užkritusių akių vokų problemos. Po to, kai pasidarysite sau ramunėlių arbatos, atvėsinkite du arbatos maišelius ir palaikykite juos ant akių vokų 15 – 20 min. Malonų vėsinantį poveikį galima dar labiau sustiprinti prieš tai ramunėlių arbatos maišelius palaikius šaldytuve.