Kiekvienas iš mūsų namuose turime nuostabią senėjimą stabdančią priemonę – šaukštus. Pasirodo, jų pagalba galima padaryti kaktą glotnesnę, sumažinti nosies ir lūpų raukšles bei palengvinti akių paburkimą. Tai sugalvojo vokiečių kosmetologė René Koch. Vaikystėje ji ne kartą matė, kaip mama ant sumuštos vietos dėti atšaldytą stalo įrankį, kad neatsirastų guzas. Šis vaikystės prisiminimas įkvėpė R. Koch pagalvoti, kad šaukštais galima masažuoti veidą.

 

grozis

Poveikis pagrįstas tuo, kad metalas gali išlaikyti temperatūrą ilgą laiką nuo labai žemos (jei prieš tai palaikysite šaltame vandenyje) iki labai aukštos. Pakaitomis masažuojant veidą karštais ir šaltais šaukštais, galima gerokai pagerinti kraujotaką, dėl to padidėja odos tonusas. Tai puiki naujų raukšlių prevencija. Neverta tikėtis, kad šaukštų pagalba galima ištrinti gilias veido raukšles. Tačiau akivaizdu, kad bendrą vaizdą galima žymiai pagerinti.

 

Ko reikia masažui su šaukštais?

 

Šaukštų terapijai reikės 1 – 2 šaukštų. Idealiu atveju – sidabrinių, nes jie garsėja antibakteriniu poveikiu, tačiau iš tiesų tiks bet kokie, kokius turite namuose. Taip pat reikalingi du vandens buteliai su karštu ir lediniu vandeniu. Norėdami jį paruošti, į šaltą vandenį įdėkite ledo kubelių. Galima taip pat naudoti žolelių nuovirus – pavyzdžiui, ramunėlių, mėtų, taip pat masažo aliejų ar drėkinamąjį kremą.

 

Kaip masažuoti šaukštais?

 

Yra keletas masažo technikų.

 

„Bangos”. Paimkite 2 šaltus šaukštus. Uždėkite juos ant akių kampučių ir, atlikdami banguotus judesius, perkelkite juos prie smilkinių. Paspausdami juos tris kartus pereikite prie ausų. Sustokite 6 sekundes ir vėl perkelkite šaukštus prie akių vokų. Pabūkite ten 2 sekundes. Iš viso atliekame 3 pakartojimus. Tokios „bangos” padeda atsikratyti ratilų ir maišelių po akimis.

 

„Spiralė”. Reikia 2 šaukštų. Panardinkite juos po vieną į karštą vandenį (įsitikinkite, kad metalas neįkaito taip, kad nudegintų odą). Padėkite šaukštą ant dešinio smilkinio ir trimis sukamaisiais judesiais nubrėžkite spiralę ant kaktos. Tada pereikite prie kairio smilkinio ir trimis spiralėmis grįžti į dešinę. Tada imti naują šaukštą ir vėl pradėti pratimą iš naujo, tik nuo kairiojo smilkinio. Taip daryti tris kartus. Toks masažas išlygina raukšles ant kaktos.

 

„Būgnas”. Imame 4 šaukštus. Išpūskite skruostus, vidutiniškai stipriai karšto šaukšto nugarėle perbraukite išilgai nosies ir lūpų raukšlių ir aplink jas, skaičiuodami iki 10. Pakartokite kelis kartus, keisdami šaukštus.

 

„Ūsai”. Išlyginame raukšles aplink lūpas. Jums reikės 2 šaukštų, kurie yra karšti ir dedami horizontaliai virš viršutinės lūpos. Tariant E garsą, burna turi būti tiek tiek praverta. Judėdami mažais judesiais puslankiu, pereiname prie lūpų kampučių, piešdami antenas, tada sustojame ir spaudžiame šaukštus lūpų kampučiuose. Tada šaukštus pasukame į vertikalią padėtį ir judame link ausų lezgelių, bandydami pakelti lūpų kampučius. Pasiekę lezgelius, tris kartus paspausti ir pakilti šiek tiek aukščiau ausimi.
 
Pastaba! Negalima masažuoti veido, jei ant odos atsirado pūlingų bėrimų ir pūslelinė, sergate peršalimu arba yra pakilusi temperatūra.