Svajojantys numesti keletą kilogramų dažnai pavydi lieknesniems žmonėms. Spėlioja, kokia jų gražios figūros paslaptis. Neretai juos stebina, kodėl jų svoris, regis, niekada nesvyruoja. Kai kuriems lieknumą lemia genetika. Tačiau daugelis tokie tapo dėlto, kad reguliariai laikosi mitybos ir sporto režimo.

 

dieta

Jie valgo tris kartus per dieną

 

Daugelis šiuolaikinių dietologų teigia, kad kasdien reikia valgyti dažnai, bet ne po daug. Toks mitybos režimas palaiko stabilią medžiagų apykaitą. Tačiau natūraliai liekni žmonės dažniausiai neužkandžiauja. Pastebėta, kad tokia mityba (pusryčiai, pietūs, vakarienė) vyrauja šalyse, kuriose nutukusių žmonių yra mažiau.

 

Valgymas jiems – ritualas

 

Įtemptas gyvenimo tempas lemia, kad neįmanoma kiekvieną kartą valgyti prie gražiai padengto stalo. Tačiau vienas valgymas per dieną turėtų būti lėtesnis nei kiti: turėtų būti valgoma prie tikro stalo (ne paskubomis prie kompiuterio), iš tikrų lėkščių, o ne iš plastikinių pakuočių.

 

Nesuvalgo visko, kas yra lėkštėje

 

Pastebėkite, beveik visi tobulos figūros asmenys yra labai išrankūs valgytojai. Apvytusios salotos, perkepęs kepsnys – ne jiems. Be to, jie nustoja valgyti, kai tik pasijunta sotūs. Sotumo jausmas paprastai atsiranda po 10 minučių, todėl reiktų valgyti lėtai, gerai sukramtyti maistą. Iš pradžių suvalgyti tik dalį porcijos.

 

Valgo sveiką maistą, tačiau retkarčiais leidžia sau pasilepinti kitokiu maistu

 

Sveikos mitybos principų reikėtų laikytis septynias dienas per savaitę, 24 valandas per parą. Tačiau kartais reikia leisti sau pasimėgauti gal ir nelabai sveiku, bet malonumą suteikiančiu valgiu. Gera nuotaika taip pat labai svarbu. Sveika mityba neturi tapti kančia.

 

Maisto funkcija – pasotinti organizmą ir suteikti jėgų

 

Kartais valgymas būna pagrįstas emocijomis, tačiau liekni žmonės žino kitų būdų nusiraminti, atsipalaiduoti. Jie supranta, kad gabalas torto yra skanu, bet problemų nesprendžia. Desertas jiems yra tik desertas, o iškilus problemoms jie paskambina draugui, sportuoja arba tiesiog susikaupia ir daro tai, ką privalo.

 

Viskas arba nieko – ne jų šūkis

 

Žmonės, turėdami dėžutę saldainių, dažniausiai suvalgo ne vieną, o daug daugiau saldainių. Tačiau užtenka vieno saldainio, kad būtų patenkintas saldumynų poreikis ir nesuvartota per daug kalorijų. Kita vertus, atsisakyti mažų malonumų nėra sveika.

 

Po persivalgymo nedelsiant grįžta prie įprasto mitybos režimo

 

Jeigu vieną dieną suvartojama daugiau kalorijų nei įprastai, žmonės neretai atsipalaiduoja ir leidžia sau piktnaudžiauti maistu visą savaitę. To jie neturėtų daryti. Sveikos mitybos ir mankštos nevalia atidėlioti.

 

Nėra draudžiamų maisto produktų

 

Kaip vaikai, kurie labiausiai nori to, kas draudžiama, taip ir suaugusieji labiausiai trokšta suvalgyti tai, kas neleidžiama. Natūraliai liekni žmonės neatsisako jokių maisto produktų (angliavandenių, šokolado ir panašiai), tačiau juos vartoja saikingai ir tik retkarčiais.

 

Jie geria daug vandens

 

Vanduo neturi kalorijų, bet užpildo skrandį, todėl ilgiau juntamas sotumo jausmas. Geriant daug vandens galima ne tik sulieknėti, bet ir džiaugtis pagražėjusia veido ir viso kūno oda.