Šiuolaikinio žmogaus gyvenimas yra susijęs su daugelio kasdienių, darbo ir socialinių problemų sprendimų. Pareigų ir atsakomybės našta retai leidžia mums laisvai kvėpuoti ir jaustis laisvai. Ir šis jausmas yra labai svarbus kiekvienam, nes laisvė yra pagrindinis raktas į laimingą gyvenimą.

 

laisvė

Įprastas gyvenimo būdas dažnai laikomas stabilumo garantu, todėl žmonės retai peržengia savo įprastus rėmus ir bijo kažką keisti savo kasdienybėje. Tačiau šis įsitikinimas turi ir neigiamą pusę – baimė keistis ir įsileisti kažką naujo į gyvenimą prisideda prie sąstingio ir verčia pasinerti į kasdienių užduočių sunkumus. Tad kas galėtų padėti padaryti jus laimingesnius, o svarbiausia – laisvesnius.

 

5 dalykai, kurie padės jaustis laisvai:

 
  • Spontaniniai sprendimai. Leisti sau atsitraukti nuo įprasto ir aiškaus kasdienio plano. Leiskitės į neplanuotą kelionę, šokinėkite su parašiutu, užkalbinkite patinkantį žmogų, nuspręskite pakeisti šukuoseną ar įvaizdį. Nebijokite mesti iššūkių sau, išmokti ar pamatyti kažką naujo ar tiesiog gerai praleisti laiką. Labai dažnai apie tokius veiksmus prisimename kaip apie ryškų įvykį savo gyvenime.
 
  • Neplanuotos kelionės. Tai gali būti visai nedidelė ir neilga kelionė. Kelionės leidžia atsitraukti nuo kasdienybės ir rutinos, suteikia naujų įspūdžių, įkrauna energijos ir naujų emocijų. Aplinkos pakeitimas visada daro teigiamą poveikį žmogui ir leidžia jam palikti problemas ir suteikti galimybę naujiems įspūdžiams įsiveržti į jo gyvenimą. Norint tai padaryti, nebūtina išleisti labai daug pinigų – kelionė gali būti trumpa, pavyzdžiui, į kaimyninį miestą, svarbiausia, teisingas požiūris.
 
  • Nustoti laikytis visuomenės lūkesčių. Beveik neįmanoma įtikti visuomenei, tikrai bus kažkas, pagal ką jūs vis dar neva elgiatės neteisingai. Būtina išeiti iš šio užburto rato ir daryti tai, ko norite, ir manyti, kad tai jūs patys sprendžiate, kaip jums tinkamiausia gyventi, net jei tai sukels aplinkos pasipriešinimą. Pamatysite, kaip atsikratę kažkieno lūkesčių naštos pasijusite laisvesni.
 
  • Informacijos detoksikacija. Pasaulinės kompiuterizacijos metu mūsų gyvenimą sunku įsivaizduoti be programėlių ir telefonų. Be darbo klausimų, tvarkome asmeninius reikalus, susipažįstame ir bendraujame su draugais. Priklausomybė nuo socialinės žiniasklaidos, patiktukų ir daugybė skirtukų interneto naršyklėje pasiekė tokį aukštą lygį, kad prasideda organizmo pervargimas. Laikas nuo laiko būtina atsiriboti nuo milžiniško informacijos srauto. Laisvei priešingas žodis yra priklausomybė, todėl jūs turite galimybę padaryti taip, kad ją kontroliuotumėte.
 
  • Savo minčių ir daiktų susitvarkymas. Teiginys „tvarka ant stalo – tvarka galvoje” yra labai teisingas. Jei versle ir kitur karaliauja chaosas, tai rodo, kad jūsų galvoje nėra aiškios struktūros ir tvarkos. Pirmiausia turite susitvarkyti reikalus ir atlikti išsamų auditą. Išmesti tai, ko jums nereikia, ko nenaudojate – tai užteršia jūsų erdvę. Kitas žingsnis – išsiaiškinti neteisingą požiūrį ir mintis, kurios jus traukia atgal ir neleidžia tobulėti, judėti į priekį ir džiaugtis gyvenimu. Palaipsniui atsikratydami kiekvieno neteisingo požiūrio, jūs tampate labiau pasitikintys savimi, išmintingesni ir laisvesni savo viduje.