Sauskelnės – vienas dažniausių mažylių tėvų pirkinių. Jų pasirinkimas milžiniškas, tad kaip išsirinkti tinkamiausias? Jau ne pirmus metus labai giriamos japoniškos sauskelnės. Koks jų išskirtinumas?

 

sauskelnes

Saugi sudėtis

 

Japoniškos sauskelnės labiausiai vertinamos dėl saugios sudėties, itin tinkamos net jautriausios odelės mažyliams. Dauguma jų gaminamos iš natūralaus pluošto, yra minkštos, švelnios, be sintetinių kvapų, ftalatų, chloro junginių, optinių baliklių, formaldehido, toksinų. Įprastai paviršinis sluoksnis gaminamas iš švelnios mikropluošto tekstilės. Vidinis absorbuojantis – iš bechlore technologija balinto palmių medienos plaušo ir polimerinio superabsorbento granulių. Išorinį sluoksnį sudaro orui laidi impregnuota neaustinė tekstilė ir / arba poliolefino plėvelė. Net lipdukai ir lipni juostelė pagaminti iš orui laidaus poliolefino, o elastinė medžiaga – iš sintetinės arba natūralios gumos. Dėl saugios sudėties japoniškas sauskelnes renkasi ne tik jautrią ar į alergijas linkusią odą turinčių mažylių tėvai, bet ir visi kiti, vertinantys natūralumą.

 

Maksimalus komfortas

 

Nors ši nuomonė jau keičiasi, vis dar kartais mąstoma, kad tai, kas natūralu, ekologiška, yra mažiau funkcionalu. Kalbant apie japoniškas sauskelnes, tai visiška netiesa. Dauguma jas perkančių tėvelių džiaugiasi, kad jos, nors yra plonos ir lengvos, puikiai sugeria drėgmę, glaudžiai aptempia mažylio užpakaliuką. Todėl niekas neprateka, kartu ir nespaudžia, nevaržo judesių. Taigi vaikutis jaučiasi sausai ir patogiai. Ant pilvuko nelieka nuospaudų, odelės netrina šiurkštus ar kietas sluoksnis.

 

Puikiai tinka nakčiai

 

Tėveliai dažnai skundžiasi, kad tam tikros sauskelnės puikiai tarnauja dieną, tačiau naktį, kai natūraliai keičiamos rečiau, praleidžia drėgmę arba dirgina mažylio odelę. Japoniškos sauskelnės idealiai tinka ir nakčiai. Nors puikiai sugeria drėgmę ir saugo nuo pratekėjimų, kartu leidžia odai kvėpuoti. Mat audinyje yra mažytės poros, praleidžiančios deguonį ir išgarinančios drėgmę. Todėl kūdikis jaučiasi sausai, ramiai ir komfortabiliai, mažėja odos paraudimų, uždegimų, bėrimų, iššutimų rizika. Tai reiškia ir geresnį miegą, kartu ramesnes tėvelių naktis.

 

Išsirinkti tinkamą dydį

 

Netgi kokybiškiausios sauskelnės tinkamai neatliks savo funkcijos, jeigu bus pasirinktas netinkamas dydis. Įprastai ant pakuotės būna nurodyta, kokio amžiaus mažyliams skirtos. Tačiau šia nuoroda aklai kliautis nereikėtų, mat to paties amžiaus kūdikių ūgis ir svoris gali skirtis. Tad rekomenduojama orientuotis pagal mažylio svorį. Beje, kai kurios sauskelnės pagal anatomines savybes būna pritaikytos specialiai berniukams arba mergaitėms.

 

Japoniškų sauskelnių dydžiai

 
Sauskelnių dydis Mažylio svoris
XS Iki 3 kg
NB Iki 5 kg
S 4–8 kg
M 6–11 kg
L 9–14 kg
XL 12–22 kg
XXL 15–28 kg
 

Daugiau nei patogumas
 
Komfortabilios ir funkcionalios sauskelnės suteikia kur kas daugiau negu paprasčiausią komfortą, nors labai svarbus ir jis. Specialistų teigimu, kokybiškos sauskelnės lengvina visos šeimos gyvenimą, drauge kuria palankesnį emocinį foną namuose, netgi gerina mažylio vystymąsi. Kai kūdikis jaučiasi patogiai, būna ramesnis, geriau miega, tad geriau pailsi ir tėvai. Be to, kai sauskelnės kokybiškos ir nebūna netikėtų pratekėjimų, tenka mažiau skalbti ir perrenginėti vaikutį. Geriau pailsėję gimdytojai turi daugiau energijos, kantrybės ir pozityviau mąsto. Tad gali skirti daugiau laiko mažyliui ir jį išnaudoti produktyviau. Tai labai svarbu darniam kūdikio vystymuisi, kartu ir visos šeimos emocinei sveikatai.

 

Įdomu

 
  • Kūdikystėje mažylis per dieną vidutiniškai sunaudoja apie 12 sauskelnių.
  • Per pirmuosius 2,5 gyvenimo metus sunaudoja apie 7,3 tūkst. sauskelnių.
  • Pasak mokslininkų, visiškai suirti vienkartinėms sauskelnėms, priklausomai nuo medžiagų, iš kurių pagamintos, ir gamybos technologijos, prireikia 250–500 metų.
  • Sauskelnės sudaro apie 4 % sąvartynų atliekų.
  • Per 90 % šiandienių tėvų renkasi vienkartines, ne daugkartines sauskelnes.