Ne vienas mistika besidomintis žmogus yra pastebėjęs, kad vaikai įvairius keistus ir nepaaiškinamus reiškinius mato kur kas dažniau negu suaugusieji. Žinoma, dauguma tokių atvejų paaiškinami kaip lakios vaizduotės darinys. Tačiau net ir didžiausi skeptikai pripažįsta – kartais vaikų žodžiai priverčia nustebti ar net pašiurpti iš baimės.

 

Vaikai draugauja su bildukais?

Ne vienam tėveliui yra tekę stebėti gana keistą mažylio elgesį – vaikutis žiūri į vietą, kurioje nieko nėra ir kažkam šypsosi ar net bando bendrauti. Sakysite, vaikų dėmesį gali prikaustyti net saulės spindulys ar kiti logiškai paaiškinami dalykai. Tačiau jausmas vis tiek ne iš maloniųjų. Deja, tikintieji antgamtinėmis jėgomis taip pat nepaguos. Jų nuomone, kiekvienuose namuose gyvena bildukas, kurį mato tik maži vaikai, mat jų pirmapradis susijungimas su anapusiniu pasauliu dar nėra visiškai nutrūkęs. Skamba šiurpokai? Nebijokite, dažniausiai bildukai nėra agresyviai nusiteikę mažųjų atžvilgiu. Tačiau manoma, kad reikėtų vengti juos supykdyti.

 

Dvasioms lengviau bendrauti su mažaisiais

Kaip iš siaubo filmų skamba ir pasakojimai, jog vaikai gali bendrauti su dvasiomis. Tikriausiai esate girdėję ne vieną istoriją, kuomet mažyliai regėjo nepažįstamuosius, o vėliau nuotraukose atpažino seniai mirusius giminaičius. Neturėtumėte tuo stebėtis. Vaikai kur kas jautresni bet kokiai sklindančiai energetikai, prie jų daug lengviau „prikimba“ vadinamieji astralai. Manoma, kad mirusieji puikiai žino, jog gyvųjų pasauliui žinias gali perduoti vaikai, mat prie jų energetinio lauko kur kas lengviau prisijungti. Mirę artimieji dažniausiai siekia perspėti apie artėjančias nelaimes, didelius pasikeitimus.

Tačiau verta sunerimti, jei vaiką aplankė dvasia žmogaus, kurio niekas iš jūsų artimųjų nepažinojo. Jei vaikas sako, kad matė nepažįstamą žmogų ten, kur tikrai žinote, jog nebuvo nė gyvos dvasios, neskubėkite jo apkaltinti melavimu. Paklausinėkite, ką tas žmogus sakė, ar buvo nusiteikęs draugiškai. Stebėkite, ar po tokių anapusinio pasaulio gyventojų vizito vaikas netapo irzlesnis, paslaptingesnis. Dažniausiai į gyvųjų pasaulį patenka sielos tų žmonių, kurie mirė ne savo mirtimi…

 

Įsivaizduojamas draugas – verta sunerimti?

Tikrai taip, jeigu tas draugas yra nusiteikęs kenkti – vaikui nuolat nutinka įvairių nelaimių, dėl kurių, kaip jis teigia, kaltas jo draugas, be to, mažylis ima keistai ir nepaaiškinamai elgtis, o vėliau pasakoja, kad to jo paprašęs paslaptingasis bičiulis. Jei matote, kad vaikas šventai, jog toks draugas egzistuoja, galbūt vertėtų patikėti ir jums? Tai taip gali būti į mūsų pasaulį pakliuvęs astralas, norintis žūtbūt čia pasilikti. Stebėkite vaiką, kai jis bendrauja su savo įsivaizduojamu draugu. Po kurio laiko tikrai pajusite, ar tai tik lakios fantazijos vaisius, ar kažkas, dėl ko reikėtų sunerimti.

 

Vaikai geba matyti ateitį?

Manoma, kad vaikai turi galimybę numatyti ateitį būtent dėl to, kad jiems vis dar pasiekiama tam tikra suaugusiesiems jau užblokuota energetinė informacija. Žinoma, ne visi vaikai yra aiškiaregiai, tačiau net ir didžiausius skeptikus stebina smulkmeniškai nupasakojami vaiko sapnai, kurie vėliau išsipildo. Beje, kartais mažyliai staiga prabudę gali pasakyti kokią nors frazę, kuri tuo metu yra visai nereikšminga, o vėliau paaiškėja, jog tai buvo perspėjimas apie būsimus įvykius. Jokiu būdu neparodykite vaikui, kad bijote ar tai yra keista ir net gėdinga – taip pažeisite kanalus, per kuriuos mažylį pasiekia informacija. Jei vaiko psichika neužblokuos šių juslių, gali būti, kad užaugęs jis bus stiprus aiškiaregis ir gebės numatyti ateitį.

 

Smalsumas prišaukia bėdą

Gana nemažai žalos patiems vaikams pridaro jų smalsumas. Ypač tai pastebima ankstyvoje paauglystėje, kuomet vaikai, susivilioję galimybe patirti ekstremalių pojūčių, ima kištis ten, kur nederėtų – kviečiasi dvasias, nemokšiškai atlieka įvairius magiškus ritualus. Būtent dėl tokių veiksmų jiems ima vaidentis, namuose dedasi nepaaiškinami dalykai. Kaip to išvengti? Pabandykite pasikalbėti su vaiku apie dvasias ir kitus nepaaiškinamus reiškinius. Paaiškinkite, kad ne visi suaugusieji turi teisę bendrauti su nematerialiuoju pasauliu, o vaikams tai iš viso griežtai draudžiama. Nemistifikuokite ir neromantizuokite anapusinio pasaulio. Gana nemažą žalą daro ir pastaruoju metu vis populiarėjantys mistiniai filmai, kuriuose anapusinis pasaulis vaizduojamas kaip nuotykių vieta. Padėkite vaikui suprasti, kad taip tikrai nėra.

 

Kaip atskirti fantaziją?

Fantazuodami ir meluodami vaikai retai kada kuria tikroviškus įvykių scenarijus. Juos lengva pagauti meluojant, nes jie painioja faktus ir vardus, nekreipia dėmesio į logiką. Jei jūsų vaikas tikrai susidūrė su nepaaiškinamais reiškiniais, jis juos dažniausiai nupasakos be galo aiškiai, išsamiai, be to, anapusinis pasaulis mažylį gali išgąsdinti, o to – niekaip nesuvaidinsi.

 

Ar žinote?

  • Teigiama, kad jautriausi įvairiems mistiniams reiškiniams yra vyresnio amžiaus žmonės ir vaikai. Mat senoliai jau netoli anapusinio pasaulio, o mažieji – visai neseniai atėję į šį pasaulį.
  • Labai gerą intuiciją ir paslaptingų gebėjimų turi vadinamieji indigo vaikai.
  • Daugiau kaip pusė vaikų yra bandę kviestis dvasias, burtis ar daryti kitų magiškų ritualų.
  • Jei vaikas palieka maisto nematomam draugui, jokiu būdu jo nevalgykite – dvasios gali sugerti maisto energiją ir jis taps pavojingas.
  • Nuo dvasių mažylį gali apsaugoti šventinta druska, pabarstyta kambario kampuose. Jas taip pat atbaido česnakų, levandų kvapai. Nedelskite, jeigu pastebėjote, kad namuose lankosi nepageidaujami svečiai, ir kreipkitės pagalbos į profesionalus.