Pidano kalnas, esantis Rusijoje į rytus nuo Vladivostoko ir šiauriau nuo Nachodkos uosto, yra iškilęs 1333 metrus virš jūros lygios ir apipintas paslaptimis ir legendomis. Vietiniai gyventojai ir turistai dalijasi įdomiomis istorijomis, kurios tikrai jiems nutiko arba kurias jiems kažkas papasakojo. Būtent legendos šią vietovę daro tokią išskirtinę.

 

legendos

Viena iš dažniausiai pasakojamų legendų yra apie moterį baltais drabužiais. Dažniausiai pastebima skriejanti link kalno papėdės ir Pidano kalno gynėja. Kada kalnui gresia pavojus, ji pradeda labai verčiančiu balsu klykti. Šį moteriškos lyties vaiduoklį esą savo akimis regėjo daugelis turistų, kurie liko per naktį kalno papėdėje. Į ją labai reaguoja jautrūs žmonės, vaikai ir moterys. Jie jaučia šią vaiduoklišką moterį šalia savęs. Kartais jiems atrodo, kad kažkas šnara krūmuose, palapinės užtrauktukas staiga, be jokios aiškios priežasties, atsisega, tarsi kažkas mėgintų įsibrauti vidun. Tačiau, kai tik danguje nušvinta saulė ir prasideda rytas, visi nepaaiškinami fenomenai išsisklaido, tarytum naktį nieko nė nebūtų buvę.

 

Pidano kalnas dažnai šiurpina turistus pasakojimais apie nežinomus, keistus ir mistinius padarus bei paranormalius fenomenus. Viena turistų grupė pasakojo kartą netgi neva mačiusi skrendantį vyrą plokščiu veidu ir visiškai be dantų. Sakoma, kad ta būtybė buvo panaši į žmogų šikšnosparnį. Skraiduolio kūnas buvo melsvo atspalvio; plunksnų ant didelių sparnų – vos viena kita. Mistinė būtybė perskrido per upelį ir pranyko miško tankumyne, iš kur smalsiai stebėjo apstulbusių turistų būrelį. Žmonės norėjo prieiti arčiau padaro, bet labai išsigando, todėl nėjo žiūrėti, kas ten toks. Tačiau naktį nė vienas negalėjo ramiai miegoti. Todėl jie budėjo per naktį prie laužo. Tačiau rytą nerado jokių paslaptingosios, skraidančios, mėlynos būtybės pėdsakų.

 

Panašus skraidantis vyras buvo pastebėtas ne kartą ir kitų turistų grupių. Daug žmonių apie jį kalbėjo. Vienas turistas turėjo vaizdo kamerą, todėl prieš pradingstant mistinei būtybei tankiuose krūmuose, spėjo trumpai pafilmuoti. Priartinę vaizdą žmonės buvo be galo nustebinti, pastebėję, kad ta būtybė turėjo žmogaus veidą…

 

Amerikiečių filmų kompanija „Paramount Pictures“ atvyko į Primorės kraštą 1994 metais filmuoti dokumentinio filmo apie keistą ir neįprastą Pidano kalną. Filmas buvo rodomas per nacionalines JAV televizijas. Jame per 17 sekundžių gali pamatyti tolumoje praskrendantį žmogų.

 

Tačiau tai dar ne visos legendos apie šiuos kalnus. Pagal dar vieną legendą prieš kelis šimtus metų ant viršukalnės buvo užkeltas milžiniškas krištolas. Dvasininkai, žyniai kopė link jo, kad galėtų užmegzti ryšį su dievais. Dabar kristalo nebėra. Legenda byloja, kad vietoj jo dabar atsirado labai daug urvų, kurie visi yra vieni su kitais sujungti ir veda į pačias Žemės gelmes. O ten, žemai žemai, yra ežeras. Į jį ir pavirto žymusis skaidrusis krištolas. Vietiniai tikėjo, kad vanduo šiame ežere yra gydantis ir gali išgydyti nuo visų įmanomų ligų. Tačiau žmonės bijo leistis taip giliai į žemės vidurius. Manoma, kad šį ežerą saugo tas į šikšnosparnį panašus, skraidantis, mėlynas žmogus ir jis nuožmiai susidoroja su kiekvienu, kuris bando įsiveržti į šventovę ir sudrumsti stebuklingą ežero vandenį.