Korėjietės žino, kaip atrodyti lyg trisdešimtmetėms, kai iš tikrųjų yra apie penkiasdešimt. Amžiną jaunystę padeda išsaugoti daug dalykų, iš kurių tikrai ne paskutinis vaidmuo atitenka teisingam odos valymui. Korėjietiškos odos valymo priemonės ir ritualai laikomi vienais geriausių visame pasaulyje. Visi žino, kad Pietų Korėjos moterys skiria daug laiko ir pastangų savo grožiui puoselėti. Tačiau korėjietės kliaujasi ne tik moderniausiais grožio pramonės pasiekimais, bet vertina ir natūralias sudedamąsias dalis bei kosmetiką. Štai keletas jų paslapčių.

 

korejietes

Korėjiečių paslaptys, kad oda atrodytų idealiai:

 

  • Skutimosi putos nuo aknės. Gal sunku patikėti, bet korėjietės naudoja skutimosi putas. Paprastai šiek tiek produkto tepama ant veido ir, pamasažavus 15 sekundžių, paliekama 7 minutėms. Rezultatas: tobulai nuvalyta oda, odos uždegimai mažiau pastebimi. Procedūrą rekomenduojama atlikti kartą per savaitę.

 

  • Jūrų dumblių kaukės veidui. Dumbliai ne tik giliai valo odą, bet taip pat ir rūpinasi ja, kad oda ilgiau išliktų gaivi ir jaunatviška. Sudrėkinti džiovintus dumblius (galima naudoti ir vingrūnės ar chlorelės miltelius) vandenyje ir dėti ant veido 20 minučių. Kaukę rekomenduojama naudoti kartą per savaitę.

 

  • Druskos tonikas veidui. Kad oda būtų idealiai švari ir elastinga Pietų Korėjos gyventojos naudoja tonikus, kurių pagrindą sudaro jūros druska. Tonizavimas yra paskutinis odos valymo etapas, padedantis pašalinti nešvarumų ir makiažo likučius nuo odos, padeda atsikratyti juodų inkštirų.

 

  • Šilkverpių kokonai. Nuo seniausių laikų Pietų Korėjoje giliam odos valymui naudojami šilkverpių kokonai. Juos reikia užmauti ant piršto ir švelniai masažuoti odą 5 minutes. Sakoma, kad po tokios procedūros, oda yra švelniai nušveičiama, odos poros tampa mažiau pastebimos, oda sudrėkinama, net šiek tiek apsaugoma nuo UV spindulių kenksmingo poveikio.

 

  • Niekada neprausti veido tik vieną kartą. Korėjietės yra įpratusios veidą prausti du kartus: pirmąjį kartą pašalinama didžioji dalis nešvarumų, o antrąjį kartą plaunat veido oda yra giliai išvaloma.

 

  • Pliaukštelėti per veidą. Mums, europiečiams tai skamba keistai, bet Pietų Korėjoje taip beveik visada užbaigiama odos priežiūros rutina rytais ir vakarais. Pliaukštelėjimas suaktyvina kraujotaką ir stangrina raumenis. Tai tam tikra masažo forma, kurią gali taikyti namie kiekvienas.

 

  • Ryžių vanduo. Korėjietėms mėgsta naudoti tonikus, bet nepamiršta ir natūralių veido priežiūros priemonių, kurias naudojo ir jų močiutės bei mamos. Kartais įprastą toniką jos keičia paprastu ryžių vandeniu.Tai pieno konsistencijos ir spalvos vanduo, gaunamas išmirkius 10 minučių ryžius vandenyje.Teigiama, kad ryžių vanduo mažina senėjimo požymius ir drėkina odą.

 

  • Į kasdienę mitybą įtraukti ženšenį. Ženšenis – tai viena seniausių korėjiečių grožio priemonių sudedamųjų dalių, kuri populiari ir šiandien. Ženšeniu papildytas kosmetikos priemones galima naudoti ne tik išoriškai (ženšenis kovoja su senėjimo požymiais), bet ir reguliariai gerti ženšenio arbatą ir valgyti patiekalus su ženšeniu (būdingi tradicinei korėjiečių virtuvei). Ženšenis padeda detoksikuoti odą, ją valo nuo teršalų, aprūpina antioksidantais.