Ar kada nors pagalvojote, kokį įspūdį apie jūsų namus susidaro netikėtai apsilankę žmonės? Galbūt jūsų namai tokie jaukūs, kad svečiai kiekvieną kartą užsibūna iki išnaktų, o galbūt atsisako net kavos puodelio ir nori kuo greičiau iš jų išeiti. Nors sakoma, kad: „namai – tai jūsų tvirtovė“, todėl ją galima tvarkyti taip, kaip norisi, bet kartais į tą tvirtovę norisi ir pasikviesti svečių. Todėl namai turi patikti ne tik tiems, kurie juose gyvena, bet ir tiems, kurie bent retkarčiais užsuka aplankyti.

 

namai

13 dalykų, kurie padeda susidaryti pirmąjį įspūdį apie jūsų namus:

 
 • Jeigu drabužių kabykla pilna… Drabužių kabyklos prieškambaryje dažnai prisipildo drabužių, na, nebent namų gyventojas turi tik vieną švarką. Kad ir kaip tai kai kuriems žmonėms nepatiktų, drabužių kabykla yra pirmasis vaizdas, kurį pamato užėję svečiai. Rekomenduojama padaryti daugiau vietos kabykloje ir šiuo metu nenešiojamus viršutinius drabužius, sukabinti į spintą. Palikti tik tai, kas dėvima dažnai.
 
 • Įėjus į namus akis bado vieta, kur namų gyventojai laiko avalynę. Krūvos batų prieškambaryje apsilankiusiems svečiams tarsi sako, kad namų šeimininkai neturi pakankamai prieškambario spintos arba tiesiog turi per daug batų.
 
 • Jeigu ant sienų ir spintelių prikabinta daug asmeninio albumo nuotraukų… Daugelis, pirmą kartą apsilankę kitų žmonių namuose, pirmiausiai atkreipia dėmesį į nuotraukas rėmeliuose lentynose, ant sienų, komodų ir kitur. Tokie žmonės paprastai labai vertina laiką, praleistą su draugais ir šeima. Nieko jiems nėra svarbiau negu tai. Nuotraukos namų namuose yra geras dalykas, tačiau jos irgi turėtų būti sukabintos (sudėtos) pagal tam tikrą tvarką.
 
 • Jeigu knygų lentynose daug vadovėlių… Kai kuriems žmonėms tai gali atrodyti normalu, bet jei namų gyventojai, tarp kurių nėra mokinių ar studentų, vis dar atvirose vietose laiko senus vadovėlius, lankytojai gali pasijausti sutrikę. Tai paprastai reiškia, kad tų namų gyventojams sunku paleisti praeitį ir gyventi toliau.
 
 • Jeigu namie yra daug senų žurnalų… Šiandien žmonėms nebebūtina užsisakyti daugybę laikraščių ir žurnalų prenumeratų, kad žinotų, kas vyksta pasaulyje. Rekomenduojama seną spaudą atiduoti į makulatūrą perdirbimui ir daugiau skaityti skaitmeninės spaudos. Tai ne tik pigiau, bet ir ekologiškiau. Galima užsiprenumeruoti vieną kitą leidinį, kuris tikrai labai patinka ir kuris, pavyzdžiui, nesiūlo elektroninės žurnalų versijos.
 
 • Jeigu ant virtuvinių spintelių viršaus yra betvarkė… Jeigu niekada nėra laisvos vietos pjaustyti daržovėms ar mėsai, tai gali reikšti du dalykus: arba turite per daug daiktų ir jūsų spintelėse ir stalčiuose nėra pakankamai vietos, arba jūs tiesiog negaištate laiko, kad viską tvarkingai ten sudėtumėte.
 
 • Jeigu ant virtuvinių spintelių viršaus visiškai nieko nėra… Ne viską būtina paslėpti nuo žmonių akių. Sudėti kasdien naudojamus indus ir įrankius giliai į spinteles ir stalčius gali būti nepraktiška. Svarbiausia rasti vietos ant virtuvinių spintelių viršaus kasdien naudojamiems daiktams, pavyzdžiui, trintuvui, jeigu mėgstate žaliuosius glotnučius.
 
 • Kokia yra šiukšlių dėžė? Atviros arba perpildytos šiukšlių dėžės labai kreipia dėmesį. Jeigu neišeina šiukšlių išnešti reguliariai, rekomenduojama įsigyti šiukšlių dėžę su dangčiu, kad šiukšlės taip nekristų į akis ir namai atrodytų estetiškiau.
 
 • Jei sandėliuke yra daug etikečių… Maisto produktų saugojimo indai turėtų būti su etiketėmis, ypač jei indai nėra permatomi. Skirtingų maisto produktų etiketes galima gaminti iš skirtingų spalvų popieriaus, kad susiorientuoti sandėliuke, kur saugomas maistas, būtų dar lengviau.
 
 • Jei miegamajame yra daug asmeninių daiktų krūvų… Be ką tik dėvėtų drabužių miegamajame neturėtų būti jokių kitų nereikalingų daiktų, kurie tik kuria betvarkę namuose. Daiktų perteklius nepadeda sukurti jaukumo namie. Atvirkščiai tokiuose namuose gali greitai pradėti skaudėti galvą, nes čia visko tiesiog per daug. Tai nepadeda atsipalaiduoti. Jeigu kitur neturite kur dėti savo daiktų, tai bent jau nelaikykite jų ten, kur miegate (išneškite į kitą kambarį).
 
 • Jeigu vonioje yra daug kosmetikos ir higienos priemonių… Nereikėtų vonios spintelės viršaus nukrauti įvairiomis priemonėmis. Geriau palikti daugiau erdvės. Jeigu kosmetikos labai daug, greičiausiai tikrai ne viskas yra naudojama kasdien, gali būti, kad yra ir pasenusių produktų. Todėl reguliariai rekomenduojama patikrinti galiojimo laiką ir išmesti tai, ko jau nebegalima naudoti.
 
 • Jeigu namie yra daug atvirų lentynų… Jų neturėtų būti per daug. Ne viskas turi būti matoma svečiams. Atvirose lentynose galima laikyti žvakes, knygas ir nuotraukas. Tačiau pašaliniams žmonės, kurie svečiuojasi jūsų namuose, tikrai nebūtina žinoti, kokią knygą dabar skaitote arba kokius receptinius vaistus vartojate.
 
 • Jeigu vaikai turi daug žaislų… Nesijaudinkite: niekas neliepia išmesti vaikų mėgstamiausių žaislų ar uždrausti žaisti. Vaikai žaisdami sujaukia namai, bet po to jiems bus lengviau viską sutvarkyti, jeigu bus kažkokia žaislų sudėjimo į vietas sistema. Žaislus sudėti į vietas turėtų būti patogu ir paprasta. Jeigu taip nebus, tvarkos nereikėtų tikėtis.