Vasaros atostogų laukia turbūt visi. Nesvarbu, ar atostogos truks savaitę, ar kelis mėnesius, tą laiką norisi praleisti turiningai ir smagiai. Deja, ne visi gali leisti prabangias atostogas, tačiau nusiminti neverta. Yra daugybė būdų, kaip sutaupyti per atostogas.

 

Sakoma, kad norint sutaupyti, atostogas reikia planuoti iš anksto arba paskutinę minutę. Tikrai neprašausite pro šalį, jei kelionę pradėsite planuoti prieš kelis mėnesius arba net pusę metų.

 

Neretai grupinės kelionės būna pigesnės nei keliauti vienam. Jei atostogų išvyksite su draugais, už būsto nuomą galėsite mokėti mažiau.

 

Geros atostogos nebūtinai tos, kurios trunka ilgai. Planuokite trumpas, bet intensyvias atostogas, kad grįžę turėtumėte daug įspūdžių.

 

Visų įmanomų išlaidų apskaičiuoti neįmanoma. Kai planuojate atostogas, nepamirškite priskaičiuoti lėšų, skirtų nenumatytoms išlaidoms. Galbūt kelionės metu nuspręsite nueiti į neplanuotą renginį, pasimėgauti desertu ar įsigyti autentišką dirbinį…

 

Pasiimkite tik rankinį bagažą, jei keliaujate lėktuvu. Neretai į kelionę pasiimame visai nereikalingų daiktų, kuriuos ne tik sunku nešti, bet ir kurių transportavimas kainuoja ne tokius jau mažus pinigus.

 

Rizikuojate greitai viršyti atostogoms skirtų lėšų limitą, jei valgysite restoranuose ir kavinėse. Galbūt nieko tokio vieną ar du kartus apsilankyti šiose vietose, tačiau pigiau būtų gaminti ar pasišildyti maistą ten, kur apsistojote.

 

Jei norite sutaupyti į kelionę išvykite ne sezono metu. Vasaros pradžioje ar rugsėjo mėnesį galite rasti itin patrauklių pasiūlymų. Kitas privalumas, kad tuo metu nebus žmonių minios, o oras gali pasitaikyti net labai palankus.

 

Išvykite į žygį po Lietuvą. Dabar populiaru sakyti, kad atostogauti kai kuriuose madinguose užsienio kurortuose pigiau nei Palangoje. Tačiau atostogauti gimtojoje šalyje gali būti taip pat smagu. Gyvenimas palapinėse, maisto gaminimas ant laužo, dviračiai ir baidarės palieka ne mažesnius įspūdžius nei svetimų kraštų aplankymas.

 

Nesvarbu, kur išvyktumėte atostogauti, nepamirškite išjungti (arba bent jau naudoti minimaliai) mobiliuosius telefonus, kompiuterius. Jei pavyks atitrūkti nuo kasdienybės, po atostogų jausitės lyg naujai gimę.