Vos žemę pradėjus šildyti pirmiesiems pavasario spinduliams, kyla natūralus noras keisti viską aplink save. Susitvarkyti aplinką ir įnešti į ją gaivių, ryškių spalvų akcentų. Žinoma, būtų idealu atnaujinti namus iš pagrindų, tačiau tai gali būti per brangu. Vis dėlto tai nereiškia, kad reikia visus metus gyventi nekeičiamoje aplinkoje. Šiek tiek naujų dekoro elementų ir namai tarsi pradės alsuoti pavasario dvasia. Prabangos įspūdį padės sukurti baltos spalvos akcentai, ryškiaspalvės pagalvėlės ir kt.

 

10 patarimų, kaip pavasarį atnaujinti gyvenamąją erdvę:

 

"pavasarinis interjeras"

  • Pavasarinės gėlių arba vaisių vazos. Pats paprasčiausias būdas pavasariškai atnaujinti namus ir neišleisti krūvos pinigų – tai tuščiose namų vietose padėti vazų su šviežiomis gėlėmis arba vaisiais. Paprasčiausiai į skaidraus stiklo indą ar vazą įdėti citrinų, mandarinų ar gražių raudonskruosčių obuolių arba pamerkti skintų gėlių. Tai akimirksniu atnaujins interjerą ir suteiks jaukumo.
 
  • Pavasarinio dekoro akcentai. Nebūtina pakeisti visus baldus, norint sukurti gaivų pavasarinį namų interjerą. Pakaks vos kelių akcentų. Rekomenduojama pakeisti gėlių vazonus, dekoratyvines pagalvėles, lempų gaubtus į ryškesnių, pavasariškesnių spalvų ir drąsesnių modelių, kad namai atrodytų stilingesni, jaunatviškesni, tarsi pulsuotų pavasario energija. Geriausia, kad tokiam atnaujinimui nereikia išleisti daug pinigų.
 
  • Lentynų atnaujinimas su tapetais. Šiais laikais yra daugybė gražių tapetų, tačiau tikriausiai nedaugelis žino, kad jais galima klijuoti ne tik sienas, bet ir, pavyzdžiui, lentynas. Pavasarinių raštų tapetais galima išklijuoti vidinę lentynos sienelę. Smulkmena, bet ji padės pajusti, kad ore jau pavasaris!
 
  • Spalvų naudojimas, kuriant pavasarinį interjerą. Pavasarinį įvaizdį namuose padeda kurti spalvos. Tačiau tai nereiškia, kad reikia naudoti visas įmanomas spalvas. Reikėtų pasirinkti vieną spalvą, pavyzdžiui, baltą ar geltoną ir naudoti ją įvairiems akcentams namuose. Pavyzdžiui, galima perdažyti namų sienas. Pakeisti sofų, lovų užtiesalus, perdažyti kokį seną baldą arba detalę. Viso to pakaks, kad namai atrodytų neatpažįstamai pasikeitę, linksmesni ir jaukesni. Vis dar labai stilingai namų interjere atrodo garsioji „Ombre“ technika. Ji naudojama ne tik plaukams dažyti, bet ir, pavyzdžiui, baldams. Itin stilingai ir gaiviai atrodo šia technika nudažyti baldai, stalčiai ir lentynos. Viršutinę dalį rekomenduojama dažyti šviesiausiu atspalviu, o apatinį – tamsiausiu.
 
  • Pavasarinis baldų atnaujinimas. Pavasaris – atsinaujinimo metas. Tad galbūt laikas padovanoti seniems baldams ir nusidėvėjusiosioms spintelėms naują gyvenimą. Galima juos perdažyti kremine, dramblio kaulo ar kitų šviesių atspalvių dažais. Kad pasikeitimas būtų dar didesnis metalines baldų detales taip pat galima pakeisti naujomis.
 
  • Gaivios pavasario idėjos miegamajam. Nereikėtų apsiriboti tik svetainės pavasariniu atnaujinimu. Neverta pamiršti ir miegamojo. Jaukų meilės ir poilsio lizdelį reikėtų atnaujinti akinamai baltomis paklodėmis, sunkiomis naktinėmis ir lengvomis, permatomomis dieninėmis užuolaidomis.
 
  • Paveikslai, kuriuos gali pasigaminti kiekvienas. Galima pakabinti paveikslų su augalų motyvais arba su augalų antspaudais. Nereikia būti menininku, kad tokį paveikslą pasigamintumėte patys. Tereikės popieriaus, augalų lapų ar žiedų trafaretų ir pastelinių spalvų dažų. Prie lapo pridėkite trafaretą ir lengvais potėpiais nudažykite neuždengtą vietą. Atsargiai nuimti trafaretą ir kai išdžius paveikslą galima įrėminti ir pakabinti ant sienų. Tokie paveikslai tiktų ne tik miegamajame, bet ir svetainėje ar prieškambaryje.
 
  • Atnešti pavasarį ant savo darbo ir pietų stalo. Tikriausiai daugelis turi indų rinkinį šventėms, tačiau ar turite tokį, tik skirtą pavasariui? Verta pakeisti įprastas lėkštes į dekoruotas pavasariškais elementais, pavyzdžiui, paukščių ar augalų motyvais.
 
  • Paukščių narvelis – pavasarinis dekoro elementas. Įsigyti gyvą paukštį – ne kiekvienam. Jais reikia rūpintis, valyti narvelį, šerti. Ne visiems ir patinka jų čiulbėjimas iš pat ankstyvo ryto. Tačiau antikvarinį paukščių narvelį galima panaudoti namų puošyboje ir kitaip. Paprastai tokie narveliai būna labai stilingi. Į vidų galima įdėti žydinčių augalų vazonų arba dekoratyvinį lizdą su kiaušiniais. Pavasariška ir ypač tinka, artėjant šv. Velykoms…
 
  • Pats paprasčiausias būdas pakeisti namų interjerą – perstumdyti baldus. Kitoje vietoje pastatyta sofa, stalas ar fotelis akimirksniu sukurs naujumo įspūdį.
 

Taigi, pavasariškai atnaujinti namus galima ir neišleidžiant daugybės pinigų. Kartais reikia vos kelių nedidelių pakeitimų, kad namai pasikeistų neatpažįstamai į gerąją pusę. Vos keli pakeitimai ir jūsų namai atrodys taip, lyg būtumėte pasisamdę brangų interjero dizaino specialistą. Tik nuo jūsų priklauso, ar atskleisite tiesą apsilankiusiems svečiams, ar pasilaikysite sau.