Ar nedidelis nusižengimas dietai gali turėti teigiamą poveikį svorio metimo procesui? Mokslininkai pabrėžia, kad taip. Pasak jų, leidžiant sau vieną dieną per savaitę nesilaikyti jokių dietų, lengviau pasiekti užsibrėžtą tikslą.

 

dietoms ne

Kokia prasmė daryti įkrovos dieną?

 

Kiek žmonių, tiek nuomonių… Kai kas pasakys, kad įkrovos arba sukčiavimo (angl. Cheat days) dienos pasmerkia dietą nesėkmei. Kiti sako, kad tai darant kartą per mėnesį dietai nepakenksime. Taip pat yra dietų, leidžiančių sukčiauti kartą per savaitę. Kartais vadinamoji įkrovos dieta skatina pamiršti apie bet kokią savikontrolę ir persivalgyti saldumynų. Dauguma mitybos specialistų sutinka, kad dieta turėtų būti ne tam tikras gyvenimo laikotarpis, o kasdieniai, sveikos mitybos įpročiai ir valgymo rutina. Jei jūsų mityba kasdien sveika ir subalansuota, jeigu reguliariai mankštinatės, tai kartais suvalgius tiek, kiek telpa, neturėtų būti labai blogai. Subalansuotas ir sveikas kasdienis valgymas yra sveiko kūno raktas, tačiau taip pat svarbu, siekiant laimės, patenkinti ir žmogaus psichinius poreikius. Gyvename tik kartą ir verta tai prisiminti.

 

Ką valgyti dieną be dietų?

 

Čia receptų neduosime. Kodėl? Nes tai sukčiavimo diena! Šios dienos prasmė yra ta, kas mes valgome būtent tai,  ko norime. Tai panašu į apsilankymą kokioje nors viešojo maitinimo įstaigoje, kuriose siūloma paragauti 30 skirtingų patiekalų. Klientas gali rinktis bet kurį iš jų. Tik nuo paties žmogaus priklauso, ar jo mitybos nuodėmės bus lengvos, ar sunkios. Pica nelygu picai. Vienas mėsainis neprilygsta kitam mėsainiui. Kituose restoranuose tie patys patiekalai skirsis riebalų kiekiu ir kalorijomis. Net nesilaikant dietų galima pabandyti valgyti sąmoningai ir protingai. Taip galite leisti veikti vaizduotei ir pašėlti!

 

Kaip elgtis dieną be dietų?

 

Įkrovos diena gali praeiti taip, kaip daugiau ar mažiau buvo planuota. Gali būti keli scenarijai ir iš tikrųjų mus riboja tik vaizduotė. Į ką reikėtų atsižvelgti tokiomis dienomis, kad po to nereikėtų labai savęs graužti? Štai keli patarimai.

 
  • Kalorijų kontrolė. Naudokite internetines skaičiuokles, kad paskaičiuotumėte patiekalų, kuriuos norite valgyti įkrovos dieną, kaloringumą. Suplanuokite jų skaičių ir užsirašykite suvalgytus patiekalus ar saldumynus. Kitą dieną bus galima šiek tiek sumažinti kalorijų suvartojimą arba tiesiog labiau paprakaituoti sporto salėje. Skaičiuodami kalorijas, jausite kontrolę ir daugiau pasitikėjimo viskuo.
 
  • Apsipirkti iš anksto – jei norite patys gaminti maistą. Įkrovos dienas taip pat reikia planuoti ir iš anksto susidaryti pirkinių sąrašą. Emocijos yra mūsų priešas perkant maisto produktus prekybos centruose. Kai įžengi į parduotuvę galvodamas: „O, aš šiandien išprotėsiu!”, tai gali baigtis blogiau nei tuo atveju, nei šie pirkiniai jau buvo anksčiau sudėti į pirkinių krepšelį ir parsinešti namo.
 
  • Pavalgyti prieš einant apsipirkti – nieko nėra blogiau, nei einant į maisto prekių parduotuvę jaustis alkanam. Tada pradedame valgyti akimis. Labai dažnai prekybos centruose purškiami kvapai sukelia nesąmoningą alkio jausmą. Šviežios duonos kvapas… Kas to nežino? Gerai pavalgykite prieš apsipirkdami, kad neprisipirktumėte to, ko nereikia ir ko iš tikrųjų nė nenorite.
 
  • Eiti į mažesnę parduotuvę, nes didesnėje yra daugiau spąstų. Mums patinka rinktis. Ir kuo daugiau renkamės, tuo daugiau norime. Vėl ir vėl. Gal geriau užuot važiavus į didelį prekybos centrą apsipirkti vietinėje maisto parduotuvėje ir tuo pačiu paremti vietos verslą? Taip pat reikėtų atsiminti, kad kuo didesnė įmonė ar parduotuvė, tuo daugiau ji išleidžia gudrybėms ir spąstams, prekių demonstravimui, kurie skirti tik tam, kad pirkėjai daugiau pirktų.
 

Ar egzistuoja sveika diena be dietų?

 

Žinoma, yra sveika įkrovos diena! Sveika kūnui ir sielai. Šią dieną galima tiesiog rinktis kaloringesnį, bet sveiką maistą: riešutus, sėklas, kokybišką juodąjį šokoladą, viso grūdų miltų gaminius, kruopas, kokybišką mėsą, nerafinuotus augalinius aliejus ir kt. Tiesiog valgykite tai, ko norite, neskaičiuokite kalorijų, nebijokite kartais net jų šiek tiek padauginti, bet maistą stenkitės rinktis tikrai kokybišką ir sveiką.