„Šlovinsiu Kalėdas savo širdyje ir stengsiuosi išsaugoti jų dvasią ištisus metus“, – sakė anglų rašytojas Charlesas Dickensas. Po to, kai išpakuojamos dovanos, nupuošiamos kalėdines eglutės, išjungiamos lempučių girliandos ir visos šventinės vaišės lieka praeityje, gali užklupti liūdesys, ypač, jei po švenčių kišenėse švilpauja vėjai. Po švenčių slogutis kiekvienam gali pasireikšti savaip ir nuo gali būti sunku pabėgti. Tačiau nebūtinai taip ir turi būti! Melancholišką nuotaiką po Kalėdų ir Naujųjų metų padės praskaidrinti šie patarimai.

 

sventes

10 patarimų, kaip įveikti liūdną nuotaiką po švenčių:

 
  • Viską, kas netinka, grąžinti į parduotuves iš karto po švenčių. Taip pat per vieną dieną išnaudoti visus gautus dovanų čekius, pasikeisti netinkamų dovanotų drabužių dydžius į sau tinkamus ir pan.
 
  • Leisti mažiau laiko socialiniuose tinkluose ir dažniau susitikti akis į akį su draugais. Nors dėl socialinių tinklų susiekti su draugais tapo labai paprasta, tačiau, jeigu po švenčių užpuola liūdesys, geriau susitikti gyvai, o ne bendrauti per „Facebook“, „Instagram“ ar „Snapchat“.
 
  • Sveikai maitintis, gerai išsimiegoti  ir daugiau sportuoti. Per šventes dauguma atleidžia vadeles – valgo daug, miega mažai ir nesilanko sporto salėje. Todėl šventėms pasibaigus reikėtų vėl grįžti prie senų gerų įpročių. Nustoti užkandžiauti, valgyti mažesnėmis porcijomis, bet sveiką ir subalansuotą maistą. Miegoti 8 val. per naktį. Kasdien skirti bent 15 – 20 min. mankštai. Net trumpas pasivaikščiojimas lauke gali padėti pagerinti nuotaiką.
 
  • Pradėti naują projektą. Nėra nieko veiksmingesnio, norint atskratyti pošventinio slogučio, kaip pradėti naują projektą. Pavyzdžiui, galima išsikelti tikslą perdažyti kambarį, užsisakyti sėklų ir sodinukų pavasariniams darbams sode ir darže, įsigyti naujų prietaisų, paieškoti naujos transporto priemonės, susirinkti informaciją apie galimybes tęsti studijas.
 
  • Būti užimtiems. Nieko neveikimas skatina niūrias mintis, todėl rekomenduojama susidaryti būtinų padaryti dalykų sąrašą ir jo laikytis. Galima pasinerti į darbus, stengtis būti nuolat užimtiems.
 
  • Būti dėkingiems. Kiekvieną rytą pabudus reikėtų skirti bent kelias minutes pamąstyti apie tai, už ką esate dėkingi šiame gyvenime. Padėkokite visatai už tai, kad esate gyvi, už šeimą, draugus, darbą, namus, kuriuose gyvenate, sveikatą.
 
  • Kažką padaryti dėl kitų. Daryti gerus darbus ilgai neužtrunka ir nereikalauja didelių pastangų. Jeigu pažįstate kažką, kas retai išeina iš namų, atraskite šiek tiek laiko jį aplankyti ir pabūkite kartu su tuo žmogumi. Paaukokite labdarai. Savanoriaukite. Jums neįtikusias dovanas (netinkamo dydžio, spalvos ar šiaip nepatikusius daiktus) perdovanokite tiems, kuriems labiau jų reikia – gali būti, kad kažką labai pradžiuginsite.
 
  • Planuoti kažką ypatingo. Tai, pavyzdžiui, gali būti vakaras su mylimuoju, diena spa centre, romantiška vakarienė arba lėktuvo bilietų ir viešbučių paieška vasaros atostogoms.
 
  • Išvykti į trumpą kelionę. Net vienos dienos išvyka gali praskaidrinti nuotaiką ir padėti susigražinti normalią emocinę būklę. Dar geriau, jei galite išvykti į savaitgalio kelionę, bet, jei po švenčių reikia stipriau susiveržti diržus, tiks ir vienos dienos išvyka kur nors ne itin toli.
 
  • Susirasti hobį. Tikrai yra kažkas, ką norite daryti, bet vis atidėliojote, nes neva neturite laiko, energijos ar išteklių. Tačiau galbūt dabar yra pats tinkamiausias laikas skirti laiko savo pomėgiams. Naujas pomėgis suteiks motyvacijos, todėl metų pradžia bus puiki!