Geriausios mintys gali ateiti į galvą pačiose netikėčiausiose vietose ir situacijose: vaikščiojant parke, žaidžiant su augintiniu, juokaujant su draugais, prieš pat miegą ar pabudimą. Dažniausiai žmonės net nesigilina, nei kodėl, nei kokiomis aplinkybėmis, į galvą atėjo geniali mintis. Juk svarbiausia ir yra pati mintis. Kai kuriose vietose genialios mintys aplanko dažniau. Viena iš tokių vietų – dušas.

 

Kodėl dušas? Todėl, kad dušas – tai kasdienis, monotoniškas ritualas, visą laiką atliekamas taip pat. Maudantis duše neapkraunamos smegenys nauja informacija. Paprasti veiksmai atliekami mechaniškai, todėl mūsų mintys gali klajoti. Prausiantis duše paprastai žmonės ką nors galvoja, svarsto, svajoja, taip ir gimsta pačios geriausios idėjos.

 

Mokslininkai teigia, kad svajojant atpalaiduojama kaktos srities smegenų žievė, atsakinga už sprendimų priėmimą, veiklos planavimą, elgesį. Taip pat ji sužadina kitas smegenų dalis, todėl mąstymas būna kūrybingesnis, pastebimos detalės ir sąryšiai, kurie kitu atveju tarsi pamirštami. Tuo tarpu, kai mąstoma įtemptai ir sukoncentruojamas dėmesys į vieną dalyką, dirba tik tam tikros smegenų sritys. Nenuostabu, kad tuo metu pamirštama daugybė svarbių dalykų. Mintys tarsi išsilaisvina maudantis duše arba bėgiojant rytais.

 

Pagaliau rastas atsakymas, kodėl patys kūrybingiausi žmonės yra labai išsiblaškę. Ne tokiems kūrybingiems žmonėms dušas – tai ta priemonė, kuri išblaško, taigi ir skatina kūrybingumą. Maudantis duše sunku sutelkti dėmesį, nes mintys klajoja nuo vieno dalyko iki kito. Galų gale gimsta geniali idėja tarp kitų, dažnai niekuo nesusijusių minčių. Be to, dušas veikia raminamai. Nurimęs žmogus tampa kūrybingesnis, geba visą informaciją sudėlioti į savo vietas.