Ir džiaugsme, ir varge… O gal tik dėl savęs nesuvokimo, siekio nuslėpti lytinę orientaciją ar noro pasipelnyti? Kartais tuokiamasi visai ne dėl meilės, o slaptų kėslų ar tiesiog nepagrįstų lūkesčių.

 

santuoka

Eltonas Johnas – vedė moterį tikėdamasis išsigelbėti

 

Vienas sėkmingiausių visų laikų atlikėjų muzikuoti pradėjo anksti – prie pianino sėdo būdamas 4-erių. Jo tėvas grojimo ir dainavimo nelaikė vyrišku užsiėmimu, todėl vis liepdavo atrodyti ir elgtis vyriškai. Jau tada E. Johnas jautė, kad stereotipinis stipriosios lyties atstovo vaidmuo – ne jam. Vyras prisipažino, kad ryškų įvaizdį iš dalies paskatino tėvas – tai tapo maištu prieš jį. Visgi prireikė laiko, kad žymusis britų muzikantas visiškai suprastų, kas iš tiesų slepiasi po ryškiu maskarado įvaizdžiu. Šiandien apie E. Johno homoseksualumą žino visas pasaulis, todėl žinia, kad būdamas 19-os susižadėjo su Linda Woodrow ir mėgino dėl jos žudytis, gali būti netikėta. Mergina tada iškėlė ultimatumą – arba ji, arba muzika. Tai įžymybę privertė išgerti migdomųjų ir atsukti dujų čiaupą virtuvėje. Tiesa, mirti veikiausiai nenorėjo, nes paliko pravirą langą… Po dešimtmečio vyras davė interviu žurnalui „Rolling stones“ ir prisipažino esąs biseksualus – tąkart pasakyti tikrąją tiesą pritrūko drąsos. Galbūt ir pats nebuvo tikras, kokie jausmai verda širdyje, mat 1984 m. vedė artimą bičiulę Renate Blauel. Šį žingsnį galėjo paskatinti ir tai, kad garsiai prabilus apie netradicinę lytinę orientaciją nuo atlikėjo nusisuko nemažai gerbėjų. Dėl to reikėjo patvirtinti, kad yra „normalus“. Šis gyvenimo etapas buvo nelengvas, jį lydėjo narkotikai, besaikis alkoholio vartojimas, bulimija ir su tuo susiję sveikatos sutrikimai. Tuokdamasis muzikantas tikėjo, kad santuoka suteiks laimės, bet ji truko vos 4 m. Nenuostabu žinant, kad prieš vedybas sklido kalbos apie tai, kad vyras būsimą žmoną apgaudinėjo su buvusiu vaikinu. Pasakota, kad likus vos 2 dienoms iki piršlybų su juo ir dar vienu sekso paslaugas teikiančiu vyru linksminosi viešbučio kambaryje. Kurį laiką atrodė, kad pora išties laiminga, viešumoje dainininkas atrodė labai palaikantis ir jausmingas sutuoktinis. Tačiau namuose, kai pora pasislėpdavo nuo smalsių aplinkinių žvilgsnių, virė kitoks gyvenimas: jiedu miegojo atskiruose kambariuose, vyras ir toliau slapta susitikinėdavo su meilužiais – santuoka pamažu griuvo. 1988 m. oficialiai pasuko skirtingais keliais. 1992 m. E. Johnas pagaliau prisipažino, kad yra homoseksualas. Dar po metų užmezgė romaną su dabartiniu sutuoktiniu, buvusiu reklamos vadovu, kino kūrėju Davidu Furnishu. Jiedu aukso žiedus sumainė 2014 m. ir augina 2 įvaikintus sūnus. Viename interviu kalbėdamas apie buvusią žmoną vyras prisipažino, kad gailisi, jog ją įskaudino, be to, tvirtino, kad ją tikrai mylėjo. Pati Renate po skyrybų pasitraukė iš viešo gyvenimo ir apie santuoką viešai niekada nekalbėjo.

 

Oscaras Wildeʼas ir nenugalima trauka jaunuoliams

 

XIX a. Anglija buvo labai konservatyvus ir puritoniškas kraštas, tad pritapti prie tokios visuomenės ekscentriškam airių kilmės menininkui nebuvo jokių šansų. Iš pilkos visuomenės jį išskyrė netradicinė išvaizda: ryškūs apdarai, netipinė ilgų plaukų šukuosena, ekscentriškas gyvenimo būdas, ką jau kalbėti apie homoseksualumą, kuris to meto Anglijoje laikytas nusikaltimu. Natūralu, kad vienas žymiausių Viktorijos laikų dramaturgų savo lytinę orientaciją bandė slėpti. Kurgi geriau pasislėpti nei po santuokos priedanga? Būdamas 30-ies vedė už save 4 m. jaunesnę Constance Lloyd. Ji buvo protinga ir išsilavinusi, nebijojo garsiai dalytis savo nuomone apie tai, kas to meto visuomenėje moterims buvo nepriimtina. Atrodė, kad dviejų drąsių maištininkų santuoka iš tiesų gali būti vykusi. Be to, netrukus po vedybų rašytojas žmonai rašė: „Be tavęs jaučiuosi it neužbaigtas“ ir ragino bičiulius taip pat greičiau tuoktis. Pora susilaukė 2 sūnų, kuriais O. Wildeʼas iš pradžių labai didžiavosi. Deja, po antrojo gimimo žmona pastebėjo keistą vyro potraukį jauniems vyrams. Dramaturgas vis daugiau laiko leido ne namuose, o viešbučių kambariuose. Moteris gana greitai suprato, kad sutuoktinis yra homoseksualas. Visi įtarimai galutinai pasitvirtino 1891 m., kai į viešumą iškilo Oscaro santykiai su 16 m. jaunesniu markizo Queensberyʼio sūnumi Alfredu Douglasu. Dailiosios lyties atstovė neapsikentė išdavystės, todėl paliko vyrą ir išsikraustė į užsienį. Menininkas 1895 m. markizo buvo apkaltintas dėl homoseksualių santykių ne tik su jo sūnumi, bet ir dar 12 jaunų vaikinų. Bičiuliai rašytoją ragino sekti žmonos pavyzdžiu ir bėgti į Prancūziją, kur už neįprastą lytinę orientaciją nebuvo baudžiama. Tačiau vyras patarimo nepaklausė ir buvo nuteistas 2 m. praleisti sunkiųjų darbų kalėjime. Kai išėjo į laisvę, pakeitė tapatybę ir išvyko į Prancūziją, kur ir mirė sulaukęs 46-erių.

 

Michaelio Jacksono santuoka – tik dėl vaikų

 

Popmuzikos karaliumi tituluojamo vyro gyvenimas iki šiol gaubiamas daugybės paslapčių bei intrigų. Santuoka su slauge Debbie Rowe – dar viena spalvingos biografijos dalis. Dainininkas metais už save jaunesnę moterį vedė būdamas 38-erių, praėjus vos keliems mėnesiams po nutrauktos santuokos su Elvio Presleyʼio dukra Lisa. Kalbėta, kad su ja vedybos organizuotos tik tam, kad Michaelis atsikratytų jam klijuojamos pedofilo etiketės. O santuoka su Debbie muzikantui padovanojo galimybę tapti tėvu. Kaip kalbėta vėliau, tai ir tebuvo vienintelė priežastis, kodėl vyras nusivedė buvusią slaugę prie altoriaus. Tiesa, ne visai prie jo – vedybos buvo slaptos, vyko viename Sidnėjaus (Australija) viešbučių koncertinio turo „HIStory“ metu, jose dalyvavo vos keletas žmonių. Vedybų metu Debbie vilkėjo tuoktuvėms neįprastą juodą suknelę. Jau tuomet ji laukėsi ir po 4 mėn. scenos karaliui pagimdė pirmagimį Michaelį Josephą Jacksoną. Maždaug po 14 mėn. gimė dukra Paris Michael Katherine Jackson. Žmona 2003 m. prisipažino, kad atžalas gimdė dėl sutuoktinio, o savęs niekada nelaikė tikra jų motina. „Tėvų vardas yra užsidirbamas. Nedariau visiškai nieko, kad jį pelnyčiau. Visomis tėviškomis problemomis rūpinosi Michaelis“, – prisipažino moteris. Ji teigė, kad niekada nekeitė vaikams sauskelnių, nesikėlė dėl jų naktimis – viską darė M. Jacksonas. Sklido kalbos, kad moteris net nebuvo biologinė vaikų motina, esą tik juos išnešiojo, todėl lengvai atsisakė motinystės teisių už 8,5 mln. JAV dolerių (7,68 mln. eurų). 1999 m. pora pasuko skirtingais keliais. Oficiali skyrybų priežastis – Debbie negalėjo pakelti viešumos. Visgi gerokai vėliau, jau po įžymybės mirties, dailiosios lyties atstovė prasitarė, kad vedybos tebuvo priedanga. Taip pat prisipažino, kad buvo apvaisinta dirbtiniu būdu ir su M. Jacksonu lytiškai nesantykiavo. Maža to, anot jos, pagimdyti vaikai nėra garsaus dainininko biologiniai vaikai, nes buvo apvaisinta kito vyro sėkla. Beje, jauniausias Michaelio sūnus taip pat pagimdytas surogatinės motinos, kurios tapatybė yra nežinoma.

 

Anna Nicole Smith tuokėsi dėl išskaičiavimo?

 

Moteris gyveno trumpai, bet audringai. Jos vaikystė buvo gana sunki – augo be tėvo, kuris šeimą paliko, kai Anna buvo kūdikis. Dramatiškai prasidėjęs gyvenimas dramų nestokojo ir vėliau. Būdama paauglė darbavosi vietiniame greitojo maisto restoranėlyje, kur susipažino su virėju Billy Smithu, nuo kurio būdama 17-os pastojo. Jiedu greitai susituokė. Santuoka ilgai netruko, o mergina negalėjo susitaikyti, kad jos gyvenimas toliau bėgs nykiame Teksaso miestelyje. Jaunuolė svajojo apie šlovę, turtus ir gyvenimą kaip Marilyn Monroe. Jai teko darbuotis įvairiose vietose. Galiausiai paliko savo sūnų prižiūrėti mamai ir išvažiavo į Hjustoną, kur šoko striptizo klube. 1991 m. čia susipažino su Teksaso naftos magnatu J. Howardu Marshallu II. Nuo tada svajonės ėmė pamažu pildytis. Mergina nusifotografavo nuoga, nuotraukas nusiuntė „Playboy“ ir gavo pasiūlymą pozuoti legendiniam Hugho Hefnerio suaugusiųjų žurnalui. Taip pat tapo „Guess“ mados namų reklaminiu veidu, nusifilmavo keliose nedidelėse filmo rolėse. Demonstruodama seksualius kūno linkius ji tikrai panašėjo į išsvajotąją Marilyn Monroe. Seksualiu įvaizdžiu traukė tiek žiniasklaidos, tiek vyrų dėmesį. Blondinė naudojosi šiuo privalumu: būdama 26-erių susituokė su 89-erių J. Howardu Marshallu II. Didžiulis sutuoktinių metų skirtumas iš karto sukėlė įtarimą, kad gražuolė ištekėjo dėl pinigų. Kaip rašyta žurnale „People“, iškart po tuoktuvių moteris pamojavo vyrui ir pranešė jam, kad išvyksta dirbti į Graikiją. Pasakojama, kad Anna su vyru niekada negyveno, nesimylėjo, bučiavosi į lūpas ne daugiau nei 10 kartų. Nepaisant to, moteris tvirtino, kad myli sutuoktinį ir amžiaus skirtumas nesvarbu. Santuoka ilgai netruko – po 14 mėn. turtuolis mirė. Netrukus našlė pareiškė, kad jai priklauso pusė vyro turto. Nors testamente nebuvo paminėta, tikino, kad taip susitarė žodžiu. Gražuolė metų metus teismuose kovojo su buvusio sutuoktinio sūnumi, mėgindama prisiteisti bent dalį turto (apie 450 mln. JAV dolerių (apie 406 mln. eurų), bet pastangos buvo bevaisės. Tačiau dailiosios lyties atstovė iš leidinio „New York magazine“ prisiteisė 5 mln. JAV dolerių (apie 4,52 mln. eurų) už tai, kad be sutikimo publikavo jos nuotrauką. Nei pinigais, nei ilgai trunkančiu žinomumu A. Nicole Smith džiaugtis neteko – 2007 m. rasta viešbučio kambaryje Floridoje. Nustatyta, kad mirė, nes perdozavo įvairių vaistų. Beje, nuo to paties po kelių dienų mirė ir jos sūnus, kuriam buvo vos 20 m.
 
Įdomu

 
  • Apie 75 % santuokų iš reikalo (siekiant pasipelnyti ar kt.) baigiasi skyrybomis.
  • Prancūzijoje legalu susituokti su mirusiu žmogumi. Tiesa, tam reikalingas prezidento leidimas.
  • Dauguma susituokusių porų laimingiausios jaučiasi 3 santuokos metais.
  • Nuo 2013 m. Irane galioja įstatymas, leidžiantis vyrams vesti įvaikintas ne jaunesnes nei 13 m. mergaites.
  • Senovės romėnų imperatorius Neronas buvo vedęs jaunuolį, kurį prieš tai iškastravo.
  • 1776–1967 m. JAV buvo draudžiamos santuokos tarp skirtingų rasių atstovų.
  • Ilgiausia registruota santuoka truko 92 m. ir 12 dienų.
  • Vietname prieš santuoką abu partneriai turi pateikti pažymą, kad yra psichiškai sveiki.