Visuomenė galėjo atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį atnaujintą daugiabutį Metų renovacijos projekto rinkimuose, kuriuos kovo 13 – balandžio 8 d. organizavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Trys iš 15 dalyvavusių daugiabučių susilaukė daugiausiai skaitytojų dėmesio ir tapo laimėtojais: du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24.

 

pirma fotro

 

Klaipėdos renovacijos pasididžiavimas

 

Klaipėdoje, Vingio g. 35 daugiabučio butų savininkai tapo pirmaisiais savo rajone modernizavusiais savo daugiabutį. To rezultatas – gražus, patogus bei žymiai energiškai efektyvesnis pastatas. Gyventojai buvo susipažinę su renovacijos teikiamomis naudomis, o jų pavyzdžiu pasekė ir kaimynai iš gretimo daugiabučio, kurie taip pat pradėjo namo modernizaciją.

 

Rasa Rimaitė, Klaipėdoje daugiabučių namų renovaciją administruojančios įmonės direktorė, kviečia gyventojus nedvejoti ir drąsiai pritarti dalyvavimui daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje.

 

„Tai programa, kurią remia valstybė. Tiek pati programa, tiek projektai ir rangos darbai yra tikrinami atsakingų institucijų, projektas yra nuolat prižiūrimas – statybos darbus tikrina statybos inspekcija, o visą procesą koordinuoja APVA už projektus atsakingi specialistai. Svarbu nepamiršti, kad iš pradžių gąsdinančias aukštas kainas kompensuoja nedideli kaštai už šildymą, pakilusi būsto vertė, pasikeitusi aplinka ir gyvenimo komfortas“, – sako abiejų Klaipėdos Metų renovacijos rinkimus laimėjusių daugiabučių renovaciją administravusios įmonės direktorė.

 

Modernizuotame daugiabutyje buvo įdiegta daug įvairių energinį efektyvumą didinančių priemonių, taip pat neatpažįstamai pasikeitė daugiabučio išorė – jis buvo perdažytas, įrengti vienodi balkonai. Nors modernizuotas daugiabutis atrodo lyg būtų visiškai naujas, visgi išlaidos nebuvo žymiai aukštos, nes gyventojai rinkosi nebrangias, tačiau ilgaamžes medžiagas.

 

B energinio efektyvumo klasę daugiabutis pasiekė tik modernizacijos dėka. To sėkmė privalumas – net virš 60 proc. sutaupomas šilumos kiekis, taigi sparčiai augant šildymo kainoms, gyventojai to nejaučia taip žymiai, kaip gyvenantys neatnaujintuose daugiabučiuose.

 

zenklas_2015 04 13

 

Atnaujinti balkonai pakeitė daugiabučio veidą

 

Atnaujinti daugiabučiai atrodo lyg nauji, dėl smarkiai pakitusios jų išvaizdos. Puikus to pavyzdys – antrasis Metų renovacijos projekto laimėtojas – daugiabutis Klaipėdoje, Veterinarijos g. 29.

 

Motyvuoti kylančių šildymo kainų ir noro komfortiškai gyventi, gyventojai ryžosi svarbiam žingsniui – savo daugiabučio renovacijai.

 

Modernizuotas daugiabutis pasiekė C energinio efektyvumo klasę, taigi kylančios šilumos kainos nėra tokios baisios gyventojams. Dėl atnaujintų balkonų į butus patenka daugiau šviesos, išaugo ir nekilnojamojo turto vertė. Gyventojai tausoja ir prižiūri laiptines bei kiemus, nes suprato, kad gražioje aplinkoje gyventi smagiau.

 

Nuoseklus darbas garantuoja sėkmę

 

Po konsultacijos su renovacijos specialistais daugiabučio Telšiuose, Vilniaus g. 24, gyventojai tvirtai pasiryžo modernizuoti savo gyvenamąjį namą.

 

„Renovavus daugiabutį pasiekiama visai kita gyvenimo kokybė – graži ir tvarkinga aplinka, mažiau išlaidų komunaliniams mokesčiams. Tai darosi vis svarbiau kainoms už šildymą nuolat augant. Kuo toliau, tuo rečiau gyventojus tenka įkalbinėti modernizuoti daugiabutį – daugelis jų puikiai susipažinę su renovacijos naudomis ir patys supranta, kad siekiant patogesnio gyvenimo tai būtina. O jau renovuotų daugiabučių gyventojai džiaugiasi ir dėkoja“, – teigia Gintautas Mockus, bendrijos pirmininkas.

 

Įvairios energinį efektyvumą didinančios priemonės buvo įdiegtos namo modernizacijos metu, o viena iš labiausiai pasiteisinusių – individualios sunaudotos šilumos apskaita, kurios dėka gyventojai moka tik už tą kiekį energijos, kurį jie sunaudoja. Dabar gyventojai gali kambariuose reguliuoti šilumą ir pasirinkti tinkamą temperatūrą, o žiemos metu nereikia nei šalti, nei kaisti, o vasarą galima mėgautis vėsa.

 

Daugiabučio atnaujinimas lėmė energinio efektyvumo klasės pakilimą iš E į B, o gyventojai dabar už šildymą moka 50 proc. pigiau. Taip pat pasikeitė ir gyvenimo kokybė bei pakilo butų kainos vertė. Atnaujintas daugiabutis suteikė motyvacijos ir kaimyniniam daugiabučiui – šiuo metu jo gyventojai jau turi patvirtintą modernizacijos investicijų planą.