Ilgai lauktas pavasaris pagaliau atėjo! Dienos kasdien tampa vis ilgesnės, šiltesnės. Net žmonės, atrodo, tampa laimingesni. Kartu su atbundančia gamta norisi ir atsinaujinti savo stilių ir drabužinę. Norisi kuo greičiau nusimesti sunkius žieminius paltus ir įsileisti į spintas gaivų ir ryškiaspalvį pavasarį. Nors kiekvieną sezoną pučia nauji madų vėjai, tačiau nebūtina drabužinę atnaujinti iš pagrindų. Užtenka įsigyti vieną arba kelis drabužėlius, batelius ar aksesuarą, kad pajustumėte tą ypatingą pavasario atmosferą ir dažniau šypsotumėtės.

 

"stilius"

Suknelė, atidengianti abejus pečius. Praėjusiais metais mados viršūnėje buvo suknelės, atsidengiančios vieną petį. Tokios suknelės atrodė šventiškai ir stilingai, tiko net ypatingoms progoms, pavyzdžiui, mokyklos išleistuvėms arba šeimos šventėms. Nors tokios suknelės vis dar madingos, tačiau 2016 metų klyksmas – laisvai krentančios suknelės, atidengiančios abejus pečius. Šia suknele vilkinti dailiosios lyties atstovė atrodo kaip nepataisoma romantikė ir vilioklė.

 

Įsispiriami lygiapadžiai bateliai. Jie šiek tiek primena šlepetes, tačiau tai tik į gerą. Šie bateliai labai patogūs, todėl idealiai tinka prie kasdienės aprangos.

 

Deginta oranžinė spalva. 2015 metais vienas iš madingiausių buvo prigesintos geltonos atspalvis. Tačiau 2016-aisiais norisi kažko naujo ir gaivaus. Šį pavasarį reikėtų išdrįsti ir įsigyti ką nors šio ryškaus atspalvio, pavyzdžiui, bliuzoną arba laisvalaikio batelius.

 

Į apačią paplatintos ir patrumpintos kelnės. Tokias kelnes siūloma derinti su laisvalaikio bateliais arba klumpėmis – storapadžiais mediniais batais.

 

Labai aptempti džinsai su laisvomis, plačiomis palaidinėmis arba marškiniais. Toks klasikinis derinys paslepia figūros trūkumus, nukreipia dėmesį nuo probleminių zonų (pilvo ir sėdmenų). Prie tokių džinsų galima vilktis klasikinius, baltus marškinius arba bohemiško stiliaus palaidinę.

 

Rankinės su kutais. Rusvų atspalvių rankinės su kutais mena aštuntąjį XX amžiaus dešimtmetį ir „gėlių vaikus“. Labai stilingai atrodytų kartu su į apačią paplatintomis ir patrumpintomis kelnėmis.

 

Suknelės ir sijonai, marginti ramunėmis (saulutėmis). Pavasarį vėl mados topuose karaliauja gėlių raštai. Tačiau priešingai nei praeitais metais jie mažiau spalvingi. Dabar stilingiausiai atrodo baltų ramunių raštai ant suknelių ir sijonų. Tai ne mažiau romantiškas ir gaivus įvaizdis nei ryškiaspalvių gėlių raštai ant audinio. Jeigu norisi kažko ryškiau, galima rinktis drabužius ir su spalvotų gėlių raštais. Tačiau stilingiau būtų, jei spalvotos gėlės būtų juodame arba kitų tamsių spalvų fone.

 

Paprastos, juodos antkaklės. Žvelgiant į 2016 metų madas galima pastebėti bendrą tendenciją – vis labiau populiarėja paprastumas, saikingumas ir neutralumas. Ir ne tik drabužiuose, bet ir aksesuaruose. Štai užsienio mados tinklaraščiai šį pavasarį siūlo įsigyti visiškai paprastą juodą antkaklę. Ji gali būti papuošta nedidele, neiššaukiančia detale, tikru ar dirbtiniu žvilgančiu akmenėliu.

 

Su raišteliais suvarstomos palaidinės. Galvojate kokią palaidinę įsigyti šį pavasarį? Rekomenduojame ieškoti vienspalvės, patrumpintos palaidinės, kurios priekis būtų suvarstytas raišteliais – neprašausite pro šalį!

 

Abstrakcijos. Siūloma rinktis drabužius, dekoruotus įvairiomis abstrakcijomis. Drabužiai gali priminti garsiausius avangardo menininkų kūrinius. Dažnai naudojamos laužytos linijos, vandeninių dažų teptuko potėpiai, dinaminės spalvų paletės ir pan.

 

Optiniai antspaudai. Tai tokie drabužiai, kurių raštai ir marginimas, tarsi sukuria optinę iliuziją. Baltai juoda grafika, kontrastai, spalvos, pasikartojantys elementai. Kartais net gali pasirodyti, kad drabužiai gyvi ir juda. Paprastai kuriama gyvatės judėjimo iliuzija ir naudojamos dvi spalvos.

 

Geometrinės figūros. Tai dar viena 2016 metų tendencija. Įvairios juostos, kreivės ir linijos vis dar aktualios pavasario ir vasaros drabužių kolekcijose.

 

Žvaigždės ir geografija. Kelionių motyvai – įkvepianti mados tendencija. Juk šylant orams, vis dažniau pagalvojama apie atostogas ir keliones. O tokia apranga tik dar labiau paskatins nors mintimis keliauti po tolimiausius kraštus, atrasti nežinomus žvaigždynus… Taip pat vis dar madingi gyvūnų antspaudai ir įvairūs užrašai.

 

Labai ilgi auskarai. 2015 metais stilinga buvo vieną ausį puošti vienokiu auskaru, kitą – kitokiu. Auskarai turėjo būti smulkūs. O šiais metais galima ausis puošti drąsiau. Rekomenduojama įsigyti labai ilgus auskarus. Kad šis grožis būtų visiems matomas, plaukus patariama sušukuoti taip, kad nekristų ant ausų.