Šaltuoju metų laiku labiausiai kenčia veidas: dėl stingdančio šalčio lauke ir šilto, bet sauso uždarų patalpų oro. Tačiau šiuo ypatingu metu galima išvengti dažnai pasitaikančių odos problemų, laikantis keleto taisyklių, kaip taisyklingai prižiūrėti odą.

 

grozis

Geri patarimai, kaip paruošti odą šalčiams:

 
  • Pasirinkti tinkamą odos valymo būdą. Veidą prausti kambario temperatūros (22 – 25°) vandens, nes karštas arba šaltas vanduo gali pažeisti odos kraujagysles. Žiemą sausą odą geriausia valyti miceliniu vandeniu, o riebią ir probleminę odą – hidrofiliniu aliejumi. Makiažą valyti nenaudojant vandens: su kreminiu valikliu arba pieneliu ir toniku be alkoholiu. Šveitiklį naudoti rečiau.
 
  • Naudotis kosmetologų paslaugomis. Šaltasis sezonas – geriausias laikas atlikti rūgštines veido valymo procedūras kosmetologo kabinete, nes saulės aktyvumas šiuo laikotarpiu yra mažiausias, todėl mažesnė ir pigmentinių dėmių atsiradimo rizika. Būtina pažymėti, kad rūgštines procedūras galima atlikti tik tada, jei oda yra visiškai sveika.
 
  • Pasiruošti ėjimui į lauką. Oda turi visada būti sausa, ypač prieš einant į lauką. Nusiprausus odą būtinai reikia sausai iššluostyti, ypač prie lūpų kampučių ir tarpupirščiuose. Lūpas tepti apsauginiais balzamais, rankas – specialiu, nuo šalčio saugančiu, kremu. Apsauginį kremą rekomenduojama tepti, likus 3 arba bent 1 valandai iki ėjimo į lauką. Nerekomenduojama naudoti vandens pagrindu pagamintus kremus, taip pat tuos, kurių sudėtyje hialurono rūgšties. Rytą tepti apsauginiu kremu, o vakare – kremu, skirtu konkrečioms odos problemoms spręsti. Vakare odą, prieš tepant kremu, naudinga palepinti vitaminų daug turinčiais serumais. Žiemą 2 – 3 kartus per savaitę naudoti drėkinančias veido kaukes, geriausia – vakarais, kai nereikia niekur eiti iš namų.
 
  • Pasirinkti tinkamas priemones. Žiemą oda yra labiausiai neapsaugota, linkusi išsausėti ir nušalti. Todėl šaltuoju metų laiku būtina naudoti apsauginį kremą. Žiemai skirtų kremų sudėtis yra kitokia nei skirtų vasarai, kada pagrindinė jų paskirtis yra drėkinti odą. Žiemą kremas turi apsaugoti odą nuo hipotermijos. Žiemą rekomenduojama naudoti veido, kūno ir rankų apsauginius kremus. Galima rinktis kremus, kurių sudėtyje yra keramidų ir silikono (neleidžia išgaruoti odos drėgmei). Kremas sudaro apsauginę plėvelę, kuri apsaugo odą nuo nušalimo, perkaitimo ir vandens išgarinimo. Geriausi kremai žiemai yra gaminami aliejų pagrindu. Tokie kremai padeda išsaugoti odą elastingą ir švelnią, sulaiko drėgmę, maitina ir drėkina. Puoselėjantį poveikį šaltuoju sezonu turi šie aliejai: raktažolių, juodųjų serbentų, avokadų, abrikosų, migdolų, vynuogių kauliukų, kakavos ir taukmedžių sviestas.
 
  • Odą prižiūrėti ne tik išoriškai. Dėl šildymo sezono išsausėja patalpų odas, todėl jį būtina drėkinti. Nerekomenduojama sėdėti priešais kondicionierių ar šildytuvą. Į kasdienę mitybą įtraukti produktų, gerinančių odos būklę (vitaminai E, A, C, omega 3 riebiųjų rūgščių: žuvų, žalios spalvos daržovių, šviežių vaisių, riešutų ir augalinių aliejų). Vengti alkoholio, žaliosios arbatos ir kavos. Gerti daugiau vandens: bent 6 stiklines per dieną. Jeigu dėl temperatūros svyravimų šaltuoju metų laiku, dažnai kaista skruostai, šiuo metu galima naudoti į raudonį linkusiai odai skirtus kremus, losjonus ir tepalus.
 
  • Nepamiršti rūpintis visu kūnu. Žiemą rekomenduojama rankoms ir kojoms pasidaryti parafino vonelių. Šios procedūros sušildo, pakelia nuotaiką, sumažinti sąnarių ir raumenų skausmą. Parafino procedūras galima atlikti ir patiems namuose. Tam reikės parafino vaško ir specialios vonelės. Kasdien naudoti puoselėjančius kūno odą losjonus, kuriuose būtų taukmedžių sviesto arba kakavos sviesto. Plaukus nuo elektrinimosi saugoti, naudojant stipriai drėkinančias kaukes ir balzamas.