Vasarą daug laiko leidžiame lauke ir lepinamės šiltais saulės spinduliais. Grynas oras į naudą sveikatai, bet karšta saulė ir vėjas gali visai nedžiuginti odos ar plaukų. Tad šiltymečiu būtini tam tikri grožio ritualai ir procedūros.

 

Svarbiausia – apsauga nuo saulės Portrait,Of,Beautiful,Woman,With,Shadows,Of,Palm,Leaf,On

 

Graži oda pirmiausia yra sveika. Norint ją tokią išlaikyti, vasarą itin svarbu saugoti nuo žalingų saulės spindulių. Neatsakingas ir besaikis lepinimasis saule ne tik sausina, sendina bei dirgina odą, bet ir gali paskatinti odos vėžio radimąsi. Siekiant viso to išvengti, būtina naudoti priemones su SPF. Reikalingos kasdien, net kai debesuota. Jeigu lauke būsite ilgiau nei 20 min., nepamirškite atvirų kūno vietų pasitepti apsauginėmis priemonėmis. Saulė aktyviausia 11–16 val., tad šiuo laiku reikia būti itin atsargiems.

 

Apsauginės priemonės nuo saulės etiketėje turi prierašą SPF ir šalia nurodytą skaičių. Jis atskleidžia apsaugos nuo UV spindulių lygį. Kuo didesnis, tuo ilgesnis saugaus buvimo saulėje laikas. Jeigu jautrios odos savininkams be apsauginių priemonių saulėje saugu būti iki 10 min., tai pasitepus apsaugine priemone su SPF 15 šis laikas pailgėja 15 kartų. SPF lygį rinktis atsižvelgiant į odos jautrumą bei tai, ką ketinate veikti. Kasdienai dažniausiai pakanka SPF 15–30. Keliaujant į paplūdimį reikėtų naudoti priemones su SPF 30 ar 50. Atostogaujant šiltuose kraštuose būtinas SPF 50 ar didesnis.

 

Atlikti tyrimai rodo, kad daugelis žmonių priemonių nuo saulės ant odos tepa per mažai arba kūną padengia netolygiai. Labai svarbu, kad toks produktas būtų paskirstytas vienodai ir gana storu sluoksniu. Vidutiniam suaugusiam žmogui vienam kartui reikia apie 4 šaukštelių kremo nuo saulės, kad saugiai ir tinkamai būtų padengtas visas kūnas. Daugumą apsauginių priemonių nuo saulės rekomenduojama užtepti ant odos likus 20–30 min. iki ėjimo į lauką.

 

Dėmesys plaukams

 

Greičiausiai pastebėjote, kad po vasaros plaukai pašviesėja, kartais tarsi nusidažo sruogomis. Saulės poveikis yra natūralus, todėl gali atrodyti, kad tai nekenksminga. Iš tiesų saulės spinduliai veikia panašiai kaip baliklis, kuris keičia ne tik plaukų spalvą, bet ir struktūrą. UVA ir UVB spinduliai plaukus silpnina, sausina, plonina, naikina žvilgesį, gali paskatinti lūžinėjimą, galiukų šakojimąsi, net galvos odos pleiskanojimą. Poveikis žalingas visų tipų plaukams, ypač šviesiems, ploniems, sausiems, neseniai dažytiems, balintiems. Vasarą plaukams kenkia ne tik saulės spinduliai, bet ir sūrus jūros, chloruotas baseino vanduo, karštas vėjas. Štai kodėl šiltymečiu būtina jais kruopščiai rūpintis.

 

Be apsauginių plaukų priežiūros priemonių su SPF saulėkaitoje saugu būti iki 15 min. Būnant ilgiau privalu dėvėti galvos apdangalus. Labai svarbu, kad būtų pagaminti iš natūralių, šviesių (geriausiai atspindi saulės spindulius), orui laidžių ir drėgmę lengvai išgarinančių medžiagų. Kokybiškas galvos apdangalas apsaugos plaukus ne tik nuo alinančių spindulių, bet ir sausinančio vėjo.

 

Saulės spindulių neigiamą poveikį neutralizuojančios priemonės su SPF naudojamos ne tik odai, bet ir plaukams. Todėl vasarą reikėtų dairytis šampūnų, kondicionierių, balzamų, kaukių, purškiklių ir kitų plaukų priežiūros produktų, turinčių SPF. Ekspertai taip pat rekomenduoja vasarą rinktis plaukų priežiūros produktus, kurių pH yra švelniai rūgštinis, t. y. truputį mažesnis nei 5,5 (bet ne 3,5 ar mažesnis). Tokie produktai labiau užveria plaukų žvynelius, todėl jie atsparesni žalingam aplinkos poveikiui.

 

Visais metų laikais plaukams nepakanka vien šampūno ir balzamo. Kartkartėmis būtina naudoti ir intensyvesnio poveikio priemones. Jos ypač svarbios karštą vasarą, mat padeda sustiprinti plaukų struktūrą, stipriai maitina ir drėkina. Šiltymečiu ypač svarbu plaukus drėkinti. 1–2 kartus per savaitę verta palepinti drėkinamąja kauke, pavyzdžiui, su hialurono rūgštimi, Negyvosios jūros mineralais, augaliniais ekstraktais. Taip pat naudingos priemonės su keratinu.

 

Tinkamos makiažo priemonės

 

Dekoratyvinės kosmetikos krepšelis turi atitikti sezoną. Vasarą naudotinos lengvesnės konsistencijos, drėkinamosios kosmetikos priemonės. Idealu, jeigu papildytos detoksikuojančiais komponentais, vitaminais. Net dekoratyvinė kosmetika gali turėti SPF, tad tokioms derėtų teikti pirmenybę. Naudojant netinkamas vasarai priemones oda išsausėja, tai sukelia priešlaikinį jos senėjimą.

 

Dažna problema – per karščius makiažas ilgai neišlieka, nubėga. Pirmiausia reikėtų rinktis tinkamą makiažo pagrindą, atsižvelgiant į odos tipą. Jeigu oda riebi, įsigyti priemonę, kuri reguliuoja riebalų liaukų veiklą, suteikia odai matiškumo. Jeigu oda kaip tik sausa, makiažo pagrindas turėtų drėkinti. Užtepus makiažo pagrindą ir kreminę pudrą, ją reikėtų fiksuoti biria bespalve pudra. Visgi geriausia per karščius makiažo pagrindo apskritai vengti ir tenkintis maskuokliu, kurio pakaks paslėpti problemines vietas. Taip oda galės lengviau kvėpuoti, mažiau kimšis poros. Norint išvengti porų kimšimosi, šiltuoju metų laiku daugiau dėmesio skirti odos valymui, reguliariai šveisti, naudoti valomąsias ir poras sutraukiančias kaukes. Jeigu net ir tuomet poros kemšasi, įprastą dekoratyvinę kosmetiką patartina keisti mineraline.

 

Profesionalios procedūros

 

Kai kurių profesionalių grožio procedūrų vasarą rekomenduojama atsisakyti, pvz., lazerio terapijos, cheminio odos valymo. Visgi yra tokių, kurias atlikti šiltymečiu ne tik saugu, bet ir naudinga.

 

Hialurono rūgšties (HR) užpildai. Hialurono rūgštis natūraliai randama visame žmogaus kūne. Atsakinga už vandens paskirstymą audiniuose, tad nenuostabu, jog plačiai naudojama odos priežiūros priemonėse kaip drėkiklis. Hialurono rūgštis palaiko odos drėgmę, jaunystę ir sveikatą. HR injekcijomis galima koreguoti veido ovalą, lūpų tūrį ir formą, užpildyti susiformavusias raukšles aplink akis, lūpas, kaktoje ir kitose vietose, netgi gydyti nedidelius randus. Procedūrą galima kartoti kas 6–12 mėnesių – iki tiek išlieka ir efektas.

 

Mezoterapija. Injekcinė terapija, kurios metu į probleminės veido ar kūno vietos odą sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Į jų sudėtį įeina vitaminai, aminorūgštys, hialurono rūgštis, antioksidantai ir kitos veikliosios medžiagos. Mezoterapijos procedūros palaiko odos sveikatą, spartina ląstelių regeneraciją, tad saugo odos jaunystę, mažina raukšles, atkuria elastingumą, drėgmės pusiausvyrą, padeda kovoti su celiulitu. Taikoma ir plaukams stiprinti. Geriausiam rezultatui pasiekti atliekamas procedūrų kursas.

 

Mikroadatinė terapija. Specialus prietaisas su miniatiūrinėmis adatėlėmis odos paviršiuje sukuria mikropažeidimus. Jų gijimas skatina natūralią kolageno ir elastino sintezę audiniuose, oda tampa stangresnė, lygesnė, jaunatviškesnė. Mikroadatinė terapija tinkama mažoms raukšlelėms ir kitiems senėjimo ženklams naikinti, strijoms, randams gydyti. Procedūrą galima atlikti ne tik veido, bet ir kaklo, kūno zonose. Efektas pasireiškia per 6 savaites.

 

Autorius Jūratė Survilė