image1

 

Turėti gražius, žvilgančius ir sveikus plaukus – išties nelengva užduotis. Dažnai norėdami gražios šukuosenos gadiname plaukus juos tiesindamos, garbanodamos, naudodamos įvairią chemiją, lakus ir kt. Retkarčiais taip pasigražinti nėra blogai, tačiau jei taip daroma kasdien, plaukai tikrai praranda savo sveiką išvaizdą. Tad kokias klaidas dažniausiai darome plaukų priežiūroje?

 

6 didžiausios klaidos plaukų priežiūroje

 
  • Reikėtų vengti tas pačias priemones naudoti ilgą laiką. Ši taisyklė galioja ne visoms moterims. Tai ypač svarbu toms, kurios galvą plauna kasdien, kas 2-3 mėnesius patariama keisti šampūną. Taip plaukas ir galvos oda nepripras ir priemonės poveikis nesumažės.
 
  • Nepaisant to, kad Jūsų plaukai yra gražūs bei sveiki, turite rūpintis jais nuolatos. Nepakanka jų išplauti tik šampūnu. Būtina juos lepinti balzamais, kurie sušvelnina plauko paviršių ir bent kartą per mėnesį pasidaryti maitinančią plaukų kaukę.
 
  • Negalima šukuoti drėgnų plaukų, nes taip jie labiau pažeidžiami. Geriausia – leisti plaukams bent kiek apdžiūti ir tik tada juos iššukuoti pradedant nuo plaukų galiukų.
 
  • Ko gero, ne naujiena, jog per dažnas džiovintuvo ar garbanojimo žnyplių naudojimas labai gadina plauką. Jei negalite atsisakyti šių priemonių, tuomet bent jau įsigykite specialių preparatų, saugančių nuo karščio.
 
  • Jei Jūsų plaukai auga nelabai sparčiai, vistiek pas kirpėją turėtumėte apsilankyti bent kartą per mėnesį ar du. Plaukų galiukai nušiūra savaime, todėl juos būtina pakirpti, jog plaukas atsigautų.
 
  • Dažna moteris plaukus dažo namuose. Tačiau plaukų dažymas namų sąlygomis gali būti tikras iššūkis. Tiesa tokia, jog prieš išbandant naują dažų pakuotę nežinome koks bus galutinis variantas. Todėl reikėtų išbandyti ar spalva tinka Jūsų plaukui. Todėl pirmiausia nudažykite tik vieną nugaroje po plaukais esančią sruogą, kuri jei atrodys tragiškai, bent nesimatys. Jei atrodys gražiai, žinosite, kad galima dažyti visą galvą.
 

image2

 

Plaukų kaukė, kurią galite pasidaryti namuose

 

Karantino metu, daugelis iš mūsų sėdi namuose, negauna pakankamai gryno oro. Tai džiovina ne tik mūsų odą, bet ir plauką. Todėl specialistai rekomenduojama išbandyti šią, lengvai pagaminamą, kaukę namuose.

 

Medus – natūralus drėkiklis, tad kaukė, turinti sudėtyje medaus – puikus sprendimas.

 

0,5 puodelio medaus tepkite ant švarių ir sausų plaukų, palaikykite 20 min. ir kruopščiai nuplaukite. Jeigu norite, jog medus būtų skystesnis, įmaišykite 2 valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus. Jeigu Jūsų plaukai itin išsausėję, į medų dar įmaišykite avokado arba kiaušinio trynio. Šią kaukę naudoti galite tik kartą per mėnesį.