Visi norėtų turėti gražius plaukus, o plaukų grožis pirmiausiai prasideda nuo gerai parinkto kirpimo. Daugelis, eidami pas plaukų stilistą, atsineša nuotrauką, kurioje pavaizduotas modelis su norima šukuosena. Deja, kliento lūkesčiai gali nesutapti su tuo, ką galima realiai padaryti iš jo plaukų. Ar pasaulinio garso žvaigždės įvaizdis iš tikrųjų yra vertas daugybės laiko ir pastangų kiekvieną rytą prie veidrodžio? Štai 11 dalykų, kurių kirpėjai paprastai garsiai nepasako.

 

11 dalykų, kuriuos nutyli kirpėjai:

 

"kirpėjos"

 • Gražiems plaukams reikia laiko ir pastangų. Reikia susitaikyti su tuo, kad plaukams reikės skirti laiko ir pastangų, jei norite, kad jie dailiai atrodytų. Išimtis tik tie, kurių plaukai yra tobuli, t. y. sveiki, tankūs, stori ir neturi jokių kitų trūkumų. Tik tokie plaukai vargu ar egzistuoja…
 
 • Įžymybių plaukai yra tokie patys kaip daugelio eilinių pasaulio gyventojų. Lietuvos ir pasaulinio lygio žvaigždės yra tokie patys žmonės, kaip ir visi. Tačiau jų plaukais rūpinasi daugybė stilistų. Jos dažnai naudoja prisegamas plaukų sruogas, perukus, aukščiausios kokybės plaukų priežiūros produktus ir reguliariai atlieka kitas grožio procedūras, neįkandamas paprastam vartotojui. Jei nesate pasiruošę mokėti tokią kainą, kokią moka žvaigždės, jūs greičiausiai neturėsite tobulų plaukų kasdien.
 
 • Ir plaukų stilistai svajoja apie šukuoseną, kuriai užtektų tik išsitrinkti plaukus. Tiesa yra ta, kad pasaulyje yra labai mažai žmonių, kuriems gali tiesiog išsitrinkti plaukus ir eiti iš namų. Neretai atrodo, kad žmonės neskiria daug dėmesio savo plaukams, tačiau iš tikrųjų tai netiesa. Jie naudoja jų plaukams tinkantį šampūną, reguliariai atnaujina kirpimą, išbando skirtingus plaukų šukavimo ir formavimo būdus, naudoja geras plaukų priežiūros priemones, suteikiančios žvilgesio, purumo ir lengvumo.
 
 • Reikia naudoti plaukų priežiūros ir formavimo priemones. Jeigu nenaudojama jokių plaukų formavimo priemonių, nereikėtų tikėtis, kad plaukai atrodys taip, lyg jos būtų naudotos. Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kiek skirtingų produktų naudoja plaukų stilistas, formuodamas šukuoseną? Jeigu vis dar naudojate masėms skirtą šampūną ir plaukų laką, galbūt metas išbandyti produktus, skirtus profesionalams. Tik jie padeda sukurti įspūdį, lyg ką tik išėjote iš grožio salono. Moderniausi plaukų priežiūros ir formavimo produktai, skirti profesionalams, gali padaryti stebuklus ir jūsų plaukai daugiau niekada nebeatrodys taip, kaip anksčiau.
 
 • Netinkamai naudojamos plaukų priežiūros ir formavimo priemonės. Jeigu priemonė plaukams bus naudojama netinkamai, ji nesukurs reikiamo efekto. Nereikėtų tų pačių priemonių naudoti per ilgai. Technologijos kinta, gamybos procesai taip pat, tad nėra prasminga naudoti tuos pačius produktus, kuriuos naudojote prieš 10 metų. Jei nežinote, ką naudoti, pasikonsultuokite su grožio konsultantais arba pasitarkite su savo kirpėju. Jeigu produktas netinka arba yra nepakankamai veiksmingas, eksperimentuokite ir išbandykite kitą rūšį.
 
 • Pokyčiai yra sveikintini. Visą gyvenimą nesišukuokite taip pat. Jeigu plaukų stilisto prašote sukurti naują įvaizdį, bet grįžę namo vis tiek šukuojate plaukus taip pat kaip anksčiau, galutinis rezultatas nekels džiaugsmo. Jie tiesiog atrodys taip, kaip anksčiau. Kirpimas – tai tik pagrindas. Esmė yra plaukų formavimas kasdien. Reikėtų nebijoti klausti plaukų stilisto, kaip prižiūrėti plaukus namie.
 
 • Pirmą kartą idealiai susitvarkyti plaukus gali nepavykti. Tačiau nereikia nuleisti rankų ir bandyti, kad ir tūkstantį kartų, iš naujo. Tobulumas pasiekiamas per praktiką. Išbandykite naujus dalykus, o jei kažkas nepavyks iš pirmo karto, toliau bandykite, kol pavyks įvaldyti plaukų formavimo techniką. Net plaukų stilistams reikia mokytis tobulai išsidžiovinti sau plaukus, juos ištiesinti arba sugarbanoti. Net Roma nebuvo pastatyta per naktį, tad kodėl tikitės, kad viskas turi pavykti iš pirmo karto?
 
 • Klientai dažnai prašo neįmanomų dalykų. Realiai įvertinti plaukų būklę. Jei plaukams galite skirti rytą 5 minutes, naivu tikėtis, kad jie atrodys taip pat, kaip tada, jei skirtumėte 30 minučių. Plaukų stilisto reikėtų paprašyti parinkti tokią šukuoseną, kuriai suformuoti užtektų tiek laiko, kiek paprastai rytais praleidžiate prie veidrodžio.
 
 • Ilgiems plaukams reikia daugiau darbo. Kuo daugiau plaukų, tuo daugiau laiko reikia jiems suformuoti. Stori plaukai – gamtos dovana, bet jiems suvaldyti reikia skirti daugiau laiko ir pastangų.
 
 • Plaukai ilgainiui keičiasi – reikia su tuo susitaikyti. Kirpėjo kėdė – tai ne laiko mašina. Plaukai keičiasi metams bėgant taip pat, kaip oda ir figūra. Kad ir kaip norėtumėte, kad jūsų plaukai atrodytų taip, kaip prie 15 – 20 metų, protingiau yra realiai įvertinti situaciją ir pasirinkti tokią šukuoseną ir kirpimą, kuris tiktų dabar.
 
 • Plaukų stilistas nėra laimingas, jei klientas nėra laimingas. Plaukų stilistai nuoširdžiai nori, kad jų klientai būtų patenkinti. Klientų išvaizda, išėjus iš grožio salono, reprezentuoja jų talentą, patirtį, įgūdžius ir padeda pelnyti gerą vardą. Todėl jie nuoširdžiai nori, kad pas juos apsilankęs žmogus išeitų laimingas.