Šių metų ryškiai violetinę spalvą iš madingiausiųjų gretų palengva kėsinasi išstumti nauja spalvų instituto „Pantone“ paskelbta 2019 metų spalva – gyvų koralų (angl. 16-1546 Living Coral). Tai šilta, jauki spalva, nuteikianti optimistiškai, ypač tinkanti šiuolaikiniams streso ir nerimo kamuojamiems pasaulio gyventojams. Tačiau naujausią pasirinkimą lėmė ne tik tai, kad koralų spalva gerina psichologinę savijautą, bet ir norint atkreipti visuomenės dėmesį į masinį koralų nykimą bei jų išsaugojimą. O kaip ir su kuo derinti šią spalvą?

 

koralai

Geri patarimai, kaip dėvėti koralų spalvą:

 

  • Koralų ir smėlio (Beige) spalvos. Stilistai pataria ne vilkėti nuo galvos iki kojų madingiausios 2019 metų spalvos aprangos detalėmis, bet derinti ją su kitomis spalvomis, naudoti kaip žavų akcentą. Pavyzdžiui, galima derinti koralų spalvos sijoną su smėlio arba kreminės spalvos palaidine ir smėlio spalvos kardiganu arba pasipuošti gyvų koralų atspalvio apyranke prie kupranugario spalvos kostiumėlio arba suknelės.

 

  • Koralų ir pilka spalvos. Pilka yra nuostabus spalvinis pasirinkimas žiemai, nes dėvėti visą laiką tik juodai yra labai nuobodu. Pilką aprangą galima pagyvinti koralų spalvos batais, rankine ar koralų karoliukų vėriniu. Pilkos ir koralų spalvos derinys iš tikrųjų yra universalus derinys, kurį galima rinktis ištisus metus.

 

  • Koralų ir mėlyna spalvos. Tikriausiai daugelis nežino, kad koralų spalva stilistiškai puikiai dera su mėlynais atspalviais. Pavyzdžiui, gražiai atrodo koralų atspalvio bateliai derinami su mėlynais džinsais, tamsiai mėlynos (Navy) spalvos sijonas su koralų atspalvio viršutine aprangos dalimi. Nors atrodo visiškai priešingi, stilingai atrodo derinami ir koralų bei turkio atspalviai. Prie tokios aprangos taip pat tik sidabriniai papuošalai.

 

  • Koralų spalva ir auksiniai papuošalai. Auksas gražiai atrodo prie raudonos suknelės ar sijono, taip pat ir prie koralų atspalvio viršutinės aprangos dalies bei koralų spalvos batelių.

 

  • Koralų ir mėtų žalia. Toks derinys atrodo labai gaiviai, padeda atkreipti kitų dėmesį, bet galbūt labiau tinka pavasariui ir vasarai.

 

  • Koralų spalvos makiažas. Madingiausia 2019 metų spalva gali būti naudojama ne tik aprangoje, bet ir darantis makiažą. Iki šiol pamėgtą klasikinį raudoną lūpdažį rekomenduojama keisti koralų atspalvio lūpų dažais, nagus lakuoti koralų spalva. Nors „Pantone“ įvardija kaip metų spalvą konkretų, labai švelnų koralų atspalvį, reikėtų nepamiršti, kad koralų atspalvis gali būti įvairaus intensyvumo ir ryškumo. Koralų atspalvis gali skirtis nuo šviesios ir persikinės iki tamsios ir ryškios spalvos. Tad tinkamą makiažo priemonių koralų atspalvį prekybos vietose tikrai pavyks rasti kiekvienai.

 

  • Papuošalai su koralu. Koralai – vieni seniausių pusiau brangūs akmenys, turintys gynybinę funkciją ir padedantis susilpninti neigiamą Marso įtaką. Labiausiai tinka Avino, Jaučių ir Svarstyklių ženklams, kitiems tinka ne visada. Koralai apsaugo nuo piktųjų dvasių, didina pasitikėjimą savimi ir gerina sveikatą. Tikima, kad koralas pakeičia spalvą, taip įspėdamas jį nešiojantį asmenį, kad kažkas negerai su sveikata.