Naujų batų pratampymas nebūtinai turi būti skausmingas. Būdų, kaip pranešioti naują avalynę yra keletas. Ir visai nebūtina, kaip D. Britanijos karalienė Elizabeth II samdyti žmogų, kuris pranešiotų naują, odinę avalynę. Reikės šiek tiek laiko ir pastangų, kad nauji bateliai daugiau netrintų ir nespaustų.

 

batai

Geri patarimai, kad nauji batai nespaustų:

 

 

  • Pranešioti naują avalynę lėtai ir nuosekliai. Niujorke leidžiamas verslo laikraštis „The Wall Street Journal“ rašo, kad naujiems batams pranešioti reikia skirti gana daug laiko. Nesistengti per ankštos avalynės pratempti iš karto, avint ją visą dieną. Naujus batus rekomenduojama avėti trumpais laiko intervalais, kad nauja avalynė nekeltų per daug skausmo.

 

  • Išmirkyti naują avalynę. Naujų batų vidų išpurkšti alkoholio ir vandens mišiniu. Po to iš karto apsiauti batus ir pabūti su jais apie 20 minučių. Užsienio naujienų svetainė Stylecaster.com siūlo šį metodą pakartoti kelis kartus, kol batai prisitaikys prie pėdų.

 

  • Naudoti ledą. Jeigu delsti negalima ir naujus būtina avėti jau kitą dieną, galima išbandyti šią gudrybę. Du plastikinius maišelius su vandeniu įdėti į batus ir avalynę palikti per naktį šaldiklyje. Vanduo dėl šalčio virs ledu ir pratemps batus.

 

  • Nakčiai naudoti avalynės įdėklus. Reikės specialaus batų įdėklo, batų formai palaikyti. Jį apmauti keliomis storomis kojinėmis ir įdėti į batą. Laikyti per naktį. Rytą nauja avalynė turėtų tikti idealiai.

 

  • Pūslių išvengti padės silikatinės pagalvėlės, skirtos pėdų ir kulnų sritims. Jeigu nauji batai nutrina kulnus ir kitas pėdų vietas iki pūslių, rekomenduojama ne klijuoti paprastus pleistrus, bet naudoti silikatines pagalvėles, kurios ilgą laiką apsaugo nuo pūslių susidarymo, todėl pėdos išlieka sveikos ir gražios.

 

  • Namie pranešioti avalynę su storomis kojinėmis. Taip pat pranešioti naują avalynę galima apsimovus pora storų vilnonių kojinių, apsiavus batelius ir pabuvus taip namie bent pora valandų. Sėdėti vienoje vietoje nereikia: apsiavus naujais bateliais galima užsiimti įprasta veikla ar namų ruošos darbais. Šie papildomi sluoksniai padės pratempti kietą odą.

 

  • Ankštai avalynei pratempti naudoti plaukų džiovintuvą. Paskutinis, bet ne tikrai ne prasčiausias būtų naudoti karšto oro srovę, norint pratempti naujus batelius. Į tas vietas, kuriose bateliai yra ankšti, nukreipti ne paties didžiausio karštumo plaukų džiovintuvo oro srovę. Dėl šilumos oda šiek tiek prasitemps ir avalynė taps patogi.