Eksmūro bestija – tai mistinis, kačių būrio gyvūnas, iš pasalų užpuolantis gyvulius, o kartais ir žmones. Vis atsiranda žmonių, tvirtinančių, kad matė šį padarą, nors mokslinių įrodymų apie jį nėra. Gyvūnas neva panašus į juodą pumą ar panterą.

 

Užsienio spaudoje rašoma, kad pirmą kartą šį laukinį gyvūną žmonės pastebėjo apie 1970 metus. Tačiau daugiausiai visuomenės dėmesio susilaukė nutikimas 1983 metais. Britas Erikas Lėjus pasakojo, kad per tris mėnesius keli šimtai jo avių buvo žiauriai išžudytos, joms perrėžtos gerklės.

 

Dienraštis „The Daily Express“ net pasiūlė premiją tam, kuris pagaus bestiją, tačiau niekam to padaryti nepavyko. Vienintelis įrodymas apie šio gyvūno egzistavimą – dvi nuotraukos. Vienoje iš tų nuotraukų Eksmūro bestija labiau primena didelį šunį nei katę.

 

Nuo to laiko Eksmūro bestija apkaltinta dėl daugybės žiaurių gyvulių nužudymų. 1987 metais ji tariamai nužudė 200 gyvulių. Kadangi tokių atvejų daugėjo, vietinė valdžia nusprendė imtis veiksmų. Į Eksmūro kavas buvo pasiųsti profesionalūs šaukliai, tačiau, nors kai kurie teigė matę bestiją, tačiau niekas jos nenušovė. Keistas dalykas, kad tada, kai atvyko šauliai sumažėjo gyvulių skerdynių, tačiau jiems išvykus, vėl padaugėjo.