Vyrų ir moterų mąstymas, poreikiai ir veiksmai skiriasi kaip diena ir naktis. Skirtingai reaguojame į tuos pačius dalykus, o susidūrę su panašiais sunkumais kovojame nevienodais būdais. Problemos santykiuose ir draugystės džiaugsmai – ne išimtis. Taigi ko nori moterys ir apie ką svajoja vyrai? Kodėl pykstasi ir dėl ko džiaugiasi abiejų lyčių atstovai?

 

santykiai

Kodėl nesusikalbame?

   

Moterys. Porų konsultantės Val Sampson teigimu, neretai problemos santykiuose kyla dėl to, jog nemokame arba bijome išreikšti jaumus. Pavyzdžiui, moterys linkusios savo mintis slėpti ir laukti, kol vyrai jas „iššifruos“. Nesulaukusios norimo rezultato, dailiosios lyties atstovės pyksta ir arba išlieja visas susikaupusias emocijas, arba dar labiau užsisklendžia savyje.

 

Vyrai. Dažnai stipriosios lyties atstovai kaltinami tiesmukiškumu ar net storžieviškumu. Tačiau V. Sampson pažymi, jog jie tiesiog negeba tinkamai išreikšti minčių, t.y. ne specialiai jas slepia, o negeba įvardinti, kas jiems iš tiesų neduoda ramybės.

 

Pykčių kurstytojai

 

Moterys. Internetinio portalo „Your Tango“ sudarytame labiausiai moteris pykdančių vyrų savybių 25 – tuke karaliauja bendravimo problemos. Ypač jei stipriosios lyties atstovas apsimeta, jog klausosi, ką pasakoja jo antroji pusė. Be to, net 60 % moterų atskleidžia, jog negali pakęsti staigmenų, ypač spontaniškų kelionių, kuriomis retkarčiais nustebina jų mylimieji. Nesutarimus taip pat kurso nemėgstami vyro draugai, pakelta unitazo sėdynė bei akimirkos, kuomet bendraudamas spokso į savo mobilųjį telefoną ir nepakelia akių.

 

Vyrai. Internetinio portalo „Ask Man“ duomenimis, labiausiai vyrams nepatinka, kai jų antroji pusė uždavinėja apgaulingus klausimus, pvz., „Ar šita suknelė mane storina?“ ar „Kuri mano draugė tau gražiausia?“. Taip pat nervinasi, jei jiems vis primenami seni įvykiai arba yra verčiami daryti tai, ko nenori, pvz., eiti į baletą ar apsilankyti muziejuje.

 

Jausmų karuselė

 

Moterys. Autorė Lisa Daily teigia, jog moterys įsimyli po 14 pasimatymų. Šis laiko tarpas gana didelis, mat nustatyta, jog poros savo namų raktais dažniausiai apsikeičia jau tarp 12 – tojo ir 14 – tojo pasimatymo.

 

Vyrai. L. Daily pažymi, jog šiuo klausimu vyrai kur kas didesni romantikai. Skaičiuojama, jog jiems užtenka vos 3 pasimatymų, kad moteriai pajaustų itin stiprius jausmus.

 

Žmogus iš svajonės

 

Moterys. Dailiosios lyties atstovės ieško romantiško, linksmo, šeimyniško ir gebančio išklausyti vyro (Internetinio portalo „Your Tango“ duomenimis). Tačiau remiantis 2014 m. Austrijos mokslininkų atliktu tyrimu, dailiosios lyties atstovės ieško ne jautrios sielos, o… greito ir galingo automobilio – jį sieja su vyro asmeninėmis savybėmis. Be to, moterims patinka barzdoti aukštaūgiai, turintys žemą balso tembrą.

 

Vyrai. Internetinio portalo „Power to change“ duomenimis, vyrai nori patikimos, rūpestingos ir savimi pasitikinčios moters. Be to, ji privalo nemanipuliuoti jo jausmais ir pasitikėti savo išrinktuoju visais gyvenimo atvejais. Pažymima, jog vyrai svajoja apie rimtus santykius su atsakinga ir savimi pasirūpinti gebančia mergina.

 

Laimės akimirkos

 

Moterys. Moterys pripažįsta, jog daugiausia laimės santykiuose su kitu žmogumi joms suteikia jausmas, kad yra reikalingos ir trokštamos.

 

Vyrai. Apklausus stipriosios lyties atstovus nustatyta, jog santykiai juos ypatingai džiugina, jei jaučiasi gerbiami ir vertinami. Be to, patinka, jei kartais savo adresu sulaukia pagyrimo, ypač apie veiklą, susijusią su jėga. Pavyzdžiui, lentynos taisymu ar šuns būdos sukalimu.

 

Įdomūs faktai:

 
  • Skyrybas dažniau inicijuoja moterys nei vyrai.
  • Per dieną moterys pasako apie 20 000 žodžių, o vyrai – vos 13 000.
  • Nustatyta, jog vyrai, ilgiau nei 2 metus buvę vieniši, į naujus santykius veliasi labai nedrąsiai. 40 % prisipažįsta, jog iš tiesų paniškai bijo pirmojo pasimatymo.
  • Dažniausiai poros skiriasi tarp 3 ir 5 draugystės mėnesių. Teigiama, jog tiek laiko užtenka, norint pamatyti nepatinkančias kito žmogaus asmenines savybes.
  • Nustatyta, jog moterims patinka vyrai, kurių aprangoje dominuoja mėlyna spalva.
  • 4 iš 10 santykių, prasidėjusių darbovietėje, baigiasi vestuvėmis.
  • Pirmą įspūdį 80 % lemia stovėsena.
  • Geriausias santykių išbandymas tiek moterims, tiek vyrams – svečiavimasis antrosios pusės namuose ir susipažinimas su mylimojo tėvais.
  • Pensilvanijos universiteto (JAV) duomenimis, tikimybė, jog 18 –likos susituokę žmonės išsiskirs, lygi 60 %. Tačiau jei prie altoriaus bus žengta sulaukus 23 ar daugiau, tikimybė sumažėja iki 30 %.