477px-Jayne_Mansfield_(Kiss_them_for_me-1957)Gimimo metai ir vieta – 1933 m. balandžio 19 d. Pensilvanija

Mirties metai ir vieta – 1967 m. birželio 29 d. Luiziana

 

Džeinės Mensfild gyvybė užgeso sulaukus vos 34-erių. Tačiau ji spėjo tapti garsia aktore, dainininke ir seksualumo simboliu. Kai kurie Džeinę vadino Merilin Monro antrininke ne tik dėl to, kad buvo šiek tiek panašios, bet ir todėl, jog abi padarė stulbinamą karjerą gražiausiais jaunystės metais.

 

Vaikystės netektys…

 

Džeinė gimė įsimylėjusių ir išsilavinusių tėvų šeimoje. Tėvas Herbertas Palmeras buvo advokatas, o mama Vera Palmer – mokytoja. Gimus dukrelei, ji išėjo motinystės atostogų. Vos trejų metukų mergaitei teko iškęsti didelę netektį – netikėtai nuo infarkto mirė tėvas. Vėliau Džeinė, prisimindama jo netektį, sakė: „Kažkas tada išėjo iš mano gyvenimo… Mano ankstyviausi prisiminimai – patys gražiausi, nes tėvas buvo gyvas.“ Mergaitės mama grįžo į darbą, kad abiem su dukrele nieko netrūktų. 1939 m. Vera ištekėjo už inžinieriaus Hary Peerso, ir šeima persikėlė gyventi į Dalasą (Teksasas). Nauja aplinka Džeinei patiko. Ji greitai susirado draugų, be to, mokytojai mergaitę nuolatos gyrė už gerą elgesį. Mokykloje jai patiko dainuoti, šokti ir griežti smuiku. Galima sakyti, kad karjerą Džeinė pradėjo sulaukusi vos 12 m. Mergaitė gatvėse grieždavo smuiku ir dainuodavo praeiviams. Kai Džeinei sukako trylika, su mama išvažiavo pailsėti į Los Andželą. Pietaudamos restorane pamatė garsias radijo žvaigždes – Denį Dei ir Haroldą Peary. Džeinė iškart nuėjo paprašyti jų autografų. Grįžusi motinai tarė: „Vieną dieną kokia nors jauna mergaitė prašys mano autografo.“

 

Pirmoji meilė

 

Sulaukusi šešiolikos, Džeinė per vieną Kalėdų vakarėlį ji sutiko Paulą Mensfildą ir iškart jį įsimylėjo. Vaikinas taip pat neliko abejingas jaunai gražuolei, ir vos po kelių mėnesių pažinties pora susituokė. Tais pačiais metais vos baigusi mokyklą Džeinė pagimdė dukrą – Džeinę Merę Mensfild. Nors vyras tarnavo Korėjos kare, Džeinė studijavo dramą Dalaso universitete ir vaidino vietos teatruose. 1954 m. Paulas grįžo iš karo, ir Džeinė įtikino jį kraustytis į Los Andželą, kad galėtų siekti kino žvaigždės karjeros.

 

Sunkus kelias karjeros link

 

Pirmieji metai Holivude Dž. Mensfild nebuvo sėkmingi. Jai keletą kartų nepavyko perklausų bei peržiūrų metu „Paramount“ ir „Warner Bross“ studijose. Tuomet merginai teko imtis bet kokio darbo ir ji pardavinėjo saldainius kino teatre. Taip pat stengėsi gauti modelio darbą, tačiau vėl ištiko nesėkmė. „General Electric“ studijoje įvyko pirmoji Džeinės profesionali fotosesija, tačiau nuotraukos nebuvo paviešintos. 1954 m. žmonių auditorijai ji buvo per seksuali. Kol Dž. Mensfild bandė patekti į šou pasaulį, jos ir Paulo santykiai pašlijo, todėl pora nusprendė pasukti skirtingais keliais. Džeinė pasiliko vyro pavardę, nes manė, kad tai padės išgarsėti. Paulas tam neprieštaravo. Nors pora išsiskyrė, tačiau ir toliau bendravo dėl dukters. 1955 m. Džeinė suvaidino filmuose „Female Jungle“, „Pete Kellyʼs Blues“ ir „Illegal“.

 

Rožinė mergaitė

 

Vėliau Džeinė nusprendė nelaukti, kol kas nors ją pastebės, todėl pati ėmėsi veiksmų. Ji norėjo save atskirti nuo filmuose vaidinančių, jos manymu, netalentingų, „susivėlusių blondinių“, manančių, kad yra tikros kino žvaigždės. Dž. Mensfild išskirtiniu ženklu tapo rožinė spalva: ji dėvėjo rožinius drabužius, vairavo tokios pat spalvos automobilį, netgi nusipirko namą, kuriame buvo gausu rožinių detalių. Žmonės jos namą vadino „rožiniais rūmais“. Džeinės populiarumas prasidėjo apsilankius filmo premjeroje „Underwater in Florida“. Žurnalistų akys krypo į ją, todėl daugybė nuotraukų atsidūrė viešumoje, nors ne visos patiko Džeinei. Vienoje jų užfiksuota prasisegusi suknelė ir išlindusi krūtis. Tuo metu tai buvo tikras skandalas!

 

Komercinė sėkmė

 

Aktorė manė, kad šis incidentas jai visiems laikams užvers duris į kino industriją. Tačiau klydo… Jau kitą savaitę po šio nutikimo Džeinei buvo pasiūlytas vaidmuo Brodvėjaus filme „Will Success Spoil Rock Hunter“. Šis pasirodymas jai garantavo kino aktorės vardą, taip pat moteriai buvo pasiūlyta filmuotis ir kituose filmuose: „Kiss Them for Me“, „The Sheriff of Fractured Jaw“ bei „It Takes a Thief“. Nors karjeros pradžioje Džeinę žmonės labiau pastebėjo laikraščių nuotraukose negu filmuose, tačiau vos per devynis mėnesius buvo paviešinta daugiau nei 2 500 aktorės nuotraukų.

 

1963 m., pradėjus gesti Dž. Mensfild karjerai, pasitaikė dar viena proga. Džeinė gavo pasiūlymą nusifilmuoti visiškai nuoga filme „Promises! Promises!“ Dar nepradėjus filmuoti jau sklandė abejonės, ar aktorė iš tikrųjų pasirodys nuoga. Visi su nekantrumu laukė filmo premjeros. Jai pasirodžius, aktorei buvo pasiūlyta pozuoti „Playboy“ žurnalui, ir ji sutiko. Dž. Mensfild buvo paskelbta antruoju seksualumo simboliu po M. Monro.

 

Audringas gyvenimas

 

Po skyrybų su Paulu aktorės gyvenimas sukosi tik apie kiną ir populiarumą. Dramatiškame ir nenuspėjamame laisvalaikyje neliko vietos meilei, tačiau per vieną renginį ji netikėtai susipažino su aktoriumi Mickey Hargitay ir juo susižavėjo. Vyras Džeinei pasipiršo įteikdamas žiedą su dešimties karatų deimantu. 1958 m. pora susituokė ir susilaukė trijų vaikų. Sutuoktiniai kartu suvaidino filme „Will Success Spoil Rock Hunter?“ ir labai sužavėjo publiką. Juos kartu kviesdavo į prabangiausius vakarėlius, o jų nuotraukos puikuodavosi beveik kiekviename populiariame leidinyje. Tačiau, anot aktorės, tai nebuvo audringi santykiai, ir abiem greitai nusibodo. Porą jungė tik vaikai, tačiau to neužteko. 1963 m. sutuoktiniai išsiskyrė. Tada moteris užmezgė santykius su dainininku Nelsonu Sardelliu, jie taip pat planavo vestuves, kai Džeinė išsiskirs su buvusiu vyru. Tačiau likimas susiklostė kitaip, ir Nelsonas Džeinę paliko dėl kitos moters. Staiga aktorė pasijuto nėščia ir nusprendė kuriam laikui atsisakyti aktorės karjeros. 1964 m. dar būdama nėščia ištekėjo už aktoriaus Matto Kimbero, nors dar nebuvo nutraukusi santuokos su M. Hargitay. Pora kartu gyveno neilgai, nes Mattas nesuprato Džeinės gyvenimo būdo. Ji nuolatos palikdavo vaikus auklei ir išeidavo linksmintis. Mattas buvo aktorius ir pramogų pasaulis jam nebuvo svetimas, tačiau tokiam žmonos elgesiui nepritarė. Po poros metų vyras išsikraustė. 1966 m. Džeinė vėl užmezgė naujus santykius su advokatu Samu Brody, kuris paskubino skyrybas su buvusiu vyru.

 

Nelaimingas atsitikimas

 

1967-ųjų birželio 29-ąją Džeinė su Samu važiavo iš naktinio klubo. Prastai matomame ir siaurame kelio ruože jų automobilis atsitrenkė į sunkvežimį. Smūgis buvo toks stiprus, kad abu iškart žuvo. Specialistų išvada, kodėl aktorė neišgyveno po avarijos, buvo tokia: lūžusi kaukolė ir stiprus smegenų pažeidimas. Džeinei buvo tik 34-eri. Ji žuvo tuomet, kai liko tik mėgautis puikia karjera. Po Dž. Mensfild mirties jos atminimui buvo pastatytas paminklas, ant kurio išgraviruoti žodžiai: „Mes gyvename, kad tave mylėtume kasdien vis labiau.“

 

Įdomu

 
  • Džeinė dažnai dalyvaudavo grožio konkursuose. Moteris buvo karūnuota konkursuose „Mis blykstė“, „Mis magnio lempa“ ir „Mis ugnies prevencinė savaitė“. Kitos aktorės jai nuolatos pavydėdavo puikios figūros ir lygios odos.
  • Aktorė išpopuliarėjo 1955 m., kai pozavo žurnalo „Playboy“ viršeliui. Šio žurnalo puslapiuose jos nuotraukos puikavosi dar 30 kartų.
  • Dž. Mensfild gyrėsi įspūdingu 163 intelekto koeficientu ir gebėjo kalbėti net penkiomis kalbomis. Taip pat mokėjo griežti smuiku, violončele ir skambinti pianinu.
  • Išleido įrašą pavadinimu „Šekspyras, Čaikovskis ir aš“, kuriame dainuoja žymiojo rašytojo sonetus rusų kompozitoriaus muzikos fone.
  • Dažnai kalbėdavo apie satanizmą praleidžiant biblinius principus, netgi viešai. Kai kurie ją vadindavo bedieve.
  • Pirmą kartą ištekėjo septyniolikos, likus dviem mėnesiams iki mokyklos baigimo. Kai po dviejų mėnesių draugystės P. Mensfildas pasipiršo, aktorė iškart nesutiko, nes norėjo geriau jį pažinti. Tačiau netrukus pasijuto nėščia, ir pora susituokė.
  • Natūrali Džeinės plaukų spalva buvo kaštoninė, tačiau ji nuolatos šviesinosi plaukus.
  • Aktorė neturėjo brolių ir seserų, tačiau visada troško jų turėti.
 

Nuotraukos aut. 20th Century Fox, 1957 (public domain)