Kiekvienas žmogus – tarsi atversta knyga, o kiekviena fizinio kūno ypatybė atskleidžia tiesą apie asmenybę ir jos charakterį. Plaukai, želiantys ant vyrų veido ir jų kirpimo stilius – ne išimtis. Daugelio pasąmonėje barzdotas vyras asocijuojasi su agresija, valdingumu ir branda. Švariai nuskustas stipriosios lyties atstovų veidas kalba apie jo visuomeniškumą, sveikatą ir pomėgį švarai.

 

vyras su barzda

Niekam ne paslaptis, kad vyrams barzda atauga kur kas greičiau nei plaukai ant galvos, todėl įvairios šukuosenos gali būti jų saviraiškos dalis. Jie turi kone begalines galimybes keisti savo išvaizdą pagal savo norus ir poreikius.

 

Trijų dienų barzdelė

 

Šiuo metu tai pats populiariausias barzdos kirpimo būdas. Sakoma, kad jis tinka beveik visiems veido tipams. Trumpai nuskusta barzda tarsi leidžia vienu būdu būti ir su barzda, ir tvarkingai nusiskutus. Tokia barzdai palaikyti reikia nuolatinės ir kruopščios priežiūros.

 

Ką tokia barzda pasako apie jos savininką? Jis koja kojon eina su mada. Kreipia dėmesį į detales. Jis nori būti pastebimas.

 

Įdomu tai, kad barzda gali net padėti daryti karjerą. Vieno užsienio tyrimo metu paaiškėjo, kad barzdelę turintys vyrai atrodė patikimesni, šaltakraujiškesni ir patrauklesni kaip asmenybės.

 

Ožio barzdelė

 

Tokią barzdą pasirinkę vyrai vis dar gyvena praeityje. Jie linkę į nostalgiją ir sentimentus. Jie gana konservatyvūs. Tokia barzdelė buvo madinga dešimtajame XX amžiaus dešimtmetyje, tačiau, anot kai kurių užsienio stilistų, neatrodo labai šauniai.

 

Ūsai

 

Istoriškai ūsai keldavo asociacijas su puošeivomis, užsieniečiais ir blogiečiais. Kai kuriuose Viduriniųjų Rytų kraštuose nuo seno gyvuoja tradicija taip formuoti veido plaukus, tačiau Vakarų pasaulyje iki šiol ūsai vertinami kiek kontraversiškai. Aštuntajame XX amžiaus dešimtmetyje ūsai įgavo seksualinę potekstę, nes pradėti vaizduoti pornografijoje ir gėjų kultūroje.

 

Ką ūsai sako apie jų savininką? Jis mėgsta provokuoti, išsiskirti, nepaklusti nustatytoms gyvenimo normoms. Jiems nerūpi, ką apie juos galvoja kiti žmonės.

 

Ilga, išpuoselėta barzda

 

Ilga, išpuoselėta barzda gerai atrodo ant daugelio vyrų veidų. Tokios barzdos savininkas ją laiko neatsiejama kūno dalimi, taip pat kaip rankos ar kojos. ji simbolizuoja klasikinį vyriškumą. Jis yra toks svarbus, kad kai kuriuose kraštuose, pavyzdžiui, Saudo Arabijoje vyrai yra pasiruošę sumokėti milžiniškas sumas už barzdos plaukų transplantaciją.

 

Ką tokia barzda sako apie jos savininką? Jis yra pasitikintis savimi ir ramus. Nemėgsta didžiuotis ir pasirodyti prieš kitus.

 

Tarsi laukinio žmogaus barzda

 

Tokia barzda paprastai reiškia protestą, pasipriešinimą nusistovėjusioms visuomenės normoms. Tai – drąsus, ne žodinis pareiškimas, kad vyro organizme yra daugiau testosterono nei reikia, todėl jis yra labai vyriškas. Daugelis tokią barzdą nešiojančių asmenų yra įsitikinę, kad kuo vešlesnė barzda, tuo geriau.

 

Ką dar tokia barzda sako apie jos savininką? Jis yra laisvos dvasios. Nemėgsta taisyklių. Jis tikisi, kad aplinkiniai domėsis jo barzda. Tai jam bus kaip patvirtinimas, kad jis ypatingas.

 

Švariai nuskustas veidas

 

Dr. Allano Peterkino, knygos „Barzdotas džentelmenas“ („The Bearded Gentleman“) autoriaus, nuomone švariai nuskustas veidas į madą ateina kas 20 metų. Jau netrukus vyrų grožio etalonu vėl taps lygi ir švelni oda. „Man atrodo, kad veido plaukai praranda tokį poveikį, kurį kažkada turėjo. Daugybė žmonių bando jų atsikratyti ir tai tampa šių dienų norma.

 

Ką lygi ir švelni vyro oda sako apie jį? Jis nenori susilieti su minia. Nori drąsiai žengti į priekį. Paprastai tokiems vyrams patinka klasikinis stilius.