Įdomu, kaip sėkmingi žmonės leidžia savaitgalį? Tokio atsakymo tikriausiai daugelis nesitikės. Nėra nieko intriguojančio, ką sėkmingi žmonės darytų savaitgaliais. Bet kurią savaitės dieną jie daro praktiškai tą patį! Vis dėlto kokie yra garsių ir turtingų žmonių įpročiai?

 

7 sėkmingų žmonių įpročių:

 

"sėkmė"

 • Robertas „Bobas“ Igeris: anksti keltis. „The Walt Disney“ kino kompanijos prezidentas teigia, kad kiekvieną dieną keliasi 4 valandą 30 minučių. Moksliniai tyrimai parodė, kad smegenys yra aktyviausios tik pirmąsias 2 – 4 valandas po pabudimo, todėl tingiai gulinėti lovoje yra neatleistina nuodėmė. Tik įsivaizduokite, koks ilgas ir intensyvus savaitgalis būtų, jei atsikeltumėte bent valanda anksčiau!
 
 • Benjaminas Franklinas: turėti veiksmų planą. Siekiant, kad diena būtų produktyvi, reikia iš anksto apgalvoti veiksmų planą kiekvieną dieną, įskaitant savaitgalius. Poilsio taip pat nereikėtų pamiršti, tačiau net ir jis turėtų būti prasmingas.
 
 • Timothy Ferrisas: neapsikraukite užduotimis. Plano turėjimas, į kurį įtraukta per 30 punktų, dar nereiškia, kad viską reikia patiems padaryti. Sėkmingi žmonės, tarp kurių yra ir amerikiečių rašytojas Timothy Ferrisas, žino, kad toks požiūris gali sumažinti produktyvumą didžiąją dienos dalį. Štai todėl jis rekomenduoja apsiriboti tik 1 – 2 tikslais, tačiau dėti visas pastangas juos įvykdyti.
 
 • Steve Jobsas: pirmenybę skirti svarbiausiems dalykams. Savaitgaliai – tai laikas priminti sau pamirštus, mažus dalykus. Jie padeda išlaikyti pusiausvyrą ir harmoniją tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Laikas, praleistas su draugais, vaikais ar partneriu, tiesiogiai gal ir nepadidins jūsų pelno ir neprisidės prie jūsų šlovės, tačiau tai nereiškia, kad jis yra mažiau svarbus. Net JAV prezidentas B. Obama randa laiko papietauti kartu su savo šeima.
 
 • Warrenas Buffetas: skirti laiko pomėgiams. Galbūt jis laikomas vienu sėkmingiausiu XX amžiaus investuotoju, tačiau laisvalaikiu jis mėgsta groti ukulėle. Sėkmingi žmonės dažnai yra įdomūs žmonės ir tai išduoda jų pomėgiai. Pavyzdžiui, golfo žaidimas gali padėti užmegzti naudingų pažinčių ir net pasiūlyti naujų verslo galimybių. Tačiau net individualūs pomėgiai kaip mezgimas, kurį mėgsta žavioji Meryl Streep, arba tapymas, kurį mėgsta buvęs JAV prezidentas George W. Bushas gali padėti siekti sėkmės, nes padeda išlaisvinti kūrybingumą ir sumažinti stresą.
 
 • Billas Gatesas: skirti laiko apmąstymams. „Microsoft“ įkūrėjas kartą pasakė: „Puiku švęsti sėkmę, bet taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį ir į nesėkmių pamokas“. Apmąstymams reikėtų skirti laiko kiekvieną dieną, tačiau savaitgaliais yra puiki proga šiek tiek atsitraukti nuo darbų ir apgalvoti praėjusios savaitės pamokas, pamąstyti, ką būtų galima padaryti, kad kitą savaitę būtų geriau. Amerikiečių rašytoja Gretchen Rubin knygoje „Laimės projektas“ (angl. „The Happiness Project“) siūlo pradėti rašyti „vieno sakinio dienoraštį“, skirtą dienos apmąstymams. Šeštadienį ir sekmadienį skirti šiek tiek laiko dar kartą perskaityti dienos įrašus ir ramiai juos apgalvoti.
 
 • Richardas Bransonas: daugiau duoti. Šis verslininkas milijardierius sako, kad minčių nuo verslo pakeitimas kitomis (apie sveikatą, skurdą, gamtos išteklių išsaugojimą, klimato kaitą) padeda pailsėti ir pasikrauti naujos energijos. Sėkmingi žmonės sutinka su Anne Frank: „Niekas netapo vargšu duodamas“. Tomas Corley analizavo turtuolius penkerius metus, prieš parašydamas knygą „Turtingųjų įpročiai: turtingų asmenų kasdieniai sėkmės įpročiai“ (angl. „Wealthy Habits: The Daily Success Habits of Wealthy Individuals“). Jis nustatė, kad 73 % turtingų asmenųsavanoriauja penkias ir daugiau valandų per mėnesį. Niekas taip nepadeda susidaryti aiškesnį vaizdą ir sumažinti stresą kaip pagalba tiems, kurie nėra tokie sėkmingi. Savaitgaliai yra puikus laikas įsitraukti į savanorinę veiklą ir vietinius renginius.
 
 • Anna Wintour: būti aktyviems. Vyriausioji garsiausio pasaulyje žurnalo apie madą „Vogue“ redaktorė, knygos ir filmo „Ir velnias dėvi Prada“ prototipas, kiekvieną dieną skiria bent valandą tenisui. Sveikame kūne – sveika siela ir nereikėtų ieškoti pasiteisinimų, daryti išimčių.
 
 • Oprah Winfrey: pasinaudoti tylos akimirka. Labai svarbu rasti kiekvieną dieną, net labiausiai įtemptą, laiko pabūti su savimi. Ko gero, garsiausia pasaulyje televizijos laidų vedėja Oprah Winfrey kasdien bent 40 minučių skiria meditacijai.
 
 • Jackas Dorsey: ruoštis kitai savaitei. Pasirodo, socialinio tinklo „Twitter“ įkūrėjas sekmadienį pradeda, detaliai apgalvodamas ateinančios savaitės planus. „Pirmadienį reikia pradėti visiškai apsiginklavus“, – dar viena maža sėkmingų žmonių paslaptis.
 
 • Randi Zuckerberg: atsijungti nuo socialinių tinklų. Tai tiesa, amerikiečių verslininkė ir didžiausio socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo sesuo, laikosi paprastos taisyklės, kuri padeda nepervargti ir jaustis laiminga: savaitgaliais atsijungia nuo virtualiojo pasaulio ir tiesiog mėgaujasi supančia realybe.