Iš atostogų grįžote su dailiu, karameliniu įdegiu ir norite jį kuo ilgiau išsaugoti? Deja, šis grožis yra trumpalaikis ir net vidurvasaryje jį išsaugoti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Tačiau, žinant kelias gudrybes, vasarišką įdegį galima išsaugoti kur kas ilgiau.

 

7 paprastos gudrybės, kaip išsaugoti gražų įdegį:

 

"įdegis"

  • Tinkamas odos valymas. Pagrindinė sąlyga, kad įdegis išliktų kuo ilgiau, yra drėkinimas ir tinkamas odos valymas. Odą valyti reikėtų labai švelniai ir atsargiai. Geriau atsisakyti stiprių šveitiklių, šiurkščių kempinių, rankšluosčių, taip pat priemonių, pagamintų alkoholio pagrindu. Jeigu prieš tai dažnai naudojote vėsinančią agurkų kaukę, dabar jos geriau būtų atsisakyti, nes agurkai šiek tiek balina odą. Po dušo odą reikėtų švelniai nusausinti, bet netrinti. Dar geriau būtų, nesišluostyti iš viso.
 
  • Odos drėkinimas. Drėkinimas yra pagrindinė gražaus ir ilgai išliekančio įdegio paslaptis, nes dehidratuotos odos ląstelės nusilupa greičiau negu tos, kurioms užtenka drėgmės. Todėl po valandos, praleistos paplūdimyje (tinkamiausias metas), reikėtų viso kūno odą gausiai ištepti losjonu arba kremu, kuris nuramintų po saulės vonių sudirgusią odą. Renkantis odą drėkinančias priemones reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį – rekomenduojama rinktis tokias, kuriose yra pantenolio, taukmedžių sviesto arba alyvuogių aliejaus. Šias priemones naudoti reguliariai, kiekvieną dieną, jei svajojate apie ilgai išlaikantį įdegį.
 
  • Vitaminai. Nepamiršti kai kurių vitaminų. Žmogaus organizmas yra vientisa sistema ir viskas yra tarpusavyje yra taip susiję, tad nereikia stebėtis tuo, kad išsaugoti gražaus įdegio ilgai nepavyks, jei valgysite bet ką ir jūsų mityboje trūks tam tikrų vitaminų. Šiuo atveju ypač naudingos daržovės ir vaisiai, turtingi vitaminų A, E ir beta karoteno. Vasarą tai padaryti neturėtų būti sunku. Abrikosai, morkos, melionai, pomidorai – kuo jų daugiau, tuo geriau!
 
  • Tirozinas. Rinktis maistą, turtingą tirozinų. Dermatologai teigia, kad kai kurie maisto produktai padeda ilgiau išsaugoti įdegį. Tam, kad melanocitai pagamintų melanino, jiems reikia aminorūgščių, iš kurių viena yra tirozinas. Tirozino gausu kalakutienoje, kiaušinių baltymuose, varškės sūryje, lašišoje, sojose, migdoluose ir avokaduose.
 
  • Apranga. Dar viena gudrybė, kaip atrodyti lyg ką tik po atostogų kurorte, kur lepina saulė – tai susikurti iliuziją. Kaip tai padaryti. Tiesiog galite specialiai pabrėžti savo nuostabų įdegį, pasirenkant tam tikras garderobo spalvas: mėlyną, oranžinę, baltą, ciklameno ir fuksijų, intensyvią mėlyną. Šios spalvos sustiprina ir padeda paryškinti bronzinį įdegį.
 
  • Makiažas. Rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į makiažą. Išbandykite ryškius lūpų dažus ir auksinių atspalvių akių šešėlius, ryškiai mėlynos spalvos akių apvadą. Tačiau nepamirškite, kad ryškesnis makiažas gražiau atrodo suderintas su apranga.
 
  • Prieš deginimąsi. Jei dar nesate įdegusios ir tik ruošiatės atostogoms prie jūros – prisiminkite, kad tai, ar įdegis laikysis priklauso ir nuo jūsų odos būklės dar prieš įdegį. Todėl prieš vykstant atostogų, reikėtų nušveisti odą. Tada jūsų oda bus pasiruošusi saulės vonioms!