Susirūpinimas ekologija skatina ieškoti naujų būdų, kaip pakeisti gyvenimą, kad jis taptų palankesnis gamtai. Tai ypač aktualu, artėjant šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, kai daugelis ryžtasi išsikelti naujus tikslus. Vietoj tradicinių eglutės puošmenų galima rinktis šiaudus, popierių ar džiovintus vaisius, o pačią eglutę galima pakeisti medeliu vazone arba vieną iš šių augalų.

 

augalai

7 gyvi augalai, kurie gali pakeisti Kalėdų eglutę:

 
  • Kambarinis kiparisas. Bute gali gerai augti spygliuočiai, tokie kaip kiparisai arba jų artimiausi giminaičiai – puskiparisiai. Šie augalai atrodo kaip nedideli krūmeliai arba medeliai su šviesiai žaliais spygliukais. Be to, jų galima įsigyti gėlių parduotuvėse. Po švenčių kiparisą galima ir toliau auginti namuose kaip kambarinį augalą. Svarbiausia jį laikyti vėsioje ir šviesioje vietoje bei nepamiršti reguliariai apipurkšti vandeniu.
 
  • Kėnis. Tai labai įdomus augalais su tankiomis ir elastingomis šakelėmis, kurios neduria. Dėl to puošti kėnį yra tikras malonumas. Ant šio medelio, kaip ir ant įprastos kalėdinės eglutės, galima kabinti žaisliukus, nedideles dekoracijas ir, be abejo, girliandas.
 
  • Puantsetija. Labai graži gėlė, kuri daugelyje šalių laikoma vienu iš Kalėdų simbolių. Būtent žiemą šis augalas atrodo įspūdingiausiai, nes tik tada pražysta. Raudoni puantsetijų žiedai kartais vadinami „Betliejaus žvaigžde“ arba „Kalėdų žvaigžde“.
 
  • Mieguvis. Dar vienas populiarus žieminis augalas, ko gero, labiausiai dėlto, kad jo šakelės aplipusios raudonomis uogomis. Daugelis žmonių mieguvį vadina miniatiūriniu rojaus medžiu.
 
  • Mandarinmedis. Kokios Kalėdos ir Naujieji metai be mandarinų? Auginant mandarinmedį, mandarinų bus galima nusiskinti tiesiai nuo medelio!
 
  • Plokštenis. Labai populiarus kambarinis augalas, kurį dažnai galima išvysti ant palangių namuose, mokyklose ir kitose įtaigose, tiek miestuose, tiek kaimuose. Tikriausiai daugelis žino, kad plokšteniai kitaip yra vadinami Kalėdų kaktusu, nes jie gražiais žiedais pražįsta prieš arba per Kalėdas ir Naujuosius metus.
 
  • Kadagys. Puiki alternatyva tradicinei Kalėdų eglei gali būti ir nedidelis kadagys. Šis spygliuotis skleidžia malonų aromatą ir dar labiau padeda sukurti namuose šventinę atmosferą. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad kadagiai kambario sąlygomis neauga – kadagį reikia arba užsiauginti iš sėklų arba nusipirkti augalų parduotuvėje. Po to bus galima jį persodinti sode.