Tikriausiai visi gerai žinote tą savijautą, kai, regis, tuoj prarasite pusiausvyrą. Tokiomis beprotiškomis dienomis darbe ar namie kartais galite net pamiršti kvėpuoti ir atsipalaiduoti. Tačiau tą daryti privaloma, jei nenorite patirti visiško nervų išsekimo. Ar žinojote, kad yra būdų, kaip nusiraminti vos per 2 minutes?

 

Geri patarimai, kaip nusiraminti per 2 minutes:

 

nerimas

  • Giliai kvėpuoti. Giliai įkvėpkite ir lėtai iškvėpkite oro. Kiekvienas įkvėpimas ir iškvėpavimas turėtų trukti mažiausiai 3 sekundes. Pratimą kartoti 3 kartus.
 
  • Pasivaikščioti basomis. Norint pasivaikščioti basomis nebūtina būti gamtoje. Tą daryti galima net biure! Teigiama, kad tai puikus būdas sumažinti stresą.
 
  • Sukoncentruoti dėmesį į kvėpavimą ir žodžius. Sukoncentruokite dėmesį į tai, ko norėtumėte artimiausiu metu ir kas netrukus turėtų nutikti. Net jei kol kas atrodo, kad tai nerealu. Užmerkite akis, giliai įkvėpkite ir galvokite apie tai, kaip galų gale pavyksta išvykti į svajonių kelionę, numesti svorio ar pasiekti kitą savo išsikeltą tikslą.
 
  • Stebėti savo laikyseną. Atkreipkite dėmesį į savo laikyseną vaikščiodami ir sėdėdami. Sėdėkite tiesiai, pečius truputį atsitraukti atgal ir nuleisti žemyn, mentes laikyti vienodame aukštyje. Galite atlikti pratimą, kai sėdėdami tiesia nugara, suglaudžiate mentes ir vėl atstatote jas į įprastą padėtį. Suglaustas mentes palaikyti 5 sekundes. Pratimą pakartoti.
 
  • Atsipalaiduoti kaip kūdikiui. Atsigulti ant grindų, keliai sulenkti, giliai kvėpuokite ir leiskite kūnui visiškai atsipalaiduoti ir nurimti.
 
  • Pasivaikščioti. Nors retkarčiais raskite laiko atsistoti nuo kėdės ir pasivaikščioti. Greitu žingsniu nueikite iki vandens aparato, kad galėtumėte įsipilti šiek tiek vandens į stiklinę. Vaikščiojimas padeda suaktyvinti kraujotaką, todėl kasdien judėti reikėtų daugiau. Vienas iš labiausiai raminančių dalykų yra judėjimas, ypač tiems žmonėms, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia „prilipę“ prie kompiuterio ekranų.
 
  • Pasiklausyti muzikos. Muzika gali viską gydyti. Grįždami namo iš darbo galima pasiklausyti raminančios arba bet kokios kitokios mėgstamos muzikos bent 1 minutę. Tegul tai tampa nauju jūsų ritualu, kuris padės grąžinti gerą nuotaiką, atsipalaiduoti ir pakylėti dvasią.